Ev Yapımı Sivrisinek Kovucu Sprey

Sivrisinekler, tropikal bölgelerde yaşayanların karşılaştığı en can sıkıcı zararlılardan biridir. İster içeride ister dışarıda olun, her yerdeler! Piyasada çok sayıda sivrisinek kovucu sprey ve sivrisinek öldürme makinesi bulunsa da, sağlığımız için en iyi olan bitkisel sivrisinek kovucuların kullanıldığı ev yapımı sivrisinek kovucu yöntemleridir çünkü bu spreyler ciğerlerimize veya cildimize hiçbir şekilde zarar vermez.

Ev yapımı sivrisinek kovucu, mutfağınızda bulunan basit uçucu yağlar ve diğer ürünler kullanılarak yapılabilir. Bu bitkisel sivrisinek kovucuları cildinizde ve evin çevresinde güvenle kullanabilir, sıtma ve dang gibi tehlikeli hastalıklardan uzak durabilir, aynı zamanda her yerinizi sivrisinek ısırıklarıyla tırmalamanıza engel olabilirsiniz.

Doğal Sivrisinek Kovucular

Bitki Otları

Birçok bitki doğal olarak sivrisinekleri uzaklaştırır. Muhtemelen citronella’yı duymuşsunuzdur, ancak sarımsak, limon otu, sedir ağacı, fesleğen, okaliptüs, lavanta, nane, biberiye, kekik, soğan ve kadife çiçeği de küçük böcekleri caydırdığını biliyor muydunuz? Bahçenizdeki sivrisinekleri sundurma ve etrafına ekerek bu otları kesebilirsiniz.

ev yapımı sivrisinek kovucu

Otları yetiştirmenin yanı sıra dışarıda pişirirken biraz da ızgaraya atın. Yemek pişirirken otları yakmak, akşam yemeği saatindeki istilayı önemli ölçüde azaltabilir.

Uçucu Yağları Kullanın

Bu kimyasalı cildinize püskürtmemeli veya ovmamalısınız. Zeytinyağı veya E Vitamini gibi bir taşıyıcı yağda birkaç damla seyreltin ve yağı cildinize sürün. Cildinize püskürtmek için bitkisel bir karışım da yapabilirsiniz. Seçtiğiniz uçucu yağdan 25 damla 1/4 bardak suya ekleyin. Sağlıklı ve doğal bir böcek kovucu için bir sprey şişesinin içinde sallayın ve cildinize püskürtün. Etkili kalmalarını sağlamak için akşam boyunca yağları ve spreyleri tekrar uygulayın.

Citronella Mumları Yak

Ev tadilat mağazasında muhtemelen satılık citronella mumları görmüşsünüzdür. Citronella mumları sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, sivrisinekleri kovan bitkilerden yapılan mumlar da böcekleri güverte veya bahçenizden uzak tutabilir. Sedir ağacı, lavanta, limon otu ve biberiye gibi sivrisinek kovucu yağları içeren mumları arayın. İstilayı azaltmaya yardımcı olmak için mumları masalara veya bahçeye yerleştirin.

Eski Kahve Telvesi Kullanın

Çoğu insan, kullanılmış kahve telvesinin sivrisinekleri uzak tutmaya yardımcı olabileceğini bilmiyor. Bu sadece çevre dostu bir alternatif değil, aynı zamanda kahve telvesini yeniden kullanmanın harika bir yoludur! Verandanızın etrafına serpebilir veya kaselere koyup oturduğunuz yerin yakınına yerleştirebilirsiniz.

Sivrisinek Bobinlerini Kullanın

Sivrisinek bobinleri, oturduğunuz yere yakın yere koyduğunuz, yavaş yanan tütsülerdir. Sivrisinek bobinlerinin güzel yanı doğal olmalarıdır; Krizantem çiçeklerinin kurutulmuş başlarından yapılan bir toz olan piretrum tozundan yapılırlar. Sivrisinek bobinleri genellikle Asya ve Güney Amerika’da kullanılır, ancak bunları genellikle nalburlarda bulabilirsiniz.

Sivrisinek mevsiminde içeride kalmak zorunda değilsiniz. Burada özetlenen fikirlere ek olarak, tamamen doğal, böcek kovucu için çevrimiçi arama yapabilirsiniz. Çeşitli şirketler, tarçın, limon otu, ve portakal yağı gibi uçucu yağlarla oluşturulan tamamen doğal böcek kovucu ürünler sağlar.

Böcek ısırıklarını ortadan kaldırmak için dışarı çıkmadan önce hafif, uzun kollu bir gömlek giyin ve sivrisinek aktivitesinin arttığı zamanlarda uzun süre dışarıda oturmaktan kaçınmaya çalışın. Sivrisinekleri kovmak ve sizin ve ailenizin daha güvenli ve sağlıklı bir yaz geçirmesini sağlamak için evinizin içinde ve çevresinde doğal ilaçlar kullanın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap