Karıncaları onlara zarar vermeden doğal yöntemlerle kovabilirsiniz!

Karıncalar zarar görmeden evden nasıl gönderilir? Karıncaları göndermenin ucuz ve doğal yolları nelerdir? Karıncalar aşırı zeki olmaları, grup içinde uyumlu çalışmaları ile harika hayvanlardır. Karıncalardan biri mutfağınızdaki bir yiyeceği görüp fark ettiğinde diğerleri de hemen ona katılıyor. Duvara tırmanabilme özellikleri ile evinizi çok kısa sürede evinizi basabiliyorlar. Diğer bir kötü yanı ise karıncaların ısırabilmesi. Karıncalardan kurtulmak istemeniz çok doğal ancak onları öldürmeden doğal yollarla evinizde onları istemediğiniz mesajını verebilirsiniz.

Karıncalardan, onlara zarar vermeden kurtulabileceğiniz o doğal yöntemler:

Tarçın

Karıncalar kokuya duyarlıdır. Hatta diğer böceklerle karşılaştırıldıklarında beş kat daha hassaslar. Bunu lehinize çevirmek mümkün. Hemen hemen herkes tarçın kokusuna bayılır. Ancak karıncalar tarçından nefret ederler. Tarçın yağı veya toz tarçını karıncaların evinize girdiği yolun üstüne dökerek onları kaçırabilirsiniz. Yarım çay kaşığı toz tarçını veya tarçın yağını bir bardak suyun içine dökün. Karışıma pamuk bandırarak karıncaların geçtiği yerlere sürün. Bir diğer yöntem de pencerelere, kapı girişlerine ve evin diğer girişlerine çubuk tarçın bırakmak. Son bir yöntem de sprey şişesine tarçın yağı ve su ekleyip bunu karıncaların geçtiği yolların üstüne püskürtmek.

Arnavut biberi

Arnavut biberi de karıncaların kaçmasına yardımcı olabilir. Büyük bir tencerede su kaynatın. Kaynadıktan sonra içine Arnavut biberi atıp bir süre daha kaynatmaya devam edin. Son olarak bu suyu karıncaların sık geçtiği yerlere azar azar dökün.

Sirke

Karıncaların bir diğer nefret ettiği şey de sirkedir. Sirke aynı zamanda temizlik yapmak için de kullanıldığından bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Sprey şişesinin içine su, sirke ve limon suyu ekleyin. Günde bir kez karışımı karıncaların geldiği yerlere sıkın. Bir süre sonra karıncaların kaçtığını göreceksiniz.

Su

Eğer evinizin belli bir bölgesine karıncalar akın etmişse su yardımıyla onları kaçırabilirsiniz. Eğer karıncaları bahçenizin girişinde yakaladıysanız hortumla, suyu fışkırtmadan karıncalara su dökün. Merak etmeyin karıncalar suyla temas etmeleri halinde ölmeyeceklerdir. Sadece onları püskürteceksiniz.

Temizlik

Karıncalar, buldukları hazinenin izini kaybetmemek için kendilerince iz bırakırlar. Yaptıkları en sık yöntem de geldikleri yollara koku bırakmak. Sprey şişesinin yarısını suyla yarısını sirkeyle doldurun. Son olarak içine birkaç damla deterjan damlatın. Karıncaların geldikleri yol üzerine, çatlaklara ve deliklere spreyi sıkın. Karıncaları kimyasal karışımlarla evden kovmak da mümkün. Ancak hem evinize kimyasal bulaştırmış olacaksınız hem de bu minik canlıların ölümüne neden olacaksınız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap