Beslenmenizde bunlara dikkat ederseniz hızlıca yağ yakarsınız!

Zayıflamak, fit bit vücuda sahip olmayı hemen hemen herkes ister. Ancak sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için spor yapmak aynı zamanda da beslenmeye dikkat etmek gerek. İşte size günlük beslenmenizin içerisinde  bu yiyeceklere dikkat ederseniz yağ yakımını hızlandırabilirsiniz…

Gün içerisinde tükettiğiniz besinler yağ yakma hızını da etkiliyor. Bazı besinler yağlanmaya neden olurken, bazıları da yağ yakmanıza ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak ve tükettiğiniz besinlerin listesini çeşitlendirerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

 Tarçın

İştah dindirme özelliğine sahip olan tarçın, yağ yakımını da hızlandırıyor. Kan şekerinizi dengeleyerek metabolizmanızı hızlandıran bu baharatı tüketmeyi ihmal etmeyin.

Elma -armut

Bu muhteşem meyveler sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Meyve suyu yerine meyvenin kendisini tüketirseniz, hem daha fazla lif almış olursunuz hem de meyveyi çiğneyerek yediğiniz için daha uzun süre etkili olur.

Greyfurt

Günde en az 2 defa greyfurt tüketmeye çalışın. Greyfurt, içeriğindeki bol C vitamini ve lif oranı sayesinde yağ kütlesinin etkisini azaltıyor. Bu meyveyi kahvaltılarınızdan ve ara öğünlerinizden eksik etmeyin.

Maydanoz

Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Yumurta

Sağlıklı beslenmenin olmazsa olmazı besin olan yumurta iyi kalitede protein içermekle birlikte, içeriğindeki demir vücudun oksijen kapasitesini artırıp yorgun hissetmenizi engellemeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda, yumurta sarısında bulunan kolin isimli bir vitamin de vücudunuzda yağ yıkımını hızlandırıyor.

Tatlı patates

İçeriğinde potasyum, beta karoten, C vitamini ve lifle dolu olan tatlı patates, sindirim sisteminizi harekete geçirerek yağ yakımını hızlandırıyor.

Kırmızı biber

Acı biberin içindeki Capsaicin maddesi metabolizmayı hızlandırıyor, vücut ısısını yükselterek enerji harcamaya neden oluyor. Uzmanlar, kilo vermede acı biberin etkili olduğunu belirtiyor.

Baharatlar

Köri, zerdeçal, kırmızı acı biber gibi baharatlar metabolizmayı hızlandırıyor. Sağlıklı yaşam için baharatları salata, yemek ya da yoğurtlarınıza eklemeyi unutmayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap