Mükemmel Bukleler için Hızlı ve Kolay İpuçları

Mükemmel bukleler oluşturmak ve korumak istiyorsanız, saç rutininize entegre edebileceğiniz birçok kolay teknik vardır. Bu yöntemlerin doğası gereği kıvırcık saçlı olanlarda ve olmayanlarda işe yaradığı kanıtlanmıştır. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok şey var, bu yüzden beğenmediyseniz tek bir tekniğe bağlı kalmanıza gerek kalmaz.

Sülfat Şampuandan Kaçının

Ne yazık ki çoğu şampuan bir bileşen içerir; sülfat. Bu kimyasal bileşik saçlarımıza son derece zarar veriyor. Kendi yağını üretmek saçımızın doğasında; bu yağlar köklerin yenilenmesinden sorumludur ve onlara güzel bir parlaklık sağlar. Şimdi, bu yağ bezlerini sülfata maruz bıraktığımızda ya kururlar ve saçlarımızı şekilsiz ve kuru bırakan yağ üretimini durdururlar ya da saç tellerini çok yağlı bırakan kuruluğu telafi etmek için bezlerimizin fazladan yağ üretmesini sağlarlar.

Saç Merdaneleri

Mükemmel bukleler elde etmek istiyor ancak saçınızı sıcağa maruz bırakmak istemiyorsanız, alternatifler aramaya başlamalısınız. Kullanabileceğiniz şeylerden biri saç silindiri setidir. Bu set, tellerinizi etrafına sarmak için kullanabileceğiniz esnek çubuklardan yapılmıştır. Saçınızı bir başörtüsü veya bir fularla sarmanız ve tamamen kuruyana kadar orada tutmanız önemlidir. Bunu yapmanın en iyi zamanı saçınızın hafifçe kuruduğu zamandır; çok ıslakken tellerinizi sarmak istemezsiniz, ancak tamamen kuruyana kadar da beklemeyin.

bukleler

Saç Maşası

Elbette güvenebileceğiniz bir diğer şey de saç maşasıdır. Hiçbir şey saç maşası kadar mükemmel bukleler yaratmaz. Saçınız tamamen kuruduktan sonra saç maşası kullanmak en iyisidir. Daha iyi sonuçlar için saç kurutma makinesi kullanmaktan kaçının. Isı, özellikle onları kırılgan hale getirdiği ve şekilsiz ve kuru bıraktığı için teller için çok zararlı olabilir. Bu yüzden saçınızın normal şekilde kurumasını bekleyin ve ardından saç maşası yapmaya başlayın.

Vitaminler

Saçlarımız belirli besinlerden yoksun kaldığında buklelerimizi kolayca kaybedebiliriz. Yani bunu telafi etmek istiyorsanız buklelerinizi geri kazandıracak saç vitaminlerini her zaman alabilirsiniz. Saç bezlerinizi eski haline getirmek için A, C veya D vitamini almayı düşünün, bu size buklelerinizi geri kazandıracaktır. Bu vitaminleri aldıktan sonra buklelerinizin şeklindeki ve kıvamındaki farklılığı fark edeceksiniz.

Saç Yağları

Buklelerinizi korumak ve parlak ve sağlıklı görünmelerini istiyorsanız, o zaman bunu sizin için yapacak doğal yağlar kullanmanız çok önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla yağ vardır, sadece saç için faydalı olduğundan emin olun.

Saç dokusunu ve şeklini korumak için mükemmel olan jojoba yağından saçınızı ışıltılı kılan ve buklelerini koruyan hindistancevizi yağına kadar her şeyi seçebilirsiniz. Bu yağları haftada bir uygulamanız ve duştan önce birkaç saat saçınızda bırakmanız en iyisidir.

Artık farklı saç kıvırma yöntemlerine aşina olduğunuza göre; Hepsini denemenin ve sizin için en uygun olanı görmenin zamanı geldi. Hiç şüphe yok ki, aradığınız sonuçları size sağlayacaktır, ancak bir tekniğin sizin için diğerlerinden daha iyi olması da mümkündür. Örneğin, bir yöntem beklenenden daha uzun sürebilir ve belki daha az zaman alan bir şeye ihtiyacınız vardır. Belki de saçınızın saatlerce yağda kalmasına izin vermektense vitamin almak sizin için daha kolaydır. Öyleyse, onları deneyin ve rutininize hangi saç tekniğini ekleyeceğinize karar verin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap