Yağ Aldırma – Liposuction

Yağ aldırma liposuction

Yağ Aldırma : Birçok kişi vücutlarında özellikle de belirli bölgelerde bulunan yağlardan son derecede şikayetçi olmaktadırlar. Bu noktada kişiler vücutlarında bulunan fazla yağlardan kolay bir şekilde kurtulmayı istemektedirler. Yağ aldırma – liposuction bu anda devreye girmektedir. Birçok kişi sorunlu oldukları bölgelerindeki fazla yağları bu yöntem sayesinde aldırarak hayal ettikleri görünüme sahip olabilmektedirler. Bu yöntem ile cildin altında birikmiş olan fazla yağlar özel vakumlar, enjektörler ve kanüller gibi aletler kullanılarak alınmaktadır. Emilen yağların ardından bu sorunu yaşayan kişiler hem öz güven konusunda kendilerini daha iyi hissedebilmekte hem de fazlalıklarından kurtulduklarından dolayı daha kaliteli bir yaşam sürebilmektedirler.

Liposuction İle Yağ Aldırma Ameliyatı

Yağ aldırma – liposuction ameliyatlarında ıslak ve kuru olarak iki farklı tedavi metodu bulunmaktadır. Islak teknik ile gerçekleştirilen bu operasyonlar kuru tekniğe göre daha uzun sürmektedir. Çünkü kuru teknikte direk olarak yağ alma işlemi gerçekleştirilirken ıslak işlemlerde öncelikli olarak yağ alınacak olan bölgeye sıvı enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir. Yağ aldırma işlemi tamamen zayıflamak için bir estetik ameliyatı yöntemi olmamaktadır. Bu yöntemlerde bulunan asıl amaç bölgesel yağ alma işlemleri olmalarından dolayı şekilli ve ölçülü bir şekilde zayıflamayı sağlamaktadır. Yani tamamen zayıflamak için gerçekleştirilmekte olan işlemler değildirler. Liposuction ile yağ aldırma işlemleri yağ birikimi bulunan bölgeye çok küçük kesiler atılarak ve bu kesi işlemi yapılan bölgelere kanüller koyularak başlatılmaktadır. Buradan deliklerden yağ dokusuna ulaşılmaktadır. Bu aşamadan sonra ise vakum cihazı çalıştırılmakta ve yağ çekimi işlemleri başlatılmaktadır. İnce yağ birikimi olan bölgelere ultrason ile de liposuction uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak bu teknikle daha yüzeysel olan yağ birikimleri alınabilmektedir.

Yağ Aldırma – Liposuction

Hastaların en çok merak ettikleri durumlardan bir tanesi de ameliyat sonrası olmaktadır. Bu yöntem ile vücutlarında belirli bölgelerde biriken yerlerdeki yağlardan kurtulmak isteyen kişiler liposuction yöntemi ile isteklerini gerçekleştirebilmektedirler. Bu noktada ameliyat sonrasında da dikkat etmeleri gerekmekte olan durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Hastalar tedavi olduktan sonra son derecede hafif ağrıları olmaktadır. Bu ağrılar da doktor kontrolünde alınan hafif ağrı kesiciler ile son bulabilmektedir.

Liposuction tedavi yöntemleri ile yağlarını aldıran kişilerin operasyon sonrasında bir iki gün içerisinde korse kullanmaya başlamaları gerekmektedir. Bunun dışında hastaların ilk 2-4 hafta boyunca da ağır işlerden kaçınmaları son derecede önemli bir durum olmaktadır. Operasyonun hemen sonrasında hastalarda uyuşukluk, şişlik ve yanma gibi hisler meydana gelebilmektedir. Bu durum kısa süre içerisinde son bulmaktadır. Liposuction ile yağ aldıran kişiler bu işlem sonrasında dikişleri bulunuyorsa ilk 5-10 gün içerisinde bu dikişleri aldırmaları gerekmektedir. Tam olarak vücudun şekillenmesi ve şişliklerin de kaybolması 8 hafta içerisinde sona ermektedir.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap