Yüz Dolgusu

Zaman içerisinde yüz derisinde kırışıklıklar ve izler oluşmaktadır. Ayrıca geçirilen bir kaza da yüzde bazı izlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu sorunları çözümü olarak da estetik görünümlerinden rahatsız olan kişiler yüz dolgusu yaptırarak bu sorunlarından kurtulabilmektedirler. Bu operasyonlar yüz bölgesinde derinin altından ciltteki çukurları yok etmek, kırışıklıkları gidermek, yara izlerini geçirmek ve yanaklara dolgunluk vermek gibi amaçlar ile dolgu maddesi enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Kısa bir süre içerisinde kolaylıkla genç görünmek isteyen kişiler yüz dolgusu operasyonları ile bu isteklerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu dolgular yüzdeki yorgunlukları da gidermektedir. Aynı zamanda yılların geçmesi ile ciltte meydana gelen kırışıklıkları geçirmek adına son derecede iyi bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemler özellikle de göz, çene, ağız, alın ve burun bölgelerine uygulanmaktadır. Yine bu dolgu işlemleri yüzün alt kısımlarında meydana gelen kırışıklıkları ve sarkmaları da gidermek adına son derecede etkili olmaktadır.

Yüze Dolgu Uygulamaları

Yüz dolguları yüze dolgunluk vermekte olduğundan dolayı bu dolgunluk deriye gerginlik vermektedir. Deriye verdiği bu dolgunluk sayesinde de deride meydana gelmiş olan cilt kusurlarını ve kırışıklıkları gidermektedir. Aynı zamanda yapılan bu yüz dolgularında bulunan maddeler zaman içerisinde cilt kusurlarını da gidermektedir. Kollajen üretimi arttırıcı etkisi olduğundan dolayı çukurlar ve kırışıklıklar azalmaktadır. Yüze yapılan bu dolgular şikayet edilen bölgelere kırışıklık ya da çukurlu olan bölgelere iğneler yardımı ile enjekte edilmektedir. Bu işlemler yaklaşık olarak  ile  dakika arasında sürmektedir. Bu operasyonların gerçekleştirilmesi ardından kişiler normal günlük hayatlarına geri sorunsuz bir şekilde dönebilmektedirler. Yüz dolgusu uygulamaları gerçekleştirilmesi ardından bu operasyonu yaptıran kişiler sonucu net bir şekilde hemen görebilmektedirler. Bu uygulamaların kalıcılık süreleri ise yine bir süre geçerli olmaktadır. Bu uygulamaların da kalıcılık süresi 8 ile 18 ay arasında yapılan bölgeye ve kullanılan dolgu maddelerine göre değişiklikler göstermektedir.

Yüz Dolgusu

Yüz dolguları yüzde belirli bölgelere belirli sebeplerden dolayı yapılmaktadır. Yüz dolgusu yaptırmak isteyen kişiler şu sebeplerden dolayı bu operasyonları olabilmektedirler;

  • Burun kaldırmak
  • Cilt lekelerini gidermek
  • Sivilce izlerini gidermek
  • Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek
  • Kaşlara şekil vermek
  • Kaş etrafındaki çizgileri gidermek
  • Alın çizgilerini gidermek
  • Yüz sarkmasını gidermek
  • Ağız çevresindeki kırışıklıkları gidermek
  • Dudak dolgunlaştırmak

Kişiler bu sebeplerden dolayı yüz dolgusu estetiği yaptırarak istedikleri görünümlere son derecede kolay bir şekilde ulaşabilmektedirler. Bu dolguların kalıcılık süreleri bulunmaktadır. Bu noktada kişiler kalıcılık süresine göre defalarca kez bu operasyonları olabilmektedirler. Böylelikle de kişiler son derecede kolay ve acısız bir şekilde isteklerini gerçekleştirerek genç bir görünüme de ulaşabilmektedirler. Bu uygulamalar ile isteyen hemen herkes istedikleri görünüme ulaşabilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap