Kapalı Rhinoplasti

Burun yüz bölgesinde gerek estetik açıdan gerek ise de fonksiyonel bakımdan son derecede önemli bir organdır. Söz konusu estetik görünüm olduğunda birçok kişi burun estetiğine son derecede önem vermektedir. Söz konusu bir de burun estetiği operasyonlarının zorlu geçmesi olduğunda bu operasyonları olacak kişiler daha kolay yöntemleri tercih etmeyi istemektedirler. Bu noktada da devreye kapalı rhinoplasti operasyonları girmektedir. Açık burun estetiği ile kıyaslandığında bu operasyon çok daha kolay gerçekleştirilmektedir. Bu sebepten dolayı da burunlarındaki sorunları giderebilecek durumlar söz konusu olduğunda kişiler genellikle kapalı rhinoplasti operasyonlarını olmayı tercih etmektedirler.

Kapalı Rhinoplasti Estetiği Nasıldır?

Kapalı burun estetik operasyonları iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki burunun ucunda bulunmakta olan kıkırdakların görünmeden yalnızca burunun kanat kıkırdağında bulunan üst kısmının bir miktar çıkartılması operasyonu olmaktadır. Bu işlem ile hastaların burun kemikleri alınmakta ve bu kemikler daraltılmaktadır. Bu operasyonlar 1 ile 2 saat arasında tamamlanmaktadır. Diğer yöntemde ise burun ucunda bulunmakta olan kıkırdaklar delikler içerisinden düzeltilmektedir. Burun ameliyatı söz konusu olduğunda açık teknikler de kullanılır ve kemer alındıktan sonra burun ışıkları rekonstrükte işlemi görür.

Burun estetiği olacak kişilerin merak ettikleri bir diğer durum da kapalı rhinoplasti ve açık rhinoplasti operasyonlarından hangisinin daha iyi olduğu olmaktadır. Bu operasyonlar karşılaştırılacak olduğunda kapalı operasyonlarda kontrolün sağlanması daha zorlu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da daha garanti sonuç isteyen kişilerin kapalı burun estetiği yerine açık teknikler ile operasyonu olmaları bir bakıma daha mantıklıdır. Ancak kapalı teknikler ile gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında iyileşme süreci daha erken olmaktadır. Bu tekniğin bir başka avantajı da dikiş izi sorunu olmamasıdır.

Kapalı Rhinoplasti

Burun estetiği sonucunda yapılan burunun son derecede doğal bir görünümde olması birçok hasta tarafından son derecede önemli olan bir durumdur. Bunun da yanı sıra sonucun normal burun gibi yumuşak olması, ameliyattan sonra çok hassas olmaması ve uyuşuk olmaması da son derecede önemli olmaktadır. Bu noktada hekimin tercihi son derecede önemli bir durum olmaktadır. Operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah kapalı rhinoplasti tekniği tercih edecek olduğunda yeterince tecrübe ve deneyime sahip olması gerekmektedir. Çünkü bu teknik ile birlikte görüş açısı net olmadığından dolayı operasyonun yeterince başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi adına tecrübe son derecede önemli bir durum olmaktadır.

Yine kapalı rhinoplasti ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Hastanın kesinlikle başarılı bir cerraha bu operasyonları gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu operasyonlarda küçültme işleminde kemik ve kıkırdak çıkartılmaktadır. Bu noktada küçülen buruna deri ve etler de fazla gelmektedir. Bu aşamada başarını bir cerrahın bu fazla dokuları da iyi bir şekilde çıkarması gerekmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap