Peridontoloji Uygulamaları

Diş eti hastalıkları dişleri doğrudan etkilemekte olan bir sorundur. Bu sebepten dolayı da diş etlerine gereken özenin kesinlikle en iyi şekilde verilmesi gerekmektedir. Dişleri çevrelemekte olan yumuşak ve sert dokuların yapısını inceleyerek bu yapılarda meydana gelen sorunları inceleyen ana bilim dalına peridontoloji denilmektedir. Diş etlerinde belirli sebeplerden dolayı kızarıklıklar, çok açık pembe rengine gelme, pütürlerin oluşması ve aşırı derecede matlaşma gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Tüm bu sorunlar beraberinde kişilerin peridontoloji nedir ve uygulamaları nelerdir sorusunu merak etmelerine neden olmaktadır. Bu sorunları yaşayarak diş etlerinde problem olan kişilerin sorunları peridontoloji uygulamaları sayesinde tedavi edilerek giderilebilmektedir.

Diş Eti Sorunları

Ağız ve diş sağlığının oldukça iyi olması adına temizliğin ve bakımın en iyi şekilde yapılması gerekmektedir. Bunun da yanında kişilerin yılda en az iki defa bir diş hekimine muayene olmaları da son derecede önemli durumlardan bir tanesi olmaktadır. Diş etlerinde meydana gelen sorunların ilk belirtileri ise diş etlerinin kanaması olmaktadır. Aynı zamanda diş etlerinde şişmeler ve kızarıklıklar da önemli belirtiler arasında yer almaktadır. Diş eti sorunları meydana gelen kişilerde diş hassasiyetleri başlamaktadır. Dişlerde sallanmalar, ağızda kötü bir koku oluşması, dişler arasında açılmaların meydana gelmesi, dişlerde uzamalar ve ağızda kötü tat hissi de diş eti sorunu olan kişilerin yaşayabilecekleri durumlar arasında yer almaktadır. Bu sorunları yaşayan kişilerin ağız sağlıklarını kesinlikle ihmal etmemeleri gerekmektedir. Diş etleri dişlerin tutundukları yüzeyler olmasından dolayı bunlarda meydana gelen sorunlar beraberinde dişlerde kayıp yaşamayı da beraberinde getirmektedir. Bu sorunları yaşayan kişilerin ihmal etmeden bir peridontoloji hekimine görünerek tedavilerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Peridontoloji Uygulamaları

Diş etlerinde meydana gelen sorunların bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Peridontoloji anabilim dalı da diş etlerinde meydana gelen sorunların giderilmesine yönelik tedaviler uygulamaktadır. Dişeti tedavisi yapılması ile beraber dişlerde kayıplar yaşanması giderilebilmektedir. Diş etlerinde meydana gelen sorunlar en erken dönemde gerekli hijyenin sağlanması, diş taşı temizliği ve plak temizliği ile sona erebilmektedir. Ancak bu sorun ilerlemiş ise ancak daha farklı olan tedavi yöntemleri ile giderilebilmektedir.

Meydana gelen diş eti sorunları eğer iyice ilerlemiş ve sorun büyümüş ise uzman hekimler tarafından tedavilerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. İlerleyen sorunların beraberinde kaybedilen kemik dokusundan yeniden biraz daha kazanılması ve kök yüzeyinin düzleştirilmesi işlemleri gibi tedaviler uygulanmaktadır. Peridontoloji uygulamaları arasından bu uygulamalar kesinlikle uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Yine bu tedavi işlemleri cerrahi operasyonlar ile gerçekleştirilerek hastaların diş etlerinde meydana gelen sorunların giderilmesi sağlanmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap