Sörfçü Katherine Diaz, Yıldırım Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti

Olimpiyatlara hazırlanan Katherina Diaz hayatını kaybetti. Umut vaat eden El Salvador’lu 22 yaşındaki genç sporcu Katherine Diaz ‘a yıldırım çarptı. Genç sörfçü, antrenman sırasında talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti.

Sörfçü Katherine Diaz
Sörfçü Katherine Diaz

22 yaşındaki sörfçü Katherine Diaz, 19 Mart’ta memleketi El Salvador sularında eğitim görürken yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Talihsiz kaza, genç sporcu Katherine Diaz, önümüzdeki yaz yapılacak olan olimpiyatlara hazırlanırken gerçekleşti. Üstelik Diaz, kendisini bu yaz olimpiyatlara hazırlayacak bir eğitimden geçiyordu.

CNN’de yer alan habere göre Katherine Diaz, kaza meydana geldiği sırada, arkadaşı ve amcasıyla El Salvador’un güney batısındaki El Tunco sahilinde suların içindeydi.

Yetkililer ise, El Salvador’un en iyi sörfçülerinden biri olan Katherine Diaz’ın yaklaşan Tokyo Olimpiyatları eleme turnuvası için eğitim alırken hayatını kaybettiğini söyledi.

Ayrıca CNN’in haberine göre, Katherina Diaz’ın amcası Beto Diaz, El Salvador’da yerel bir gazeteye verdiği demeçte şunları dile getirdi;

Katherine, arkadaşına sarılmak için onun yanına geldi. Ancak, arkadaşına sarılmayı kestiği anda büyük bir gürültü duyduk. Yıldırım, Katherine’in arkadaşını ve beni geriye doğru fırlattı. Katherine ise olay yerinde hayatını kaybetti.”

Uluslararası Sörf Derneği ise, 22 yaşındaki sporcunun beklenmedik ölümünden sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“O, sörf yapmayı hepimiz için çok özel ve anlamlı kıldı. Ayrıca kendisi hepimiz için, neşenin ve enerjinin vücut bulmuş haliydi.”

Ayrıca, Uluslararası Sörf Derneği, bu yıl düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda derece almak için antrenman yapan Diaz’ın ölüm haberinin büyük bir şaşkınlık ve üzüntüye yol açtığını da belirtti. (ISA), Twitter üzerinden yayınladığı mesajda, Diaz’ın anısını onurlandıran açıklamalarda bulundu:

“El Salvador Sörfçüleri olarak, Katherine’in ailesine ve hayatına dokunduğu uluslararası sörf camiasında yaşayan herkese içten taziyelerimizi gönderiyoruz..”

USA Today’in belirttiği bir diğer habere göre, Diaz, şef olarak çalışıyordu. Ve El Tunco’da kendi işini kurmuştu.

Salvador Sörf Federasyonu’na göre Diaz, suya girdikten çok kısa bir süre sonra şimşek çaktı. Aslında Olimpiyat Kanalı üzerinden takip edilen hava hareketlerine göre; gökyüzü açık gözüküyordu. Ama, hiç beklenmedik ve öngörülemeyen bir fırtına gerçekleşti. Ve fırtına, çok fazla elektrik yoğunluğu taşıyor gibi görünmüyordu. Ayrıca bu beklenmedik çarpmanın ardından, acil servis neredeyse hemen geldi. Ancak bu, Diaz’ı hayata döndürmeye yetmedi.

Katherine Diaz, aynı zamanda ülkesi El Salvador’un uluslararası spor elçisiydi.

Son olarak, genç sörfçüyü onurlandırmak için yarın bir kürek çekme töreni düzenlenecek.

Sörfçü

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap