Saçlarınızı Gürleştirmenin Yolları

Gür saç, saç yoğunluklarını ve saç kökü sayılarını ifade eder. İnsan saçının ortalama kalınlığı 0,006-0,010 cm’dir. Bu aralığın altında kalan her şey ince saçlar olarak kabul edilir. Az saçı olanların daha gür saç sahip olmanız için şu yöntemleri deneyebilir.

Biotin Deneyin

Biotin muhtemelen en popüler saç uzatma ilacıdır ve kesinlikle işe yarayabilir. Bu popüler tedavinin arkasındaki araştırmalar oldukça sınırlıdır. Saç büyümesi ve kalınlığı için birçok saç, cilt ve tırnak takviyesi, biotinin faydalarını ortaya koysa da, aslında biotin eksikliğiniz yoksa, saçınız için fazla bir şey yapmayabilir.

gür saç

Biyotin, ağızdan alındığında en iyi sonucu verir ve suda çözünen bir vitamin olduğu için fazlalık vücuttan idrarla atılır. Böylece teknik olarak saç dökülmesini azaltabilir, ancak çoğu insan faydalarını göremez.

Saçınızı Sağlıklı Ve Nemli Tutun

Hint yağı, saçınıza yumuşak bir parlaklık verebilecek harika bir doğal çözümdür. Derin bir bakım maskesi olarak kullanmayı deneyin, hint yağını saçınıza ve köklerinize masaj yapın ve ardından 1 ila 2 saat boyunca kapatın. Bundan sonra saçınızı şampuanlamak ve bakımını yapmak isteyeceksiniz. Kilitlerinize çok fazla yağ sürmek, saçınızın gevşek ve yağlı kalmasına neden olabilir. Saç derinize masaj yapın ve muz ve üzüm çekirdeği yağı kullanarak kendi saç maskenizi karıştırmayı düşünün. Daha sonra karışımı doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı saçı kalınlaştıran yağ asitleri sağlar. Muz bol miktarda B vitamini ve potasyum sağlar. Bunlar saç telini korur ve uçların ayrılmasını önler. Ayrıca, kombinasyonun saç derisindeki kan akışını uyardığını, saç gövdesini koruduğunu ve daha uzun, daha kalın, daha sağlıklı saçlara katkıda bulunduğunu öne sürüyor.

Hindistan cevizi yağı, argan yağı ve jojoba yağı da etkili saç yağı tedavileri olabilir. Jojoba, genellikle saçı sağlıklı tutan ve kuruluğu ve kırılganlığı önleyen doğal olarak oluşan yağ sebumu bile taklit eder. Hindistancevizi yağı, saç büyümesi cephesinde arkasında çok fazla kanıt bulunmasa da, bir dizi başka fayda sağlayabilir.

Yeşil Çaya Bir Şans Verin

Yeşil çayın sizin için pek çok yönden çok iyi olduğu görülmüştür. Araştırmalara göre, bu, zihinsel uyanıklığı iyileştirmeyi ve bazı yeşil çay kaynaklı merhemlerde siğilleri tedavi etmeyi içerebilir.

Saç Derisine Masaj Yapın

Bakın, bu gerçekten küçük bir çalışma, ancak kafa derisi masajının saçınızı daha kalın hale getirebileceğini söylüyor. Ve çok iyi hissettiriyor, değil mi? Kendinizi biraz şımartın.

Ters Çevirme Yöntemini Test Edin

Diğer bir popüler çare, saç uzaması için ters çevirme yöntemidir; bu yöntem, bunu YouTube’da görmüşseniz, saçınızın sadece 1 haftada bir inç uzamasına yardımcı olduğunu iddia eder (bu, saçın ayda ortalama 0,5 inç uzadığını düşünürsek, bu çok fazladır.

Ters çevirme yöntemi, başın rahat bir açıyla ters çevrilmesini ve saç derisine ılık yağ ile masaj yapılmasını içerir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi için klinik olarak kanıtlanmış bir ilaç, kan damarlarını kafa derisine kadar genişleten Minoxidil’dir. Evet, ters çevirme yöntemiyle kafa derisine kan akışının desteklenmesinin saç büyümesini uyarabileceği anlamına gelir. Kanıtlanmış mı? Tam olarak değil. Öyleyse bir deneyin ama hiçbir şey olmazsa şaşırmayın.

Saçınızı doğru yönde itmeye çalışırken altta yatan sağlık sorunlarını ele almak önemlidir. Saç dökülmenize katkıda bulunan bir sağlık sorununuz varsa, en popüler saç uzatma ilacı bile saçınızın kalınlığını artırmak için hiçbir şey yapmayabilir. Ancak bu, tamamen şansınız olmadığı anlamına gelmez.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap