Anneler Günü Ne Zaman? 2020 Anneler Günü Tarihi

anneler günü ne zaman

Özel günler, sevdiklerimize onları düşündüğümüzü, onlara değer verdiğimizi göstermenin ve onları mutlu etmek için bir şeyler yapabileceğimiz güzel günlerdir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayının gelişiyle birlikte herkeste Anneler Günü heyecanı başladı. Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü hangi güne denk geliyor merakı ile birlikte Anneler Günü’nde anneme ne alsam, nasıl bir sürpriz yapsam heyecanı doruğa ulaştı. 

Anneler Günü ne zaman sorusunun cevabıyla başlayalım. Anneler Günü bu sene Mayıs ayının ikinci pazarı olan 10 Mayıs tarihine denk gelmektedir. 10 Mayıs Anneler Günü, belki de hayatımızda en kıymetli olan kişinin yani annelerimizin mutlu olması için icat edilen en anlamlı gün olabilir.

Bildiğiniz gibi tüm dünya üzerinde anne kavramı çok hassas ve çok saygı değer bir kavramdır. Bu yüzden tüm annelerin hatırlandığı ortak gün olan Anneler Günü kavramı ortaya çıkmıştır ve genellikle aynı gün kutlanmaktadır. İstisnai olan bazı ülkeler Anneler Günü’nü farklı günlerde kutluyor olsa da tüm dünyada büyük bir oranda aynı güne denk gelmektedir.

Anne kavramı o kadar kutsal bir kavramdır ki, varlıklarıyla adeta yüzümüze gülen, içimizi ısıtan bir güneş gibidir. Bu yüzden de Anneler Günü, Mayıs ayının ikinci haftası kutlanır. Artık havaların tamamen ısındığı, çiçeklerin tamamen açtığı ve yaza merhaba dediğimiz günlere haber veren özel bir gün. 

Tüm dünyada her sene annelerini mutlu etmek için milyonlarca insan büyük bir coşkuyla annelerinin Anneler Günü’nü kutlamaktadır. Annelerini ne kadar sevdiklerini, onlara ne kadar saygı gösterdiklerini milyonlarca insan aynı gün dile getirmektedir. Bizi bugünlerimize getiren, çalışan, emek veren, yemek yapan, giydiren, sabreden tüm annelerin en güzel günüdür Anneler Günü! Kimisi annesini mutlu etmek için hediye alır, kimisi yemek yapar, kimisi ise onlarca kilometre uzakta olduğu annesini arayarak Anneler Günü’nü kutlar. Ama herkesin ortak gayesi annesini sevdiğini ve ona değer verdiğini göstermektir… 

Anneler Günü İçin Ne Yapılabilir? Anneler Günü Hediye Önerileri

anneler günü hediye önerileri
Anneler günü hediye önerileri

Bildiğiniz gibi bu sene, geçmişte yaşanan tüm Anneler Günü’nde çok farklı yaşanacak. Tüm dünyanın yoğun bir şekilde gündeminde olan ve büyük tedbirlerle karşı koymaya çalıştığı COVİD-19 (coronavirüs) pandemisi yüzünden Anneler Günü kutlamaları biraz gölgede kalabilir. Ancak ümitsizliğe kapılmak yersiz şayet annemizi hatırladığımızı, onu sevdiğimizi illa ki ona sarılarak göstermemiz gerekmiyor. 

Bu sene hepimizin, annemizi ne kadar sevdiğimizi ve ona ne kadar değer verdiğimizi göstermemiz için çok farklı bir sene. Ona doğrudan temas etmek yerine, ona küçük bir hediye yollamak ya da görüntülü konuşmak bile annelerimizi oldukça mutlu etmeye yetecektir emin olun. Çünkü tüm anneler vefalı ve sabırlıdır. 

Bugün bu yazımızda Kadınca Özel okurlarına özel Anneler Günü’nde annenize nasıl bir sürpriz yapabileceğiniz konusunda bazı ipuçları vermek istedik. Gelin şimdi Anneler Günü’nde annelerinize neler yapabileceğinizi birlikte inceleyelim… 

Bildiğiniz gibi günümüzde tüm sektörler gittikçe gelişmekte ve her coğrafyaya her yaştan anneye uygun hediyeler sunmakta. Onun haricinde küreselleşen ve kocaman bir iletişim topuna dönen dünyamızda medya ve iletişimin gücü sayesinde her an dünyanın neresinde olursak olalım annelerimize ulaşabilmekteyiz. Bu yüzden ihtiyacımız olan kimi zaman sadece bir hediye olurken kimi zaman ise sadece onunla iletişime geçmek olabilir. Bu sene, tüm Anneler Günü’nden farklı ve alışılmışın dışında olacağı için ne yapacağınızı ya da ne alacağınızı düşünmeye başladıysanız gelin şimdi bu seçeneklere bir göz atın… 

Hepimiz çocukluğumuzda mutlaka annelerimiz için el emeği göz nuru bir hediye yapıp vermişizdir. Bu mesela bir resim ya da bir başka materyal olabilir. İşte sizlerin de evde yapabileceğiniz bazı ev yapımı Anneler Günü hediye örnekleri;

Eğer anneniz ile birlikte yaşıyorsanız belki de yılda sadece 1 gün bile olsa onu tüm işlerden uzaklaştırmak iyi bir fikir olabilir.

Tüm ev işlerini siz halledin

Evet, annenizin günlük olarak yaptığı tüm ev işlerini siz halledin ve annenizin keyifli bir gün geçirmesini sağlayın. Önce onun için güzel bir kahvaltı hazırlayın ve sonra ona güzel bir film açın ve o filmin keyfini çıkarırken siz de mutfağa giderek güzel bir tatlı yapın. Ardından da akşam yemeği için lezzetli bir menü çıkarın ve nefis bir akşam yemeği ile annenizin Anneler Günü’nü kutlayın.  

Buzdolabı magneti: Dilerseniz en güzel fotoğraflarınızın yer aldığı birkaç anı ile birlikte bir kartona yapıştıracağınız fotoğraflarınızın arkasına bir mıknatıs sabitleyerek buzdolabına asabileceği harika anılar hazırlayabilirsiniz. Bu sayede en güzel günleriniz hep göz önünde kalacaktır.

Fotoğraflardan bir yer: Önce güzel birkaç çerçeve seçerek anneniz ile biriktirdiğiniz anılarınızı evinizin bir köşesine koyarak evinizi süsleyebilirsiniz.

Hediye Kutusu: Önce anneniz nelerden hoşlanır, neleri sever bunu bir kurgulayın. Ardından harekete geçin ve güzel bir hediye kutusu hazırlayın. Belki bu kutunun içine güzel bir elbise, bir demet çiçek ve bir de güzel bir vazo koyabilirsiniz…

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap