Ünlülerin İkonik Dövme Modelleri ve Anlamları

Dövme Modelleri

Dövme, mürekkep aracılığı ile bedeninizi kendi kişiliğinize ve zevklerinize göre yeniden tasarlamanıza, anlatmak veya hatırlamak istediklerinizi semboller yardımıyla vücdunuza işlemenize, bazen de sadece görünümünüze estetik bir dokunuş katmanıza olanak sağlayan bir ifade aracıdır.

Dövme modelleri çoğu zaman kişilerin inandıklarını, tutkuyla bağlı olduğu değerlerini, hedeflerini veya başkalarının onlarda ilk görmelerini istedikleri kişilik özelliklerini temsil eder. Yani dövmeniz modeli kişiliğinizin bir parçasını alıp başkalarının görmesi için sergileyerek, kendinizi ifade etmenin güçlü bir enstrümanı haline gelirler. Kendinizi dilediğiniz gibi, kendi zevklerinize göre ifade etmek kendinizi daha güçlü ve özgür hissetmenizi sağlar, kendi bedeninize hayranlık duymak ve bedeninizin keyfini çıkarmak ise öz saygınızı yükseltir. Travmatik bir yara izini, sevdiği sembollerle kapatarak, dövmeleri iyileşme sürecinin içine katanlar için ise dövmeler bir çeşit vücudunu geri alma eylemidir. Dövmeler aynı zamanda anıların basit ama hoş birer hatırlatıcıları olabilirler.  Sizin için bir dövme modeli tasarlandığında, vücudunuzda sonsuza kadar taşıyacağınız ve ruhunuzun küçük bir ifadesi olan eşsiz bir sanat eserine sahip olursunuz.

Günümüz kültürünün önemli bir parçası haline gelmeye devam eden dövme sanatı ünlüler arasında da oldukça popüler. İşte, ilham veren ikonik dövme modelleri:

[the_ad id=”6082″]

Ünlü Kadınların Dövme Modelleri

Rihanna’nın ve  Tanrıça İsis Dövmesi

Rihanna Dövmesi

Rihanna’nın, göğsünün altında bulunan Mısır Tanrıçası İsis dövmesi, kanserle uzun süren mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybeden anneannesini temsil etmektedir.

Cara Delevinge ve Parmağındaki Aslan Başı Modeli

Cara Delevingne Aslan Dövmesi

Cara Delevinge, aslında parmağına aslan anlamına gelen “Lion” yazısı yazdırmak istemiş, bunun yerine gerçek bir aslan fotoğrafından referans alınarak yapılan ve ikonik hale gelen aslan başı dövme modeli yapmak ise dövme artisti Bang Bang’in fikriymiş.

Angelina Jolie ve Billy Bob Dövmesi

Dövme_Modelleri

Angelina Jolie, eski kocası Billy Bob Thornton’un adını kolunda taşıdığı dövmesiyle çok konuşulmuştu. Fakat Billy Bob ile ayrılıklarının ardından bu dövmeyi sildirdi. Şimdilerde ise aynı yerde aile üyelerinin doğum yeri koordinatlarının yer aldığı bir dövme modeli yer alıyor.

Lady Gaga’nın David Bowie Hayranlığı

Lady Gaga David Bowie Dövmesi

Space Oddity, Ziggy Stardust, Man Who Sold The World, Heroes gibi şarkıları ile milyonları ayağa kaldıran rock müziğin efsane ismi David Bowie, Lady Gaga’yı da oldukça etkisi altına almış gibi görünüyor. David Bowie’nin efsane görselinden oluşan dövme modeli Lady’i Gaga’nın sol tarafını süslüyor.

Ünlü Erkeklerin Dövme Modelleri

Jonny Deep ve Jack Sparrow Karakterinin Dövmesi

Jonny Deep ve Jack Dövme Modeli

Otuzdan fazla dövmesi olan Jonny Deep sol kolunun üzerinde Karaip Korsanlanları filminde canlandırdığı Jack Sparrow karakterinden ilham alarak yaptırdığı, “Jack” ismi bulunan bir dövme taşıyor.  Jonny Deep, dövmede bulunan serçe sembolünün Jack karakterinin, serçe anlamına gelen Sparrow soyadı yanı sıra 2002 de dünyaya gelen oğlunu da temsil ettiğini ifade etmiştir.

Adam Levine ve Deniz Kızı Dövme Modeli

Adam Levine Deniz Kızı Dövmesi

Maroon 5 müzik grubunun sevilen solisti Adam Levine’in tüm sırtını kaplayan ve deniz kızı, kafa tası ve kuşlardan oluşan devasa dövme modeli sevenlerinden tam not aldı.

Justin Bieber ve  Selena Gomez Dövmesi

Justin Bieber uzun zaman boyunca fırtınalı bir aşk yaşadığı Selena Gomez’in silüetini bir çift melek kanadı eşliğinde dövme modeline dönüştürmüştü. Şimdilerde Hailey Baldvin ile birlikte olan Justin Bieber çok konuşulan bu dövmeyi tamamen sildirmeyi planlıyor.

David Beckham’ın Aile Albümünden Oluşan Dövme Modelleri

David Beckham Dövmeleri

 Ailesine düşkünlüğü ile bilinen ünlü futbolcu David Beckham, eşi Victoria Beckham’ın ismini sağ elinin üzerinde, oğulları Romeo, Cruz ve Brooklyn’in isimlerini sırtında, kızı Harper’ın ismini ise boynunda taşıyor.

Drake ve Lil Wayne Arkadaşlığının Dövmesi

Drake Lil Wayne’s dövmesi

Başarılı ve sevilen müzisyen Drake, yakın arkadaşı ve ünlü rapçi Lil Wayne’nin portresini kocaman bir dövme modeline dönüştürmüş.

Mike Tyson ve Yüzündeki Dövme Modeli

Mike Tayson Dövmesinin Anlamı

Ünlü boksör Mike Tyson ile iligili en çok akıllarda kalan detay şüphesiz yüzünün sol tarafını kaplayan tribal desenli dövmesidir.  Aslında Mike Tyson  ilk olarak kalplerin adamı olarak anılmak istediği için yüzünü kalp dövmesi ile kaplamak istemiş. Ancak dövmecisi bunun yerine ona bu tribal deseni önermiş.

Ryan Gosling ve Kendi Kendine Yaptığı Dövme Modeli

Ryan Gosling Dövme Modeli

Ünlü aktör Ryan Gosling bir röportajında, kötü görünen dövmeleri çok sevdiğini ve kimsenin bir dövmeyi onun kadar kötü yapamayacağını düşündüğü için kolundaki bu küçük dövmeyi kendi kendine yaptığını söylemiş.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap