Burun Ucu Estetiği

Estetik görünme kaygısı başta olmak üzere birçok kişi koku alma ve rahat nefes alma gibi durumlardan dolayı da burun estetiği operasyonları geçirerek hayal ettikleri burunlara sahip olabilmektedirler. Estetik görünüme önem veren kişiler için burun da son derecede önemli olmaktadır. Burun estetiği sonrasında burunun değişmesi tüm bir yüzün bambaşka bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadır. Hemen herkesin burunları farklı yapılar göstermekte olduğundan dolayı bu ameliyatların kesinlikle alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Burun ucu estetiği için de iyi bir sonuç alabilmek adına kişilerin iyi bir cerraha bu operasyonları yaptırmaları son derecede önemli bir durum olmaktadır.

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin ergenlik dönemini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu operasyonlar kişilerin yapılarına, yaşlarına ve gerçekleştirilecek olan operasyonlara göre değişik sürelerde bitmektedir. Genellikle 1 saat ile 3 saat arasında bu operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Teknik olarak bu operasyonların son derecede deneyim gerektirmesinden dolayı deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Burun ucu estetiğinde ayrıntıların en iyi şekilde hesaplanarak hastaların da fikirlerinin alınması gerekmektedir. Milimetrik hesaplar son derecede büyük bir önem taşıdığından dolayı bu değişimlerin son derecede profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Burun Ucu Estetiği

Son derecede dikkat gerektiren burun estetik ameliyatları arasında yer alan burun ucu estetiğinin iyi bir cerrah tarafından gerçekleştirilmesi son derecede önemli bir durum olmaktadır. Burun ucu estetiğinde oranların son derecede iyi bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bu oranlar doğru bir şekilde belirlenmediği durumlarda yeniden düzeltmeler gerekebilmektedir. Bu sebepten dolayı da burun ucu estetiği son derecede büyük bir titizlik gerektirmektedir. Bu işlemler farklı operasyonlar ile gerçekleştirilmektedir. Gerektiği durumlara göre açık burun estetiği, kapalı burun estetiği ve kırmadan burun estetiği yapılmaktadır. Hasta öncelikli olarak operasyona gerçekleştirecek olan cerrah tarafından muayene edilmektedir. Daha sonrasında istenilen ve gereken işlemler belirlenerek burun son şeklini almaktadır. Bu aşamada burun ucu estetiği milimetrik hesapların son derecede önemli olduğu bir operasyon olduğundan dolayı burunun son şekli hastaya fotoğraflar halinde gösterilmektedir. Seçenekler arasından doktor en uygun olan kendi fikrince belirterek hastanın fikrine göre operasyonu gerçekleştirmektedir.

Burun ucu kaldırma işleminde burun ucunun hizasını ayarlamak oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayı da sonucun en iyi şekilde olması adına operasyonu olacak kişi tarafından seçenekler arasından tercih yapılmaktadır. Bu operasyonlar alanında son derecede deneyimli ve uzman olan bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde sonuç son derecede iyi olmaktadır. Bu sebepten dolayı da bu operasyonu olacak kişilerin öncelikli olarak işlemi yaptıracakları cerrahı son derecede titiz bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap