İlişkinizin Çıkmaza Girdiğini Gösteren Sinyaller Nelerdir?

Bunlar size tanıdık geliyorsa, ilişkinize veda etme zamanı gelmiş olabilir…

Diğer insanlarla bağlantı kurma arzumuz, insan toplumunun psikolojik çimentosudur. Fakat bu bağlantılar aynı zamanda toksik ilişkiler için bir üreme alanıdır.

Artık ilişkiniz bir çıkmaza girdiyse, onu kurtarmaya çalışmak tam anlamıyla zaman kaybıdır ya da en kötü ihtimalle zihinsel ve fiziksel sağlığınız için en büyük tehdittir. Kırmızı bayrakları en erken zamanda tespit etmek, zamanımızdan ve ruh sağlığımızdan tasarruf etmemizi sağlayacaktır. İlişkinizin artık devam edemeyecek kadar zehirli olduğunu size gösteren 5 işareti sizinle paylaşıyoruz.

Büyük sorunlar söz konusu olmaya başladığında, birliktelikteki beklentileriniz sizden kilometrelerce uzaktadır.

Nerede yemek yiyeceğinizden hafta sonu evde mi dışarıda mı olacağınıza karar vermeye kadar, fikir ayrılıkları küçük sorunlarla alakalıysa mantıklı olan; çözüm bulmanızdır. Fakat, ilişkinizde, cinsiyet eşitliği görüşleriniz, evlilik tercihleri, politik görüşleriniz, evcil hayvanlar gibi büyük büyük sorunlar söz konusu olduğunda “sorunları çözmeye çalışmak” her zaman iyi bir seçenek değildir. Eğer böylesi büyük sorunlarda fikirleriniz birbirinden kilometrelerce uzaktaysa, muhtemelen sağlıklı bir çift değilsiniz. Esasında, ilişkiniz zaten yanlış yolda…

Sizin veya partneriniz ilişkideki beklentileri tamamen tuhaftır.

Açıkça söylemeye gerek yok, tüm beklentilerimiz mantıklı olmayabiliyor. bazen

Konuşmaya gerek yok, tüm beklentilerimiz mantıklı değildir. Bazen açık saçık beklentilerimiz olabilir. Fakat partnerinizin sizin ahlaki değerlerinize uymayan arayışlarda veya sizi rahatsız hissettiren aktivitelerde ona katılmanız konusunda ısrar etmesini beklemek oldukça mantıksızdır. Partnerinize mantıksız gelen beklentilere sahip olan sizseniz, yaklaşmakta olan bir ayrılık bekleyebilirsiniz. Bir başka yönden, beklentileri mantıksız olan partneriniz ise, henüz yapabiliyorken ilişkinizi sonlandırmanızda fayda var.

Birbirinizin çıkarlarını desteklemek için artık yeterince güçlü bir arzunuz yoktur.

Sağlam romantik ilişkilerde, iki tarafın da birbirlerinin çıkarlarını desteklemek için güçlü bir isteği vardır. Bu, her iki tarafın da partneri için en iyisini yapmak ve uğruna fedakarlık yapmaya istekli olduğu anlamına gelir. Mesela, partneriniz hasta olduğunda ve size ihtiyaç duyduğunda, uzun zamandır sabırsızlıkla beklemiş olsanız bile gideceğiniz tüm etkinlikleri iptal ederseniz. Elbette ki bu, iki yönlü bir sokak… Fakat biri diğeri uğruna fedakarlık yapmak istemiyorsa, ilişkiye veda zamanı gelmiş olabilir.

İlişkinizin Çıkmaza Girdiğini Gösteren Sinyaller Nelerdir?
İlişkinizin çıkmaza girdiğini gösteren sinyaller
İlişkinizde güven sorunu yaşıyorsanız, ya da o size güvenmiyorsa;

İlişkilerde karşılıklı güven olmazsa olmazdır. Gerçek güven, belirli bir durum veya olayla sınırlı değildir. Eşinizin iş sonrası görüşmeyi kabul ettiği restoranda olacağına güvenmek, ama başka birçok konuda ona güvenmemek, işte bu gerçek bir güven değildir. Gerçek güven sonsuzdur. Tabii bu hiç güvenilir olmayan bir insana güvenmenizi gerektirmez. Bilakis, sağlıklı olan bir ilişkide, insanlar karşısındakinin güvenini kazanır. Eğer ki ilişkide güven sorunu varsa, biriniz veya her ikiniz de güvenilir değilsinizdir.

Partnerinize saygı duymuyorsanız veya partneriniz size saygı duymuyorsa.

Saygı… İlişkinizin çıkmaza girdiğini gösteren en büyük sinyal.Saygısızlık, ilişkileri bitiren en büyük sebeptir. Dolayısıyla, partnerinizle birbirinize karşılıklı saygınız yoksa, ilişkiniz dehşet verici derecede berbat haldedir, büyük olasılıkla artık ilişkinizi sürdüremeyecek durumdasınızdır. Karşınızdaki insana saygısızlık etmek, onu kendinizden aşağı olmalarını hissettirmenize yol açar. Bu şekilde bir düzensizlik üzerine kurulan ilişkiler ağır derecede toksik ilişkilerdir. Partnerinize özenli davranmıyorsanız, saygı duymuyorsanız veya o size özenli davranmıyor ve saygı duymuyorsa en doğru olan bu ilişkiyi sonlandırmak olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap