Karın Estetiği

Estetik görünüş özellikle de bayanlar için son derecede önemli olan bir durumdur. Söz konusu bir de karın bölgesinde meydana gelmiş olan sarkmalar olduğunda kadınlar bu noktada da estetik görünümlerine son derecede önem vermektedirler. Zaman içerisinde yaşlanmak, yer çekiminin etkisi, hızlı kilo alıp vermek ve doğum yapmak gibi sebeplerin sonucunda karın bölgelerinde sarkma durumları meydana gelebilmektedir. Estetik açıdan son derecede can sıkıcı olan bu durum karın estetiği operasyonları ile son derecede kolay bir şekilde son bulabilecek bir durum olmaktadır. Kişiler bu operasyonları olarak istedikleri gibi gergin ve son derecede de genç görünen karın bölgelerine sahi olabilmektedirler.

Karın Germe Estetiği

Sarkmış olan karınlarda germe operasyonları gerçekleştirilerek karınlar son derecede gergin ve oldukça estetik bir hale getirilmektedir. Karın germe ameliyatı kişilerin karın bölgelerinde meydana gelmiş olan sarkmalara göre gerçekleştirilecek operasyonlara göre farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Bunun sonucunda da operasyonlar 2 saatten 5 saate kadar sürebilmektedir. Bu operasyonlar gerçekleştirilirken karın bölgesinde genellikle çamaşır bölgesinde gizli olan kısımdan kesi işlemi 8 cm kadar yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra yine göbek deliği kısmından ikinci bir kesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen operasyon tamamlandıktan sonra yapılan kesiler derinin altından gizlenerek bu alanlar gizli dikiş ile kapatılmaktadır. Bu aşamada fazla suyun toplanmasını engellemek adına operasyon sonunda bu bölgelere drenler yerleştirilir. Bu karın estetiği operasyonları ardından ilk gün kullanılması adına hastaya idrar sondası verilmektedir. Bu operasyonların ardından hastaların kendilerine uygun olan korseleri giymeleri de son derecede önemli olan bir durum olmaktadır.

Karın Estetiği

Karın estetik operasyonları duruma ve kişilere göre farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Bu operasyonların ardından kişilerin birkaç gün boyunca karın bölgelerinde şişlikler meydana gelmektedir. Yine operasyonların ardından ufak tefek ağrıların olması da son derecede normal olan bir durumdur. Bu ağrılar da son derecede basit olan ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir. Ameliyatlarla kullanılan drenler gerçekleştirilen operasyonların ardından yaklaşık olarak 3 ya da 5 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Yine gerçekleştirilmiş olan bu operasyonlara göre hastalar bir ya da birkaç gün boyunca hastanede kaldıktan sonra taburcu olabilmektedirler.

Kişiler karın estetik ameliyatları olduktan sonra birkaç hafta ardından normal hayatlarına kaldıkları yerden dönebilmektedirler. Yine bu durum gerçekleştirilen operasyona ve kişilerin fiziksel durumlarına bağlı olarak değişiklikler göstermektedir. Bu süreç içerisinde hastaların doktorlarının önerdikleri egzersizleri düzenli bir şekilde yapmaları da bu esnada iyileşme sürecinde olumlu etki göstermekte ve bu süreci hızlandırmaktadır. Bu operasyonlar ardından kalan izler ise ilk 6 ay içerisinde iyice soluk bir hale gelmektedir. Zaman içerisinde ise neredeyse tamamen kaybolmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap