Yaza Hazırlıksız Yakalanmayın! 5 Adımda Vücut Bakımı

Vücut bakımı yaz mevsiminde önemini gitgide artırıyor. 5 adımda vücut bakımı için öncelikle kendinize bu yaz, geçen yazdan daha çok vakit ayıracağınıza söz vermelisiniz. Çünkü kendinize zaman ayırmak, sizi hayata karşı motive eden ve yazın tadını çıkarmanızı sağlayacak en önemli maddemiz.

Selülitlerden kurtulun!

Yazın daha ince giysiler tercih ettiğimiz için 2-3 kiloluk fazlalık bile sanki kat kat büyüyor ve daha da belli oluyor gibi hissedebiliriz. Bu yüzden yaz gelmeden fazla kilolardan ve selülitlerimizden kurtulmak için adım atmalıyız. Selülitlerden kurtulnın tek yöntemi masaj ve kremler değil. Yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmelisiniz. Bol bol su tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bunun yanında düzenli olarak selülit kremleri kullanarak, her akşam bacaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulun

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için yaz çok uygun bir ay değil. Fakat yine de tam da bu aylarda epilasyona başlarsanız, en azındna yaz ortasında tüyleriniz oldukça azalacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Bir çok yeni yöntemle artık yaz aylarında da epilasyon yaptırabilirsiniz. Fakat bu yöntemler klasik lazer epilasyonlara oranla biraz daha pahalı diyebiliriz.

Kuru fırça yöntemi ile bacak bakımı

Kuru fırçalama yöntemi son zamanlarda çok ünlü. Eğer can acıtır diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü çok ince yapıda kıllara sahiptir. Kuru fırçalama yöntemini, ayak bileklerinizden yukarı doğru her bacağı 3-4 dakika fırçalayarak uygulayabilirsiniz. İki bacağınıza da bu yöntemden sonra hafif yağlar ya da yoğun nemlendiricileri sürebilirsiniz. Kuru fırçalama yöntemiyle bacaklarınızdaki kıl kökü izleri de ortadan kalkacak ve bacaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

Vücut peelingleri

Vücut peelingleri, cildinizin pürüzsüzleşmesi için en etkili yöntemdir. Vücudunuzun üst bölümüne uygulayacağınız peeling ile bacaklarınıza uygulayacağınız peeling farklı olmalıdır. Vücudunuzun üst kısmı, bacaklarınıza oranla çok daha hassastır. Eğer vücudunuzda sivilce lekeleri gibi ufak lekeler varsa vücut peelingleri ile yok edebilirsiniz.

Vücut masajı

Yaza hazırlık için vücut masajları, kış ve bahar yorgunluğunu atmanız için birebirdir. Kendinize güvenilir bir masaj salonu bulup, haftalık düzenli olarak masaj yaptırabilirsiniz. Önemli olan, masaj ile tüm vücudunuzda mevsim geçişinden kaynaklanan yorgunluğun kan dolaşımı ile aşılmasıdır. Masajlar, yalnızda bölgesel ağrıları rahatlatmak için değil, düzenli olarak yaptırıldığında kan dolaşımının artmasıdır. Eğer mevsim geçişlerinde düzenli olarak masaj yaptırırsanız, kendinizi daha dinlenmiş ve enerjik hissedebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap