Yüze PRP Uygulaması

Kanın içerisinde pıhtılaşmayı sağlamakta olan trombositler ile cilt gençleştirmek günümüzde son derecede yaygınlaşmış olan bir yöntemdir. İnsanlarda zaman içerisinde kırışıklıkların en çok sorun yarattıkları bölge genellikle yüz bölgesidir. Ancak kişiler bu yöntem sayesinde yüzlerinde meydana gelen kırışıklıklardan kendilerinden yapılmış olan serumlar ile kolaylıkla kurtulabilmektedirler. Yüze PRP uygulaması yapılmak için hastalardan alınan kandan yine tamamen hastalardan meydana getirilmiş olan serum yapılmaktadır. Tedavi bu serumun yüz bölgesinde kırışıklıkların meydana geldiği bölgelere uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Yüze PRP uygulaması sayesinde kişiler yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklardan bu yöntem ile kolaylıkla kurtulabilmektedirler.

PRP Uygulaması Nedir?

Zaman içerisinde kırışıklık sorunu yaşayan kişiler bu kırışıklıklardan kök hücre yöntemi ile kurtulabilmektedirler. PRP yöntemi kişilerden kan alınması ile bu kandan kişilere özel serum yapılması ve bu serumun kırışıklık sorunu olan bölgelere enjekte edilmesi yöntemidir. Bu serumun içerisinde oldukça fazla bir şekilde pıhtı hücreleri yer almaktadır. Bu pıhtı hücrelerinin özelliği de cilt onarımı olduğundan dolayı kırışıklıkları gidermektedir. Bu yöntemi kişiler genellikle yüz bölgelerinde meydana gelen yaşlanma belirtisi kırışıklıklar için kullanmaktadır. Yüze PRP uygulaması yaptırarak kişiler yaşlanma etkileri olan kırışıklıklarından istedikleri gibi kolay bir şekilde kurtulabilmektedirler.

Yüze PRP Uygulaması

Cilt yenilenmesini sağlayan PTP tekniği sayesinde kişiler yüzlerinde meydana gelen kırışıklıklardan kolaylıkla kurtulabilmektedirler. Ayrıca deride meydana gelen ve iyileşmesi neredeyse imkansız olan hasarlar da bu yöntem ile son derecede kolay bir şekilde onarılabilir. Kişiler daha genç ve kırışıksız bir yüze sahip olmak istediklerinde bu yöntemi tercih edebilmektedirler. Gelişen teknoloji ile birlikte bu yöntemin yaygınlaşması ile yüzünde kırışıklıklar ve izler bulunan herkes bu yöntemi kullanabilmektedirler. Yüze PRP operasyonu uygulanması deride meydana gelmiş olan hasarları ve kırışıklıkları gidermek adına en etkili olan yöntemdir. Aynı zamanda bu yöntemin en hızlı ve en doğal şekilde sonuç veriyor olması sayesinde de bu yöntemi kişiler gönül rahatlığı ile tercih etmektedirler.

PRP cilt gençleştirme yöntemlerinde kişilerin merak ettikleri bir diğer durum da bu operasyon sonucunda yenilenme süreci olmaktadır. Bu yöntemde kanın santrifüj edilerek pıhtı hücresi bakımından en zengin olan bölümü ayrıştırılmaktadır. Bu bölümden yapılmış olan serum gerekli bölgelere enjekte edildiğinde serumun kan pıhtısı açısından zengin olması sayesinde onarım hızı son derecede hızlı olmaktadır. Bu durum da yüze PRP uygulaması sonrasında hızlı bir şekilde yenilenme sürecinin olmasını sağlamaktadır. Bunun sonucunda da ciltte meydana gelmiş olan yara izleri ve kırışıklıklar gibi durumlar son derecede hızlı bir şekilde onarılarak giderilmektedir. Böylelikle de kişiler hayal ettikleri genç ve temiz yüze sahip olabilmektedirler.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap