George R. R. Martin’den Türkiye’ye mesaj:

Game Of Thrones serisinin yazarı George R. R. Martin, Twitter hesabındaki bloğunda İstanbul Sözleşmesi’nin feshiyle ilgili bir yazı paylaştı.

Yakın dostu ve iş arkadaşı Sibel Kekilli tarafından  kendisine gönderilen bir e-mail yoluyla Türkiye’deki üzücü kararlardan haberi olduğunu belirten Martin’in yazısı şöyle;

George R. R. Martin’den Türkiye’ye mesaj

‘Türkiye’deki Şiddet’

Sevgili arkadaşım Sibel Kekilli, -ki hayranları kendisini HBO’nun Game Of Thrones serisindeki Shae rolüyle tanıyacaktır- geçtiğimiz günlerde, bana Türkiye’deki üzücü gelişmelerle ilgili bir mail yolladı. (Sibel doğma büyüme Almanyalı. Ancak tabii ki Türk kökenli.)

Aldığım habere göre, Erdoğan rejimi altındaki Türkiye, kadına karşı şiddetle savaşan ‘İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekilmiş.

Haberin detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Sibel, kadına şiddetin ne anlama geldiğini birinci ağızdan bilen ve deneyimleyen kadınlardan biri. Uzun zamandır da dünya çapında kadına karşı şiddetle savaşıyor. O yalnızca harika bir aktris değil. (Shae karakterine kitapta asla değinmediğim bir derinlik kattı.) O gerçekten cesur bir kadın ve bir savaşçı. Yaptığı ve yapmakta olduğu her şey için onu son derece takdir ediyorum.

Ayrıca Sibel’in Türkiye’deki kadınlara gönderdiği selam ve sevgi dileklerini de iletmek isterim.

Güçlü kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap