Akrilik Tırnak Nedir? Akrilik Tırnaklar Hakkında Her Şey

Akrilik tırnak uzun zamandır piyasada, ancak modern zamanlarda yeniden trend olmaya başlıyorlar. Temelde, onlara benzersiz bir görünüm kazandırmaya yardımcı olmak için gerçek tırnaklarınızın üzerine sürdüğünüz tırnak ekleri. Akrilik malzeme, polimer tozu ve bir sıvı monomerden yapılan bir plastik türüdür. Bu malzemelerin karışımı gerçek tırnaklarınıza yerleştirilir ve üzerlerinde koruyucu bir kaplama oluşturur. Karışım havaya maruz kaldığında tırnaklarınızda sertleşecek ve sonrasında tamamen şeffaf görünecektir.

Akrilik tırnaklar eğlencelidir, korkusuzdur ve manikürünüzün kırılma veya kırılma belirtisi olmadan haftalarca sürmesine izin verir ve uzun ömür önemlidir. Peki akrilik tırnaklar tam olarak nedir? Neyden yapılır? Akrilikler, normal bir ojeye kıyasla ne kadar uzun süre dayanır? Ve en önemlisi, akrilikleri büyümeye başlayan ve onları çıkarmak için salona gidemeyen biri için, onları evde güvenli bir şekilde nasıl çıkarırsınız?

Akrilik Tırnak

Akrilik Tırnaklar Nedir?

Akrilik tırnaklar, akrilik plastikten yapılmış, doğal tırnaklarınızın üzerine yerleştirilmiş yapay tırnak uzantılarıdır. Bu, tırnak şekline uyacak şekilde veya tırnak uzunluğunu uzatmak için yapılabilir. Uzun tırnaklar gibi görünmek isteyen ancak kendi tırnaklarını uzatmakta güçlük çeken veya kolayca kırılan zayıf tırnaklara sahip kişiler için mükemmeldir.

Akrilikler ve sert jeller arasında kafa karıştırmak kolaydır, özellikle de giderek daha fazla salon her ikisini de sunduğundan. İkisi ortak çok şey paylaşıyor – ikisi de akrilik ailesinin bir parçasıdır, haftalarca dayanır ve tırnaklara uzunluk eklemek için kullanılabilir. Aradaki fark, yapıldıkları plastik türünde yatıyor.

Ekstra uzunluk istiyorsanız, tırnak teknisyeni tırnak yatağınızın ucuna bir “uç” yapıştırabilir ve üstüne akrilik jel uygulayabilir. Uzunluk eklemek için başka bir teknik, teknisyenin çivi ucunu etrafına yerleştirdiği küçük bir kart parçasına benzeyen ve formül ayarlandıktan sonra çıkarılan bir “form” kullanmaktır.

Akrilik Tırnaklar Düzenli Bakım Gerektirir

Akrilik yaşam kararlı bir yaşamdır ve iki veya üç haftada bir dolgunluk için bir salona gitmeye hazır değilseniz veya gidemiyorsanız, yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Dolguları atlamak doğal tırnağınız için tehlikeli olabilir çünkü tırnak büyüdükçe, doğal tırnağınız ile akrilik arasına nem girme olasılığı artar. Bu olduğunda, bir mantar büyüyebilir ve bu da dahil olan hiç kimse için eğlenceli değildir.

Akrilik Tırnaklar Nasıl Uygulanır?

Daha uzun ve daha güçlü görünmelerini sağlamak için doğal tırnaklarda sert bir koruyucu tabaka oluşturmak için sıvı ve toz karışımı kullanılır.

Akrilik Tırnakları Ne Kadar Süre Tutabilirsiniz?

2-3 haftada bir dolgu yaptırdığınız sürece akrilik uzun süre takılabilir. Doğal tırnakların nefes alabilmesi için her üç ayda bir tamamen ıslatmayı öneririz. Doğal tırnaklarınız aynı zamanda bir IBX onarım kürü ile tedavi edilebilir. Yenilikçi tedavi, iyileştirilmiş güç için tırnak yatağının üst katmanlarını bir araya getirir.

Akrilik Tırnaklara Evde Nasıl Bakabilir Ve Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayabilirsiniz?

Birçok insan daha güçlü doğal tırnaklara sahip olmak için akrilik tırnaklara sahip olur. Ancak bunların aslında doğal tırnakları uzun vadede zayıflatır ve zarar görür. Bunları evde muhafaza etmek için, suya uzun süre maruz kalmaktan kaçının ve ev temizliği ve tencere yıkama için koruyucu eldivenler giyin. Ayrıca sağlıklı bir tırnak yatağı ve tırnak etlerini korumak için iyi bir kütikül yağı kullanılmasını tavsiye edilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap