Boyun Germe Estetiği

Fazla kilo alıp vermek, zaman içerisinde yaşlanmak ve yer çekimi gibi durumların sonucunda zaman içerisinde boyunda da bir sarkma meydana gelmektedir. Yine boyunda meydana gelen sarkmalar genetik nedenlerden dolayı da meydana gelebilmektedir. Boyun kısmında meydana gelmekte olan gevşemeler boyun kısmında sarkma sorununa sebep olmaktadır. Estetik açıdan bakıldığında son derecede can sıkıcı olan bu durumdan özellikle de 40 yaşın üzerinde olan kişiler son derecede şikayetçi olmaktadırlar. Bu durumun sonucunda da estetik kaygısı taşımakta olan kişiler boyun germe estetiği yaptırarak eskisi gibi genç ve gergin olan boyunlarına kavuşabilirler. Bu operasyonları olan kişiler zamanın etkisine karşı koyarak genç görünmeye devam edebilmektedirler.

Boyun Germe Estetik Ameliyatı

Bu operasyonların gerçekleştirilmesi için kulak arkasından saç derisine kadar bir kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Boyun germe operasyonu anında boyunun derini ve kasları ayrılarak yukarıya doğru gergin bir hale getirilmektedir. Gerilen bu deriler ve kaslar iç dikişler ile gerekli bölgelere sabitlenmektedir. Daha sonrasında ise sarkan boyunda fazlalık kısımlar bulunmaktadır. Bu arta kalan fazlalık kısımlar ile düzgünce kesilerek çıkarılır ve yerlerine yeniden yapıştırılır. Gerçekleştirilmiş ola bu işlemlerin sonucunda boyunda zaman içerisinde meydana gelmiş olan sarkıklık ve kırışıklıklar giderilmiş olmaktadır. Bu noktada hastaların akıllarında yapılan kesi işleminde sonra kalan iz de olmaktadır. Bu izler kulak arkasında ve saç derisinde olduğundan dolayı da tam anlamıyla geçmese bile dışarıdan bakıldığında kesinlikle görünmemektedir.

Boyun germe yöntemlerinde gıdı bölgesinde yağlanma, sarkma ve gevşeme olduğu durumlarda liposuction ile gıdı bölgesinde bulunmakta olan bu yağların alınması gerekmektedir. Germe işlemleri bu operasyonun ardından gerçekleştirilmektedir. Yine bu işlemde yağlar bu yöntem ile alındıktan sonra kesi işlemi de uygulanarak yağlar alınmaktadır. Yağların alınması işleminden sonra açılan bölgede gevşemiş olan boyun kasları ve deriler biri birlerine dikilmektedir. Bu sayede de yapılan operasyonların ardından boyun son derecede gergin bir hale gelmektedir. Bu işlemin esnasında germe işlemi dışında yağların da alınmış olmasından dolayı daha sonrasında tekrar sarkma durumu meydana gelmemektedir.

Boyun Germe Estetiği

Genel anestezi uygulaması ile gerçekleştirilen boyun germe ameliyatı yaklaşık olarak 3 saat gibi bir süre sonucunda sona ermektedir. Yine birçok estetik operasyonda ve cerrahi müdahalede olduğu gibi bu operasyonda da kanama olmaması adına drenler yerleştirilmektedir. Bunlar bir günün sonunda çıkartılmaktadır. Bu ameliyatın sonrasında ağrı, şişik uyuşukluk ve morarma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda ağrılar basit ağrı kesiciler ile giderilmektedir. Ameliyatı olan hastalar ameliyatın 2. ya da 3. günün sonunda son derecede iyileşebilirler. Tam anlamıyla cildin oturarak net bir hal alması ise 3 ile 6 ay arasını bulmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap