Kol Liposuction

Kol Liposuction nedir ? Hangi durumlarda liposuction yapılmalıdır ?

Özellikle yaz aylarında kişiler daha kısa kollu olan ya da kolsuz giysiler tercih etmektedirler. Bu durumda da kollar son derecede dikkat çekici olmaktadır. Bu durumda kollarından yana sıkıntısı olan kişiler bu aylada bile istedikleri gibi giyinememekte giyinseler bile rahat hissedememektedirler. Estetik kaygısı olarak estetik görünüme önem veren kişiler bu noktada kollarında olan sorunları gidermeyi istemektedirler. Gerek sarkık olması, gerek yağlı olması gerek ise de çatlakların olması gibi durumların karşısında kişiler kol liposuction yöntemleri sayesinde bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu yöntemi tercih ederek kollarındaki sorundan kurtulmak isteyen kişilerin sorunları üç farklı yöntem ile gerilmektedir.

Liposuction’la Sarkmış Kollara Elveda

Liposuction ile kol estetiği olmak isteyen kişiler kollarındaki durumlarına göre üç farklı yöntem ile estetik operasyonlarını olabilmektedirler. Bu yöntemler uzman doktor ve sorunu olan kişi tarafından belirlenmektedir. Bu yöntemler sayesinde kolları sarkmış ve olması gerektiğinden yağlı olan kişiler bu sıkıcı görünümden kurtulabilmektedirler.

Üst kolların olması gerektiğinden daha fazla kalın olması kişilerin olduğundan çok daha şişman görünmelerine neden olmaktadır. Kimse olduğundan daha fazla kilolu görünmek istemediğinden dolayı bu durum son derecede can sıkıcı bir durum olmaktadır. Üst kolun olması gerektiğinden şişman ve sarkık olması bu kişilerin sanki tek bir kolda ikinci kolları varmış gibi görünmelerine neden olmaktadır. Bu gibi sorunlarda estetik cerrahisinde en çok kullanılmakta olan yöntemlerden bir tanesi de liposuction işlemleri olmaktadır. Bu işlemler sayesinde kişiler normal kollara sahip olarak hayal ettikleri görünüme ulaşabilmektedirler.

Bu yöntem kollarından şikayetçi olan kişilere dirsek arkasından ve arka koltuk altından girilerek yağların alınmasıyla sağlanmaktadır. Kollarda bulunan fazla yağlar alındığında sarkık olan kollar daha sarkık bir hale gelmektedir. Kolların eski halini alabilmesi için çatlakların giderilmesi ve kol derisinin yeterince elastik olması gerekmektedir. Liposuction kol estetiği ile kollardaki fazla yağlar alınarak kolların gergin ve düz olması sağlanmaktadır.

Kol Liposuction

Kollardaki sarkıklığı önlemek adına liposuction uygulamalarının gerçekleştirilmesi adına kollarda çatlakların olmaması gerekmektedir. Ancak bazı kişilerde sarkmanın beraberinde kollarda çatlaklar da bulunabilmektedir. Bu gibi durumlarda bu kişilerin kollarındaki çatlaklar giderilmektedir. Bu durumlarda kişilerin kollarından çatlakların giderilmesi adına deri çıkarılmaktadır. Kollardaki derilerin çıkarılması yöntemine brachiplasti işlemi denilmektedir. Bu işlem sayesinde kollarda bulunan çatlaklar giderilerek kolların sarkmasını engellemek adına estetik işlemleri uygulanabilmektedir.

Kol liposuction uygulamaları ile kollarının gergin ve düzgün bir halde olmasını isteyen kişilerin tedavi sonrasında iyileşme süreçleri de son derecede kolay olmaktadır. Eğer bu kişilerin kollarında çatlaklar yok ise bu kişilerin iyileşme süreci de çok daha erken bitmektedir. Ancak çatlaklar var ise öncelikli olarak çatlak giderme işlemleri uygulanacağından dolayı süreç biraz daha uzamaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap