Eş seçerken dikkat! Bu 8 durum çok da önemli olmayabilir

Eş seçimi yaparken her insan uzun uzun düşünür, ince eleyip sık dokur.

Hayat arkadaşını seçmek ya da seçmemek, hayatta alacağınız en önemli kararlardan biri. Bu konuda seçici olmak önemliyken, uzmanlar bazı özelliklerin insanların düşündüğünden daha önemsiz olduğunda hemfikir.

1. Partnerinizin “tipiniz” olması
Fiziksel olarak beğendiğiniz bir tip mutlaka vardır. Ancak tipiniz olmayan insanları elemekte aceleci olmayın. Sonuçta dış görüntü zaten gelip geçici.

Muhtemelen yeterince iyi görünen ve kibar biriyle, aşırı güzel/yakışıklı ama kaba biriyle olduğunuzdan daha mutlu olacağınızı düşünün ve güzelliği iç dünyada arayın.

2. Aynı hobi ve ilgileri paylaşmak
Bilim kurgu filmleri ve kamp yapmayı en az sizin kadar seven biriyle birlikte olmak eğlenceli olabilir, ancak ortak ilgiler ilişkinizi sonsuza kadar yürütemez. Mali konular, bağlılıklar ve çocuklar konusundaki ortak değerler, teleskoplardan ya da spordan daha önemlidir. Eğer partnerinizle aranızdaki samimi bağ pastanın tabanıysa, ortak ilgiler pastanın süsü olabilir.

3. Asla tartışmamak
Mutlu ilişkilerin kavgasız gürültüsüz olduğu efsanesine inanmayın. Sağlıklı çiftler tartışırlar, sadece kavgayı daha iyi idare ederler. Mutlu çiftler haklı olmaktan çok ilişkinin tamirini düşünürler. Kavgadan kaçan çiftlerden daha çok tartışıyor olabilirler, ancak önemli olan tartışma sıklığı değil, başlayan tartışmayı ve anlaşmazlığı çözebilme yetisi.

4. Aynı eğitim seviyesinde olmak
Eğer sadece sizinle benzer eğitim seviyesine sahip kişilerle görüşüyorsanız, kendinizi gereksiz sınırlandırıyorsunuz ve bir miktar da kendinizi beğenmişsiniz demektir.

Dünya üzerindeki en başarılı ve en zeki insanlardan bazılarının örneğin Bill Gates, Steve Jobs ve Mark Zuckerberg’ün üniversite terk olduğunu unutmayın. Önemli olan anlamlı konuşmalar yapabilmeniz ve entelektüel olarak aynı seviyede olmanız.

5. Partneriniz sizi daima eğlendirmeli
Tabi ki partnerinizle birlikte eğlenmelisiniz, ancak partnerinizin sizi daima eğlendirmek zorunda olmadığını unutmayın. İhtiyacınız olan, eğlenmek istediğinizde beraber eğlenebileceğiniz bir partner.

6. Fiziksel çekim olağanüstü olmalı
Fiziksel ve cinsel çekim yıllar içerisinde gelgitler yaşar. Bu yüzden hem partneriniz hem de siz romantik ortamlar yaratma konusunda istekli olduğunuz sürece işler yolunda gidecektir.

7. Mali olarak güvende olmak
Mali olarak güvende olmak ve benzer tüketim alışkanlıklarına sahip olmak, faturaları ödeme konusundaki kaygıyı azaltacaktır. Para önemlidir, ancak zengin olmak ve çok para biriktirmek daha iyi bir ilişki demek değildir. Hayalinizdeki eve sahip olabilir ya da borçlarınızı tamamen kapatabilirsiniz; ancak paradan başka konuşacak konunuzun olmaması ilişkiniz için iyi bir şey değil.

8. Arkadaşlarınızın ve ailenizin eşiniz hakkındaki olumlu düşünceleri
Elbette hepimiz yakın çevremizin ilişkimizi desteklemesini isteriz, ancak ailemiz ve arkadaşlarımız partnerimizin en büyük hayranları olmak zorunda değiller. Eğer siz eşinizle çok eğleniyor ve iyi vakit geçiriyorsanız, arkadaşlarınızın eşinizin sıkıcı olduğunu düşünmesine aldırmayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap