Diş beyazlatma: İnci Gibi Beyaz Dişlere Sahip Olmanın Doğal Yolları

Diş beyazlatma

Temiz ve bembeyaz dişler eminiz ki herkesin hayalidir. Ancak günlük hayattaki alışkanlıklarımız, tüketilen yiyecek ve içecekler, sigara, çay ve kahve gibi etkenler dişlerin sararmasına yol açıyor. Birçok alternatif tıp uzmanlarının hatta bazı doktorların ortak bir diş beyazlatma formülü var. İşte Kadınca Özel size tüm bu formülleri birleştirip evde kolayca yapabileceğiniz diş beyazlatma formülü hazırladı.

EVDE DİŞ BEYAZLATMA FORMÜLÜ

Malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı karbonat
  2. Yarım limon suyu
  3. 2 damla zeytinyağı ( kullanmayabilirsiniz)

– Limonu karbonatın içine sıkın.( Hazır limon suyu yerine taze limon tavsiye ederiz.)
– Limon suyu ile karbonat karışımı köpüklü bir hale gelecek.
– Bir miktar pamuğu karışıma batırın ve dişlerinize sürün.
– Limon ve karbonat karışımını dişlerinizde yaklaşık bir dakika kadar bekletin.

Diş beyazlatma için tüm bunları uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Hem karışımın tadını ağzınızdan uzaklaştırmak hem de karbonatın dişlerinizi aşındırmasını engellemek için karışımı ağzınızda fazla bekletmeyin. Karışımı uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Ağzınızı çalkalayın.

Diş beyazlatma için en bilinen formülü paylaştık. Ancak evde kolayca uygulanabilir başka neler  var derseniz aşağıdaki listeye de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Limon veya portakal kabuğunun mücizesi ile tanışın

Limon ve portakal içerisinde bulunan asit içerikleriyle diş minesini yıpratabilir. Ancak diş beyazlatma adına limon ve portakalın kabuğunu dişlerinize yavaşça sürebilirsiniz. Limon ve portakal bakteri öldürme adına çok faydalıdır. kötü nefes kokusunu ortadan kaldırmada yardımcı olur.

Çilek Yiyin!

Çilek ile diş beyazlatma kimin aklına gelebilir? Dünyaca ünlü yıldız Catherine Zeta Jones çilek püresini dişlerine sürerek diş beyazlatma formülünü bulmuş. Hem doğal hem çok lezzetli 🙂 Deneyenler karışımın hemen işe yaradığını söylüyor. Sonrasında mutlaka ağzınızı çalkalayıp dişlerinizi durulayın.

Diş hekimlerine gidip diş beyazlatma işlemi ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Ancak doktora gitmeden, çok para harcamadan, evde doğal bir şekilde diş beyazlatma yapabilirsiniz. Her evde bulunan malzemeler ile haftada  bir kez kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntem.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanarak Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz

Hindistan cevizi yağının ne kadar işe yaradığına inanmayacaksınız. Ancak denediğinizde göreceksiniz ki diş beyazlatma işinde mucizevi bir etkisi var. Bir kaşık hindistan cevizi yağını 5 ile 20 dakika boyunca dişlerinize sürüp bekleyin. Daha sonra az miktarda diş macunu ve fırça ile dişlerinizi temizleyip durulayın. Farkı görmeye hazır mısınız?

Elma Sirkesi Kullanın

Dişlerin sararması özellikleri kadınların çok rahatsız oldukları konulardan biri.  Kullanılan bir çok kimyasal diş macunu da dişlerin sararmasının önüne geçemiyor.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak içeriğinde asit oranının diş minesine zarar vermemesi açısında kullanım miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dişlerinizdeki inatçı kahve ve nikotin lekelerini çıkarmak için elma sirkesi birebir. Günde bir kereden fazla kullanmamalısınız. Dişlerinizi elma sirke ile fırçalayıp ardından diş macunu ile tekrar fırçalayabilirsiniz. Ağız yaraları için gargara da yapabilirsiniz.

Oksijenli Su Ve Yemek Sodası

Oksijenli su ve yemek sodası dişinizde oluşan lekelerin kaybolmasını sağlayacak. Çok fazla kullanmamaya dikkat ederek iki yemek kaşığı oksijenli suyla yemek sodasını diş macunu kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı yaptıktan sonra içi hava almayan bir kaba koyarak iki hafta boyunca saklayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu karışımı macun gibi kullanarak diş fırçanız ile 2 dakika kadar dişlerinizi fırçalayıp bol su ile durulayın. Haftada sadece iki kez uygularsanız beyaz dişlere sahip olduğunuzu görecekseniz.

Bir şey yiyip içtikten sonra dişlerinizi fırçalayın

Diş beyazlatmada en önemli formülden birisi de dişlerinizi düzenli fırçalamadır. Eğer kahve ve sigara tiryakisi iseniz bir şeyler yiyip içtikten sonra hemen dişlerinizi fırçalarsanız sararmanın önüne geçmiş olursunuz.

Beyaz dişler: Beyaz dişlere sahip olmak hepimizin hakkı ve dişlerimiz konusundaki en büyük zaafımız tabii ki beyaz olmalarını istememiz. Yapılan araştırmalar sonucu insanların %7’sinin sadece dişlerini göstermek istemediği için gülmekten kaçındığını ortaya koymuştur. Maalesef ki herkes beyaz dişler için belli tedavilere gidecek ve para harcayacak kadar şanslı değil.
Renginden rahatsız olduğunuz dişleriniz için endişe etmeyi bir kenara bırakın.  Gülüşlerinize övgüler almak, arzu ettiğiniz beyaz dişlere sahip olmak evde uygulayacağınız yöntemlerle çok kolay!

Diş mineleri en kalın haliyle doğal olarak beyazdır. Fakat ne yazık ki aşınan mineler şeffaflaşır ve dişin altındaki “dentin” adı verilen bir sonraki kaplama gözükmeye başlar. Dentin tabakası, mine kaplamasından daha sarı renktedir. Böylece mine tabakası inceldikçe dişleriniz daha sarı gözükür.
Siyah çay, kola, sporcu içecekleri, şeker, tatlılar, kırmızı ve beyaz şaraplar, köri ve benzeri soslar, meyve suları gibi yiyecek ve içecekler dişlerin sararmasına sebep olur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap