Gribe Karşı Alınabilecek Bitkisel Önlemler

Elimizden geldiğince deneyin, grip hala çok sert bir şekilde vuruyor ve her yıl milyonları enfekte ediyor. Aşılar ve diğer ilaçlar gripten korunmak için gerekli olsa da, bazen en iyi grip savunma hattı kendi vücudunuzdur. Bir kişinin bağışıklık sistemi, virüsleri ve bakterileri dışarıda tutmak için özel olarak oluşturulmuştur. Temiz beslenme ve doğal takviyeler yoluyla vücudunuzun mevcut savunmasını desteklemek, ailenizi her türlü kış hastalığından koruyabilir. Gribe karşı bitkisel çözüm, vücudunuzun hastalıklarla doğal olarak savaşmasına yardımcı olun. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve gribin korkunç semptomlarıyla mücadele etmek için bu beş bahçe bitkisini mutfağınızda tutmaya çalışın;

Adaçayı

Çaylarda kullanıldığında, adaçayının hem hasta hem de sağlıklı insanların günlerini fethetmelerine yardımcı olduğu bilinmektedir. Adaçayı hafızayı güçlendirir, mide kramplarını hafifletir ve boğaz ağrısını yatıştırır. Adaçayı ayrıca antibakteriyeldir ve K, C ve A vitaminleri bakımından yüksektir. Bu özellikler, adaçayının grip semptomlarını azaltabileceği ve en başta hastalığı önlemeye yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Adaçayı Çay Yapın

Grip ateşi mideniz düğümlenmişse ve başınız bulanıksa, bir çay kaşığı kurutulmuş adaçayı veya iki taze yaprağın üzerine bir bardak sıcak su dökün. 10 dakika bekletin, süzün ve için!

gribe karşı bitkisel çözüm

Kekik

Kekik, dilde, ciğerlerde ve boğazınızda mukusun temizlenmesine yardımcı olarak öksürüğü hafifletir. Kekik ayrıca gripten kaynaklanan baş ağrıları, vücut ağrıları ve kramplardan kurtulma sağlar. Bu bitki ruh halini iyileştirmek ve depresyonla savaşmak için bile kullanılır.

Kekik Çayı Yapın

Gripten hastaysanız veya kendinizi kötü hissediyorsanız, bir çay kaşığı kuru kekik veya iki çay kaşığı taze yaprağı sıcak suya koyun. Daha iyi hissetmeye başlamak için yudumlayın.

Nane

Nane, lezzetli, soğuk ve taze tadı ile bilinir. Bu soğuma hissi kesinlikle boğaz ağrısına yardımcı olurken, nane diğer birçok faydayı da beraberinde getirir. Bu bitki aynı anda mide rahatsızlığını, sinüs enfeksiyonunu ve baş ağrısını hafifletebilir. Nane ateşi düşürmeye bile yardımcı olabilir.

Nane Çayı Yapın

Naneli faydalardan yararlanmak için, bir çay kaşığı kuru nane veya iki taze çay kaşığı yaprağın sıcak suda demlenmesine izin verin. On dakika sonra süzün ve için.

Nane Buharı Yapın

Buhar olarak nane de tıkanıklığı gidermeye yardımcı olabilir. Orta boy bir kaseye bir avuç yaprak koyun. Yaprakların üzerine henüz kaynamış su dökün. Yüzünüzü bir havluya sarın ve ardından buharı solumak için başınızı kasenin üzerinde tutun. Yanıklardan kaçınmak için dikkatli olun ve gerektiği kadar tekrarlayın.

Sarımsak

Binlerce yıldır, bu güçlü kokulu kök her türlü hastalıkla mücadele etmek için kullanılmıştır. Sarımsak, antiviral, antienflamatuar ve antifungaldir, bu da onu mükemmel bir bağışıklık güçlendirici besindir.

Sarımsağın sağlığı artıran büyüsünden yararlanmak için, mümkün olduğunca onu yiyin! Nefesinizin taze kokmasını sağlamak için biraz nane çayı ile sarımsaklı atıştırmalıklarınızı takip etmeyi deneyin.

Biberiye

Son olarak, biberiye uzun bir sağlık yararları listesine sahiptir. İltihaplanma, tehlikeli bakteriler ve zararlı mantar enfeksiyonlarıyla savaşır. Biberiye ayrıca mükemmel miktarda A ve C vitamini içerir. Adaçayı gibi biberiye de hafızayı güçlendirir ve hatta ateşle ilişkili titremeleri hafifletebilir. Biberiyenin faydalarından yararlanmak için, nane ile yaptığınız gibi bir çay veya buhar yapmak için yukarıdaki adımları izleyin.

Gribe karşı bitkisel çözüm, bahçenizdeki malzemelerle veya baharat dolabınızla doğal yollarla enfeksiyonla savaşın! Bağışıklığı artırmak için vücudunuzla çalışarak, şifalı bitkiler ve sebzeler kış boyunca kendinizi harika hissetmenizi sağlayabilir. Hastalığınız için şifalı bitkiler kullanmak, hızlı bir şekilde sağlıklı olmanın sağlıklı ve kolay bir yoludur. Semptomlarınız baş ağrısı, ateş veya sadece burun akıntısı içeriyorsa, iyileşmenizi hızlandırmak için bu kolay ev ilaçlarını deneyin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap