Doğumdan sonra evde yapabileceğiniz egzersiz hareketleri!

Hayatınızın belki de en tempolu günlerini yaşayacağınız bu zamanlarda, spora zaman ayıramayan anneler sakın umutsuzluğa kapılmayın. Biliyoruz minik bir bebeğiniz varken evden çıkmak oldukça zor. O zaman ihtiyacımız olan tek şey bir yer matı…

Bebeğiniz odasında uyurken siz de evinizin istediğiniz bir köşesinde egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz.

İşte doğumdan sonra yapabileceğiniz egzersiz hareketleri;

Squat:

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak, kollarınızı öne doğru kaldırın. Bu pozisyonda bacaklarınızı yere paralel olacak şekilde çömelmeli, ardından seksi poziyonunuza dönmelisiniz.

Mekik:

Düz bir zemine yatın ve dizlerinizi 90 derecelik bir açıyla kırın. Parmaklarınız kulaklarınıza değecek şekilde ellerinizi başınızın altına koyun, boynu öne getirmeden vücudunuzu yukarı doğru kaldırın.

Bacak kaldırma:

Düz bir zemine avuç içleriniz yere dönük şekilde uzanın. Belinizin düz, karın ve kaç kaslarınızın sıkı olduğundan emin olduğunuzda bacaklarınızı kaldırın ve makas hareketiyle birini aşağı indirip, diğerini yukarı kaldırın.

Kol egzersizi:

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve kollarınızı karşıya uzatın. Kollarınızın biri üste kalacak şekilde bir sağa bir sola hareket ettirerek makas hareketi yapın.

Yan bacak açma:

Zorlanmadan yapabileceğiniz, kolay ve etkili bir egzersiz hareketidir. Düz bir zemine yan şekilde uzanın. Üste kalan bacağınızı kaldırın ve indirin. Bu hareketi yaparken dizinizi bükmemeye dikkat edin.

Köprü:

Düz ve bir zemine uzanın ve ellerinizi yere değecek şekilde iki yanınıza koyun. Bacaklarınızı kalça hizasında açıp, dizlerinizi kırın. Kollarınız yanda kalacak şekilde, belinizi yukarı kaldırıp indirin.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap