Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Diş Beyazlatma, Diş beyazlatmak, Kalıcı diş beyazlatma, Lazer ile kalıcı diş beyazlatma

Estetik görünüş birçok kişi için son derecede önemli olan bir durum halindedir. Durum böyle olduğundan dolayı da insanlar estetik görünüşlerinden önem verdiklerinde gülüşlerinin de son derecede sağlıklı ve estetik görünmesini istemektedirler. Bu noktada da devreye estetik diş hekimliği girmektedir. Bu birkaç diş branşının bir araya gelerek meydana geldiği bir branş olmaktadır. Bu branşta yapılan işlemler estetik görünüşe önem veren kişilerin dişlerinde bulunan problemlerin giderilmesini, gülüşlerinin çok daha iyi bir hale gelmesini ve estetik açıdan güzelliği sağlamaktadır.

Gülüş Tasarımı

İnsanlar dişlerde de estetiğe önem verdiklerinde hekimlerine geldikleri en fazla sorun olan durumlardan bir tanesi de dişlerin sarı ve kahverengi renklerinde olmasıdır. Bu en basit durumlardan bir tanesi olsa bile birçok kişi bu durumdan yakınmaktadırlar. Bu durumda estetik bir görünümün çizilmesi adına dişlere beyazlatma işlemleri uygulamaktadır.

Gülüş tasarımı estetik görünüme önem veren ve diş görünümlerini beğenmeyen kişiler için oldukça önemli bir uygulamadır. Bu uygulamalar sayesinde kişiler çok daha sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olabilmektedirler. Ancak bu noktada kişilerin gülüşlerini tasarlayacakları diş hekimlerini de son derecede iyi bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Çünkü bu işi yapmak için birkaç branşın bir araya gelmesi gerektiğinden dolayı her diş hekimi bu uygulamaları iyi bir şekilde gerçekleşememektedir. Bu sebepten dolayı da kişilerin gülüşlerini alanında oldukça uzman ve deneyimli olan diş hekimlerine emanet etmeleri en doğru durum olmaktadır.

Kişiler gülüşlerini daha güzel bir hale getirmek adına estetik gülüş tasarımı yaptırmak istediklerinde diş hekimlerinin doğru uygulamaları iyi bir şekilde yapacağından emin olmalıdırlar. Bu uygulamalar için dişlere kesinlikle zarar vermeden dişlerdeki kırık çatlaklar giderilmeli ve dişlerde düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu noktada en çok kullanılan malzemelerden bir tanesi de porselen laminalar olmaktadır. Çünkü bu malzemeler dişlere minimum zarar vererek en iyi gülüşün meydana gelmesini sağlamaktadır.

Estetik Diş Hekimliği

Son derecede estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler ilerleyen teknoloji sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilmektedirler. Estetik gülüş tasarımı sayesinde birçok kişi hayal ettikleri gülüşlere sahip olabilmektedirler. Kişiler sahip olduklarına göre daha uzun dişler, daha kısa dişler, daha bitişik ya da daha ayrık dişler isteyebilmektedirler. Ancak yapılmasının ardından beğenilmemesi durumu da bu noktada düşünülmektedir. Bu durumun meydana gelmemesi adına diş hekimi öncelikli olarak yapacakları dişleri mumdan dişler olarak yapar. Böylelikle yapacağı dişleri önceden kişilere göstererek fikirlerini almaktadır. Denenen mumdan dişler beğenilene kadar düzenlenir ve tam anlamıyla beğenildiği anda gerçekleri yapılmaktadır.

Kişilerin beğendiği mumdan dişler daha sonrasında bilgisayar ortamında okutulmaktadır. İçerisinde kesinlikle metal desteği olmayan gerçeğine en yakın ve hatta gerçeğinden ayırt edilemeyecek dişler hazırlanır. Hazırlanan dişler kişilere en uygun şekilde yapıştırılarak takılır. Bu işlemler son derecede kısa bir süre içerisinde ve oldukça da kolay olacak şekilde gerçekleştirilir. Bunun için kişilerin yalnızca bir haftası kadar kısa bir süre gitmektedir. Kişiler hekimlerini yalnızca bu hafta içerisinde üç kez ziyaret ettiklerinde hayallerindeki dişlere ve gülüşe sahip olabilmektedirler.

Birçok insanın hayallerindeki gülüşe ulaşmalarını sağlayan estetik diş hekimliği lamine diş, diş beyazlatma, zirkonyum diş, bonding, ortodonti, diş eti estetiği ve protez diş gibi uygulamaları kapsamaktadır. Bu kadar fazla sayıda branştan meydana gelen bu uygulamalar sayesinde birçok kişi hayallerindeki dişlere ve kısacası gülüşe ulaşabilmektedirler. Bu noktada en önemli ayrıntılardan bir tanesi de gülüş estetiğini en iyi şekilde oluşturmak kesinlikle diş hekimlerinin becerilerine bağlı olan bir durumdur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap