Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma

Temiz ve bembeyaz dişler eminiz ki herkesin hayalidir. Ancak günlük hayattaki alışkanlıklarımız, tüketilen yiyecek ve içecekler, sigara, çay ve kahve gibi etkenler dişlerin sararmasına yol açıyor. Birçok alternatif tıp uzmanlarının hatta bazı doktorların ortak bir diş beyazlatma formülü var. İşte Kadınca Özel size tüm bu formülleri birleştirip evde kolayca yapabileceğiniz diş beyazlatma formülü hazırladı. DETAYLAR GALERİMİZDE 


EVDE DİŞ BEYAZLATMA FORMÜLÜ

Malzemeler:

  1. 1 çay kaşığı karbonat
  2. Yarım limon suyu
  3. 2 damla zeytinyağı ( kullanmayabilirsiniz)

– Limonu karbonatın içine sıkın.( Hazır limon suyu yerine taze limon tavsiye ederiz.)
– Limon suyu ile karbonat karışımı köpüklü bir hale gelecek.
– Bir miktar pamuğu karışıma batırın ve dişlerinize sürün.
– Limon ve karbonat karışımını dişlerinizde yaklaşık bir dakika kadar bekletin.

Diş beyazlatma için tüm bunları uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Hem karışımın tadını ağzınızdan uzaklaştırmak hem de karbonatın dişlerinizi aşındırmasını engellemek için karışımı ağzınızda fazla bekletmeyin. Karışımı uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Ağzınızı çalkalayın.

Diş beyazlatma için en bilinen formülü paylaştık. Ancak evde kolayca uygulanabilir başka neler  var derseniz aşağıdaki listeye de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Limon veya portakal kabuğunun mücizesi ile tanışın

Portakal ve Limon

Limon ve portakal içerisinde bulunan asit içerikleriyle diş minesini yıpratabilir. Ancak diş beyazlatma adına limon ve portakalın kabuğunu dişlerinize yavaşça sürebilirsiniz. Limon ve portakal bakteri öldürme adına çok faydalıdır. kötü nefes kokusunu ortadan kaldırmada yardımcı olur.