Dünyaca ünlü İngiliz marka kürkten vazgeçme yolunda!

Kürk politikalarını gözden geçirdiğini açıklayan dünyaca ünlü marka hangisi? Başka hangi markalar kürk kullanmıyor? Dünyada hızla yayılan kürk kullanmama kampanyasını kim başlattı?  İngiliz marka, kürk politikalarını gözden geçirdiklerini açıkladı…

Geçtiğimiz Londra Moda Haftası, Burberry gibi markaların defililerindeki anti-kürk protestoları ile dolmuştu. İngiliz marka, geçtiğimiz günlerde Sunday Times dergisine kürk politikalarını gözden geçirdiklerini açıkladı.

“Bazı durumlarda, kürk tasarım için önemli bir unsur olarak görülüyor, defalarca kaynaklarımızın düzenli olarak denetlenen ve etik standartlarda çalışan tedarikçilerden temin edildiğini belirttik. Burberry’nin Eylül 2017 veya Şubat 2017 koleksiyonlarında gerçek kürk kullanılmadı. Kürk politikamızı gözden geçirdiğimizi doğrulayabiliriz,” diyen Burberry, kürk kullanmayan markalar Gucci, Versace, Michael Kors, Donna Karan ve Jimmy Choo’ya katılabilir.

Brian May tarafından başlatılan kürk üretimini yasaklama kampanyası İngiliz parlementosunda tartışılmaya başlandı bile. Humane Society ve #FurFreeBritain hashtagi ile 425,834 imza toplanınırken, Burberry attığı bu adım oldukça önemli.

Human Society yönetiminden Claire Bass, resmi bir açıklamada “Burberry, kraliyet ailesinin favori markalarından biri. Meghan Markle’ın anti-kürk hareketini desteklemesi ile birlikte, Burberry’nin kürk politikalarını yeniden gözden geçirmesi beklenilen bir tepki,” diyerek, İngiliz modaevinin anti-kürk trendine katılmasının en doğru yok olduğunu vurguladı.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap