Konsantrasyonu Artıran Yiyecekler

Yiyecek, enerjinizi ve ruh halinizi düzenleyen yakıttır ve her ikisi de odaklanmanızı önemli ölçüde etkileyebilir. Yiyecekler zihinsel berraklığınızı, ruh halinizi, hafızanızı ve yeteneğinizi etkileyecek inanılmaz bir yeteneğe sahiptir. Odaklanmak için, bu nedenle odaklanmanızı artırmak istiyorsanız, başlamanız gereken yerlerden biri yediğiniz şeydir. İşte konsantrasyonu artıran yiyecekler;

Yulaf Ezmesi

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu ve haklı bir nedenle olduğunu söylüyorlar. Sadece güne başlamak için size ilk enerji artışını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda araştırmalar kahvaltı yiyenlerin obezite, hipertansiyon ve diyabet için, onu atlamayı tercih edenlere kıyasla daha düşük risk altında olduğunu da göstermiştir.

konsantrasyonu artıran yiyecekler

Şekerli mısır gevreği veya çöreğin tadına bakmak cazip gelse de, güne doğru notta başlamak çok önemlidir, böylece odaklanmaya devam edebilir, açlıkla mücadele edebilir ve kolayca kilo almaktan kaçınabilirsiniz. Uzmanlar, kalorisi düşük ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacak yulaf ezmesi yemeyi tavsiye ediyor. Yemeğinizi canlandırmak için, tatlı bir dokunuş için taze meyve veya biraz baharat için tarçın ekleyin.

Bitter Çikolata

Canlanmanız mı gerekiyor? Kahve yerine iyi hissettiren koyu kakaonun tadını çıkarın. Bitter çikolata, daha yüksek konsantrasyonla ilişkili olan serotonin ve endorfin seviyelerini artırıyor. Aynı zamanda potasyum, bakır ve magnezyum gibi kan basıncını kontrol etmek için sağlıklı bir diyetle çalışabilen bir antioksidan, vitamin ve mineral kaynağıdır. Aynı zamanda yağ ve şeker bakımından süt veya beyaz çikolatadan daha düşüktür, bu da şeker hastaları ve gerçekten şeker alımını azaltmak isteyen herkes için daha iyidir.

Su

Cidden, bazen gerçekten ihtiyacınız olan tek şey güne başlamak için bir bardak serinletici sudur, özellikle de zor bir gece geçirdiyseniz. Susuzluk ve dehidrasyon yorgunluğa neden olabilir. Bir fincan kahve veya enerji içeceği için uzanırsanız, aslında sizi daha fazla kurutacak ve daha sonra daha kötü hissetmenize neden olacaktır. Bu yüzden herhangi bir şey yapmadan önce bir bardak su için. Biraz ekstra vuruş için içine biraz taze limon sıkın.

Yaban Mersini

Yaban mersini sadece harika lezzetli ve antioksidan bakımından zengin olmakla kalmaz, aynı zamanda hafıza güçlendirici olduğu da söylenir. Araştırmalara göre, iki ay boyunca her gün yaban mersini suyu içenlerin öğrenme ve hafıza testlerindeki performanslarını önemli ölçüde artırdığını ortaya koydu. Bu atıştırmalık istekleri ne zaman ortaya çıksa, her gün şekerli tatlılar yerine taze, olgun yaban mersini yemeyi düşünün.

Somon

Somon, beyin hücrelerini yeniden inşa etmeye, bilişsel gerilemeyi yavaşlatmaya ve aynı zamanda beyninizdeki hafızayla ilgili sinapsları güçlendirmeye yardımcı olan konsantre bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Somon balığındaki protein, beyninizi odaklanmış ve keskin tutmak için gerekli olan amino asitleri içerir. Beyin gücünüzü en üst düzeye çıkarmak için yapabileceğiniz yere somon ekleyin. 

Yeşil Çay

Gün ortasına kadar bitkin hissediyorsanız, o ekstra kahveyi almadan önce iki kez düşünün. Bu ekstra şeker ilaveleri ile gün içinde kalori alımınızı kolayca artırabilir ve gereksiz titremelere neden olabilir Ayrıca, çok fazla kafein tüketimi baş ağrısına neden olabilir ve bu da konsantrasyonunuza zarar verir. Yeşil çay her zaman bir kahve alternatifi olarak selamlanırken, iki marka eşit yaratılmıyor. Bazılarında normal bir fincan kahveden daha az kafein olabilir ki bu aslında iyi bir şey olabilir.

Muz

Aceleniz varsa, hareket halindeyken tüketmek için bir muz aldığınızdan emin olun. Sadece tatlı ve lezzetli değiller, aynı zamanda konsantrasyonu artıran yiyecekler yardımcı olabilirler. Yapılan bir araştırma, sınavdan önce altın meyveyi yiyen öğrencilerin, yemeyenlere göre daha iyi performans gösterdiğini ortaya koydu. Muz, beyninizi, sinirlerinizi ve kalbinizi en iyi durumda tutmak için çok önemli bir mineral olan potasyumu vurgular.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap