Gözaltı Morluklarına Son

Dr. Yasemin Savaş

Gözaltı morlukları birçok kadının baş belası. Kişiyi yorgun, üzgün, bitkin gösteren gözaltı morluklarından kurtulmak da çok kolay olmuyor. Bazı kişilerde yoğun şekilde olan morlukları yok etmek kişileri zorlayabiliyor. Duyduğunuz, okuduğunuz yöntemleri deniyor, yine de bu sorundan kurtulamıyorsanız, Dr. Yasemin Savaş’ın önerilerine kulak verin. Savaş, gözaltı morluklarından kurtulmanın acısız ve kısa yollarını sizin için sıraladı.

Gözaltı morlukları genetik faktörlerin etkisiyle olabileceği gibi sonradan kazanılmış bir bozukluk da olabilir. İlerleyen yaşla birlikte yüzümüzün kemik yapısı incelirken, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Anatomik olarak ve aynı anda yağ dokuda azalma, o bölgede kas gücü kaybı ve ciltte incelme, kuruma gibi yaşlanmaya paralel gözaltında çökmeler, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır.

Ayrıca kişinin beslenme, yoğun sigara ve alkol kullanımı, güneş, uyku, çalışma yoğunluğu gibi hayat tarzını oluşturan belli başlı alışkanlıkları da gözaltı torbalarının ve morluklarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Daha yaşlı, daha yorgun ve sağlıksız görünüme neden olan gözaltı morlukları kadınlar ve erkekler için kozmetik bir sorun haline gelmiştir.

Kırışıklıklar Da Giderilir

Medikal estetik uygulamalar arasında yer alan gözaltı dolgusu, gözümüzün hemen altındaki morluk ve halkaları gidermek için kemiklere yapılan bir uygulamadır. Gözaltındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok eden; yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmanızı sağlayan gözaltı dolgusu işlemi kırışıklıklarınızı da giderir.

Uygulama yapılacak bölge antiseptik solüsyon ile temizlenir ve lokal anestezi yapılır sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu malzemesi yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Gözaltı Morluğu ve Mezoterapi

Göz Altı Morlukları İçin Diğer Yöntem Mezoterapi

Gözaltı morlukları için tercih edilen diğer tedavi yöntemlerinden biri de göz mezoterapisidir. Mezoterapinin içinde bulunan çeşitli solüsyon ve vitaminler deriye küçük iğneler yardımıyla uygulanır.

Mezoterapi ile iyileşme etkisi; göz çevresindeki kan dolaşımını artırarak, derideki elastikiyet kaybını gidererek ve cildin ihtiyaç duyduğu nemlenmeyi sağlayarak elde edilir. Bu sayede gözaltında tazelik, parlaklık, ışıltı, canlanma mezoterapi uygulamasıyla elde edilebilmektedir.

Gergin Ve Pürüzsüz Bir Görünüm

Göz redermalizasyon ve süksinik asit tedavisi ile de, göz altının yeniden yapılandırılması, torbalanma ve morluklarda düzelme sağlanır.

Bu işlem, cildin dermis denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlemdir. Tedaviden sonra gözaltı daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur.

Gergin Ve Pürüzsüz Bir Görünüm

Ayrıca cildin ihtiyacına göre göz peelingleri ve thulium bakımlar da gözaltı morluklarının tedavisinde tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Bu pratik ve ağrısız-sızısız bakımlar sayesinde göz çevresi ve tüm yüzde aydınlanma sağlanır. Bu sayede de istenilen görünüme kısa sürede kavuşulur.

Gözaltına yapılan bu tedaviler hastayı ağrı çekme gibi bir durumla karşı karşıya bırakmaz. Kısa sürede, konusunda uzman doktorların yaptığı bir uygulamadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap