Güçlü ve Başarılı Bir Girişimci Olmanın Sırları

Kadın girişimciler daha güçlüdür ve daha fazla iradeye sahiptir. Tüm engellerle, tüm zorluklarla ve yüklerle başa çıkma yolunda emin adımlarla ilerlerler. Yaşamı değiştiren bir şey yaratmak için sahip oldukları tüm becerileri yönetmek, kontrol etmek ve uygulamak. Kadın girişimciler önlerine çıkan tüm zorlukların üstesinden gelirler. Kadın girişimciler, yaklaşımlarında inatçı olduklarını defalarca kanıtladılar. Bir kadın girişimci, tüm engelleri olumlu bir şekilde aşabilir. Bu yazıda kadın girişimcilerin nasıl daha başarılı olabileceği hakkında bilgiler paylaşacağız.

1. Hangi Bilgi ve Becerilere Sahip Olmadığınızı Anlayın

Bu, güçlü ve zayıf yönlerinizi dürüstçe değerlendirme yeteneği gerektirir. Bunu yaptıktan sonra, hızlanmanıza yardımcı olacak blog’ları, kitapları, web seminerlerini, podcast’leri, konferansları, danışmanları ve diğer kaynakları aktif olarak tarayın.

Kadın Girişimci

2. Kendinizi Pozitif İnsanlarla (Profesyonel ve Kişisel Olarak) Aynı Hizada Tutun.

Bunun moral ve motivasyonu ne kadar etkilediğini kelimelerle anlatmak zor. Kronik olarak olumsuz insanlar enerjinizi ve coşkunuzu tüketir. Şüpheci ev alaycı tavırlarını size ve çabalarınıza yönlendirirler. Bu, özgüveninize zarar verebilir ve size yenilmiş hissettirebilir. Mümkün olduğunca onlara maruz kalmamaya çalışın. Böylece hayatınızı sizi gerçekten önemseyen ve cesaretinizi kırmak yerine sizi cesaretlendirecek insanlarla doldurabilirsiniz.

3. İnsanlarla Tanıştığınızda, Onlara, Görüşlerini Paylaşıp Paylaşmayacaklarını Sorun.

Güçlü bir aura’ya sahip olan kişiler son derece nazik ve yardımseverdir. İlham almak için onlardan tavsiye alabilirsiniz. Bu sayede bu onların deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

4. Hataların ve Aksaklıkların Olduğunu Kabul Edin.

Çünkü olacak! İyi haber şu ki, üzerinde durmadığınız sürece hiçbir hata sizi başarısız kılmayacak. Bunları dersler olarak görün ve çevik kalarak saçmalıkların ve talihsizliklerin ötesine geçin. Böylece vites değiştirebilir, yeni, pozitif ve üretken bir yöne doğru ilerleyebilirsiniz.

5. “Hayır” Demekten veya Pozisyonunuzu Belirtmekten Korkmayın.

İnsanlar sizden çok şey isterse, “hayır” demeyi öğrenin. Kendinizi fazla yıpratmak aşırı stres yaratır ve sizi gerçekten önemli olan şeylerden uzaklaştırır. Ayrıca, bir konuda katı bir şekilde fikir ayrılığına düştüğünüzde fikrinizi dile getirmekten korkmayın. Başlangıçta eleştiriyle karşılaşsanız da, uzun vadede daha fazla saygı göreceksiniz. En önemlisi, kendinize saygı duyacaksınız ve bu, güçlü hissetmek için kritik bir görevdir.

6. Öğrenmeyi Asla Bırakmayın.

Öğrenme, hiçbir kadın girişimcinin yapmayı bırakmaması gereken bir görevdir. İster bir zanaat veya yetenek üzerinde ustalaşmaya devam ediyor olsun, ister yenisini öğreniyor olsun, devam eden öğrenme ve gelişim, yeni düşünceler veya fikirler ve fırsatlar için olanaklar yaratır. Başkalarından bir şeyler öğrenmenin üç harika yolu; kendinizi, yapmadığınız bir şeyde mükemmel olanlarla çevrelemektir. Yeni işinizin veya girişiminizin önünde bir akıl hocası bulmak, bir beyin grubuna katılmak veya bir yönetim kurulu istihdam etmek gibi değerli yolları denemelisiniz.

7. Hatalardan Ders Alın.

Hatalar, mesleki gelişimin doğal bir parçasıdır. Ve başarılı her girişimci, yol boyunca hatalarından payına düşeni almıştır. Hatalardan çıkarım yapmak; büyüme, üstesinden gelme ve iyileştirme için kuvvetli bir temel sağlar.

8. Hedef Kitlenizi Tanıyın.

Kadın girişimciler genellikle hedef kitlelerini belirlemeden şirketler, ürünler ve markalar oluşturur. Hedef kitleniz sadece tüketici veya müşteri değil, çalışanlarınız, meslektaşlarınız, etkileyiciler vb. olacak.

9. Daima Kararlı Olun

İstikrarlı olmak, kadın girişimcilerin odaklı ve kararlı kalmasını sağlar. Başkalarının onayına ihtiyacınız olmadığını kendinize hatırlatın. Bu, büyümeye devam etmemize ve daha başarılı olmamıza yardımcı olur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap