Yüz Germe Operasyonu

Yaşlanmak başta olmak üzere birtakım sebeplerden dolayı yüz zaman içerisinde kırışıp sarkmaktadır. Bu durum da estetik takıntısı olan kişilerin birtakım yöntemler ile bu sorunu düzeltmeyi istemelerine neden olmaktadır. Cerrahi müdahaleler bu noktada estetik operasyonların birçok alanında yer aldığı gibi yüz germe operasyonu için de kullanılmaktadır. Bu operasyonlar için birçok farklı teknik kullanılarak kişilerin yüzlerinde meydana gelmiş olan sorunlara yönelik tedavi yöntemleri belirlenmektedir. kişilere en uygun olan tedavi yöntemleri belirlenerek operasyonlar da bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Zaman içerisinde teknolojinin son derecede ilerlemiş olması sayesinde bu operasyonlarda başarı oranı da son derecede yüksek olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı

Son derecede hassas olan yüz germe ameliyatı için hastaların bu ameliyatı olmadan önce dikkat etmeleri bazı durumlar bulunur. Kişiler bu ameliyatı olmadan önce özellikle de sigara tüketiyorlarsa en az iki hafta önceden sigara tüketimine ara vermeleri gerekmektedir. Çünkü sigara içilmesi iyileşme sürecini geciktirirken bir diğer yandan da başarı oranını düşürmektedir. Bunun yanında kişilerin ameliyat öncesinde bitki çayları ve E vitamini gibi ilaçları da tüketmeye ara vermeleri son derecede önemli olan bir durum olmaktadır. Yüz germe operasyonu sonrasında saç boyatılması söz konusu olmadığından dolayı saçlarını boyatacak olan kişilerin ameliyattan önce üç ya da dört hafta önce saçlarını boyatmaları en doğrusu olmaktadır. Bu noktada estetik görünüme ve yara izlerine de son derecede önem vermekte olan kişilerin saçlarını da uzun tutmaları ameliyat sonrasındaki pansuman ve izleri gizlemek için de son derecede iyi bir yöntem olmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu

Yüz germek adına yapılan ameliyatta kulak üzerinde bulunmakta olan saçlı deriden başlanarak kulağın çevresinden boylu boyuna bir kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu kesi işleminin ardından yüz derisi kaldırılmaktadır. Yüz germe işlemi sırasında yüzde sarkma meydana getiren yumuşak derilerin kasları kesilerek bu yumuşak olan bölgelerden dikiş atılmaktadır. Bu noktada deride sarkan kısımdan dolayı bir fazlalık oluşmaktadır. Bu fazlalık da dikiş ardından düzgünce kesilmektedir. Bu operasyonun gerçekleştirilmiş olması ardından yüzün şakak, çene ve yanak bölgelerinde bulunmakta olan deri sarkmaları ortadan kalkmaktadır. Bunun yanında meydana gelen gerginlik dolayısıyla da bu bölgelerde meydana gelmiş olan kırışıklıklar da büyük ölçüde giderilmiş olmaktadır.

Kişilerin ameliyatı olduktan sonra da iyileşme yüz germe iyileşme süreci içerisinde dikkat etmeleri gereken durumlar vardır. Kişilerin ameliyat sonrasında buz ile yüzlerine soğuk kompres uygulaması yapmaları gerekmektedir. İlk gün hastanede kalan kişiler ikinci gün taburcu olabilmektedir. Bir hafta sonunda dikişler alınmakta ve ikinci gün sonunda da banyo yapılabilmektedir. Kişilerin saç tararken ve makyaj yaparken gibi durumlarda nazik olmaya özen göstermeleri de gerekmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap