Düğün Müziğinizi Seçtiniz Mi?

Muhtemelen, buketinizdeki son yeşillik parçasına kadar düğününüzün tüm ayrıntılarını düşünmek ve planlamak için çok zaman harcadınız. Ama düğün müziği planladınız mı? Yapmadıysanız, son dakikaya bırakmayın! Özenle seçilmiş müzik, töreninizde büyük bir fark yaratabilir.

düğün müziği

Başlangıç

Başlangıç müziği, davetlilerinizin düğününüzde fark edeceği ilk şeylerden biri olacak. Genellikle başlangıç müziği, misafirler otururken çalınan açık fon müziğidir. Belirli şarkılar talep edebilseniz de, DJ’iniz, tören müzisyeniniz veya düğün planlayıcınız büyük olasılıkla düğün tarzınıza uyacak bir şarkı listesine sahip olacaktır.

İlk Dans

Bir çift olarak ilk dansınız çok duygusal bir an olabilir. Zaten favori şarkınız olan bir şarkınız varsa, bu ilk dans için harika bir seçim olabilir. Değilse, şu anda en sevdiğiniz şarkılardan bazılarını beyin fırtınası yapın ve herhangi birinin öne çıkıp çıkmadığını görmek için sözlerini dinleyin.

Ruh Halini Ayarlayın

Müzik, bir etkinlik için ruh halini belirlemenize yardımcı olur ve düğününüz bir istisna değildir. Doğal olarak romantik olmasını istersiniz, ancak aynı zamanda seçtiğiniz mekana da uymasını istersiniz. Bir kır düğünü gibi görkemli bir düğün yapıyorsanız, büyük bir geleneksel enstrümantal mükemmel bir uyum sağlar. Küçük kapalı alanda yapılan düğün için, kayıtlı müzik veya bir gitar eşlikçisi daha samimi bir ruh hali yaratır. Duygunun iyimser ve mutlu olmasını mı yoksa sakin olmasını mı istiyorsunuz? Sizce bir çift olarak size en uygun olan nedir?

Düğününüzün Yeri

Kır, hotel veya sahil kenarı düğünleri yapmayı mı planlıyorsunuz? Mekan, duruma göre müzik seçiminde önemli bir rol oynamaktadır. Büyük binalar ve dış mekanlar için akustiği düşünün. Tarihsel düğünler için, çalınacak müzik türü konusunda bazı kısıtlamalar olabilir. Bu nedenle, herhangi bir hata  yaşanmamak için önce danışmanız tavsiye edilir.

Geleneksel Mi Çağdaş Mı?

Kültürümüzde standart hale gelen “Düğün Yürüyüşü” gibi birçok geleneksel müzik düzenlemesi var. Daha yeni ve daha taze bir şey istiyorsanız eski müzikleri kullanmanız gerektiğini düşünmeyin. Aynı şekilde, geleneksel bir enstrümantal kullanabilirsiniz. Tarihsel mekanlarda yapılacak düğünler için ne tür müziklerin çalınabileceğine ilişkin kuralları olacaktır. Bu mekanlar için geleneksel enstrümanlar gitmenin yoludur. Düğün müziğiniz için geleneksel bir şarkı veya enstrümantal seçseniz bile, ekonomik ve eğlence açısından çağdaş bir şey seçebilirsiniz.

Kişisel Yap

Sizin ve sevgiliniz için özel bir şey ifade eden bir şarkı var mı? Belki önerdiği gece çalan bir şarkı ya da “bizim şarkımız” olarak düşündüğünüz bir melodi vardı. Bir çift olarak sizi tamamlayan müzik tarzlarını ve seçimleri ve romantik yolculuğunuz hakkında söylediklerini düşünün. En önemlisi, sizi mutlu eden ve yaratmaya çalıştığınız düğün havasına uyan şarkıları veya enstrümanları seçin. En iyi müzik sizi ve misafirlerinizi mükemmel düğününüz hakkında kalıcı bir izlenim bırakacaktır.

Düğününüzün Teması

Özel temalar, mesajı müzik yoluyla iletmek için iyi fikirlerdir. İster geleneksel, ister modern veya klasik olsun, olayın tarzına uyabilecek belirli melodileri kullanmaktan kaçının, bir örnek, bir ortaçağ düğünü seçtiğinizde, o dönemin müziğini seçmeyi düşünmeniz gerekebilir. Sahilde bir düğün yaparsanız, o zaman ruh haline ve çevreye uygun müziği düşünün.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap