Yüze Yağ Enjeksiyonu

Estetik görünümün daha hoş ve güzel olmasını sağlamak adına yüzün belirli bölümleri dolgun hale getirilmektedir. Yüzün belirli bölümlerinin dolgun olmasını sağlamak adına birtakım dolgu maddeleri ve yağ kullanılmaktadır. Yüzde belirli bölgelerde dolgunluk sağlamak adına yüze yağ enjeksiyonu yapılarak kişilerin istedikleri estetik görünümlere ulaşmaları sağlanmaktadır.

Yüz bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu için kişilerin kendi vücutlarından yağlar alınmaktadır. Bu yağlar yüze uygulanmak adına genellikle karın, bel ve kalça bölgelerinden alınmaktadır. Liposuction operasyonu olacak kişiler için genellikle bu yağlar kollardan ve bacaklardan alınmaktadır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Dolgu işlemleri için yüz bölgesine yağ enjeksiyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler arasından cerrahi operasyonlar söz konusu olduğunda bazı durumlarda genel anestezi de yapılmaktadır. Yüz germe işleminde yanaklara yapılmakta olan yağ enjeksiyonu gibi operasyonlarda hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Hastaların kendi bedenlerinden alınmış olan yağlar birtakım işlemlerden geçirilerek gerekli olan bölgeye uygulanmak için hazır hale getirilmektedir. Daha sonrasında ile çok küçük iğneler ile enjeksiyon işlemi gerçekleştirilmektedir. Yüz için yağ enjeksiyonu işlemleri sırasında herhangi bir şekilde kesi işlemleri de gerçekleştirilmemektedir. Bu sebepten dolayı da bu operasyonları olan kişilerin vücutlarının herhangi bir yerlerinde iz kalması durumu da mümkün olmamaktadır.

Yapılan yağ enjeksiyonlarında en çok merak edilen durumlardan bir tanesi de yüze yağ enjeksiyonu kalıcılığı olmaktadır. Bu noktada yapılan enjeksiyon işlemleri ardından ne kadar yağ hücreleri hayatta kalır ise kalıcılık da bu durum ile doğru orantılı olmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte enjekte edilen yağlarda doku parçalanmaları olmayacak kadar azdır. Bu sebepten dolayı da kalıcılık daha uzun süreli olmaktadır. Aynı zamanda bu kalıcılık durumu öte yandan yapılan cerrahi müdahalelere, yüzün hangi bölümlerine yapıldığına, kullanılan cerrahi malzemelere ve yağların geçirildiği işlemlere bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Genellikle gerçekleştirilen operasyonların ardından yağların kalıcılık süreleri 6 aya kadar devam etmektedir. Bu sebepten dolayı da estetik görünümlerine önem veren kişilerin aynı bölgeye bu operasyonları tekrarlamaları gerekebilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüz yağ enjeksiyonu işlemlerinde en çok tercih edilen bölge olmaktadır. Bu enjeksiyon işlemleri kırışıklık gidermek, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, dudak dolgunlaştırmak ve derin kırışıklıkları gidermek gibi sebeplerden dolayı yapılmaktadır. Yüz bölgesi estetiği arasında en çok tercih edilen operasyonlar da yağ enjeksiyonu işlemleri sayılabilir. Özellikle kadınlar kırışıklıklarını gidermek ve dolgun dudaklara sahip olmak adına bu operasyonları olmaktadırlar. Kalıcılık etkisi son bulduğunda ise kadınlar aynı bölgelere tekrar tekrar bu işlemleri yaptırabilmektedirler. Böylelikle de arzuladıkları görünümlere son derecede kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap