Çene Estetiği

Çenede sonradan meydana gelen sorunlar, doğuştan çenede meydana gelen sorunlar ve estetik açıdan görünen sorunlar gibi durumlarda çene estetik operasyonları gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlarda çenenin durumuna göre ve yapılacak olan işlemlere gire farklı teknikler kullanılmaktadır. Çene estetiği için çene implantı, çene törpüleme, çenenin yeniden meydana getirilmek için düzenlenmesi ve çeneye doku transferleri yapılması gibi birçok farklı uygulama gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonlar sayesinde çenede bulunan sorunlar giderilmektedir. Bu ameliyatlar genellikle estetik için gerçekleştirilmektedir. Ancak yine bazı durumlar sonucunda zorunlu olarak bu operasyonların gerçekleştirildiği durumlar da olabilmektedir.

Çene Estetik Ameliyatları

Estetik ameliyatları arasında çene estetik ameliyatları da farklı teknik ve yöntemler ile yapılmaktadır. Bu ameliyatlar arasından da çene ucu ameliyatları hastaların çene yapılarına göre gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatlar kişilerin yüz yapılarına göre gerçekleştirilmektedir. Bu ameliyatların gerçekleştirilmesi sonucunda kişiler istedikleri görünümde olan çenelere sahip olabilmektedirler. Yine bu operasyonların arasında en fazla uygulanmakta olan operasyonlar da çene törpüleme operasyonları olmaktadır. Bu ameliyatlar ile çeneler törpülenerek küçültülmektedir. Bu operasyonlar çeneleri şekillendirerek inceltip küçültmektedir. Bu sayede de kişiler istedikleri tipte çenelere sahip olabilmektedirler. Bu operasyonların gerçekleştirilmesi için genel anestezi yapılır ve ağız bölgesinde açılan bir keşiden gerekli işlemler gerçekleştirilir. Bu ameliyatlar ardından beslenmek biraz zorlu olmaktadır. 1 ay gibi bir süre zarfı içerisinde tam iyileşme gerçekleşebilmektedir. Bu sürecin sonunda da kişiler çene ameliyatı sonucunda sonucu tam anlamıyla görebilmektedirler. Yine çene şeklini değiştirmek amacıyla estetik operasyon olmak isteyen kişilerin çene uçlarında dolgu enjeksiyonu da yapılabilmektedir.

Çene Estetiği

Çenelerinde var olan sorunlar nedeniyle çene estetiği operasyonları olmak isteyen kişilerin ilk olarak sorunları tespit edilmekte ve hemen ardından da yüz şekline uygun olarak gerçekleştirilecek olan operasyon belirlenmektedir. Gerekli olan operasyonlarda yapılacak tekniklere göre hastalara uygulanacak olan anestezi belirlenmektedir. Kesi yeri ise yine yapılacak olan işleme göre ağızdan ya da çeneden yapılmaktadır. Gerçekleştirilecek olan operasyon gerçekleştirildikten sonra açılan kesi yeri kapatılmakta ve ameliyat sonlandırılmaktadır. Bu ameliyatlarda başarısızlık oranı neredeyse olmamaktadır yani bu operasyonu olmak isteyenlere kesin çözüm sunulmaktadır.

Ortodonti için gerçekleştirilmekte olan çene estetiği operasyonlarında öncelikli olarak röntgen çekilmekte ve buna göre gerekli operasyonlar belirlenmektedir. Çene cerrahisi operasyonları da genellikle genel anestezi ile gerçekleştirilmekte olan operasyonlardır. Bu operasyonların ameliyat ortamlarında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tek çene için düşünüldüğünde ameliyatlar genellikle 1 ile 1,5 saat arasında tamamlanmaktadır. Çene ameliyatlarında fiziksel sorunlar da giderilebilmektedir. Çenelerde bulunan şekil bozukluklar gibi durumlar da giderilerek hastaların hem estetik hem de fonksiyonel bakımdan güzel çenelere sahip olmaları sağlanmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap