Dekorasyonun yeni gözdesi evinizi renklendirecek olan puflar!

Ev dekorasyonunda trendler son hız değişirken size yardımcı olacak ufak ipuçlarına ne dersiniz? Alanınız darsa, hareketli bir ev istiyorsanız, sıra dışı formlar kullanmak hoşunuza gidiyorsa puflar en büyük yardımcınız olacak. Stilleri ile de göz dolduran pufları, evde daha doğru kullanmanın ipuçları ve ekstraları sizin için derledik.

Monokrom

Monokrom bir odayı biraz daha hareketlendirmek için renkli ve desenli bir puf tercih edebilirsiniz.

Ek oturma alanı

Alanınız darsa, ya da çok sık kalabalık misafir ağırlıyorsanız pufları sehpanın etrafında ekstra oturma alanı olarak değerlendirin.

Kanepe-puf ikilisi

Kanepe ile eşleşeceği için büyük puflar tercih etmeye özen gösterin. Dikdörtgen, oval ya da yuvarlak olması tamamen sizin zevkinize kalmış… Ayak tercihi ve stil seçeneği ise kanepeyi tamamlayacak bir şekilde yapılmalı.

Sıra dışı formlar

Son dönemlerde tasarlanan puflar formları itibariyle farklı şekillerde olabiliyor. Örneğin asimetrik ya da petek şeklinde… Modern ve İskandinav stili salonlarda bu formlar çarpıcı bir odak noktası oluşturabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapitoneler

Kapitoneli seçenekler bir pufa kendi içinde bir derinlik katar. Örneğin düğmeler yüzeyde farklı bir kot yarattığı için daha gölge ve daha aydınlık alanlar kalmasını sağlayarak, pufa çok daha şık bir görünüm veriyor.

Desenler

Kanepe ya da berjerinize puf seçerken renk-desen oyunlarına dikkat etmenizde fayda var. Pufu aynı renkte tercih etmeniz sade bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak mekana biraz daha derinlik katmak isterseniz kanepenizin açık ya da koyu tonları da ideal olabilir. Kanepeniz desenli ise puf seçiminde aynı desenden kaçınmanızda fayda var. Çünkü aynı desenler karışık bir görünüm yaratır. Farklı bir desen ama aynı renk tonlarında bir puf, ideal bir görünüm elde etmenizi de sağlar.

Odak noktası

Orta sehpa şeklinde tercih edilen puflar son dönemlerin de yükselen eğilimlerinden. Tekstiller bir mekana sıcaklık kattığı için kanepeyi tamamlayan puflar da mekanın ısısını yükseltebilir.

Sehpa olarak puf

Pufları yan sehpa olarak değerlendirirken, ihtiyacınıza göre dilediğiniz gibi yer değişikliği de yapabilir, gerektiğinde orta sehpa gibi de kullanabilirsiniz.

Ayak ucuna

Yatak odasına ekleyeceğiniz büyükçe bir puf, çok işe yarar. Ölçüleri seçerken yatağınızın ölçülerine yakın olanları tercih edin. Örneğin iki kenardan 20’şer santimetre kalacak şekilde…

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap