Yükselen burçlarımız ve ilk izlenimleri

Yükselen burç, görünüm, duruş ve ilk izlenime dair pek çok ipucu verir. Her gün pek çok kişiyle karşılaşıyor, yüz yüze geliyoruz. Biriyle tanıştığımızda yaşadığımız o ilk izlenim, sonrasında etkisini kaybetse de, ilk heyecanı, ilk elektriği tetiklemesi açısından önemli. Astrolojide işte bu ilk izlenim doğum haritalarının ilk evi olan yükselen burçta ve onun getirdiği bilgilerde saklı.

Doğum anında Doğu ufkunda yükselen burç astrolojide Yükselen Burç olarak anılıyor. Doğum haritalarında yükselen burç ilk evdir. Bu evin burcu, bu burcun gezegeni, bu gezegenin açıları ve bu evde yer alan diğer ışık ve gezegenler varoluşumuzda önemli anlamlara sahiptir. Yükselen burcun tespitinde doğum saati önemli. En alttaki tabloda burcunuz ve doğum saati aralığınıza göre yükselen burcunuzu yaklaşık olarak öğrenebilirsiniz.

Yükselen burcumuz başkaları tarafından nasıl algılandığımız ve nasıl bir izlenim bıraktığımızla ilgilidir. İnsanlara gösterdiğimiz yüzümüz, zaman zaman takındığımız maskelerimizdir. Bu açıdan ruhumuzu ifade eden Güneş’ten, duygularımızı ifade eden Ay’dan farklı olabilir.

Yükselen burç içine doğduğumuz şartlar hakkında da pek çok bilgi verir. Hangi şartlara, nasıl bir aile yapısına doğduğumuz ve yaşadığımız ilk yıllar yükselen burca yansıyabilir.

Yükselen burcu Koç olan kişide, baş kısmı önemlidir ve dikkat çeker. Lider ve komutan edasına sahip olabilir. Hareketli, hızlı, enerjik, girgin ve öncü bir duruşları vardır. Hayatlarının ilk dönemlerine de bu hareketli ve enerjik şartlar damga vurur. Hızlı bir şekilde dünyaya gelmiş olabilir.

Yükselen burç Boğa ise, bu kişi güven veren bir izlenime sahip olabilir. Sağlam ve dayanıklı fizikleri ile dikkat çekerler. Kıyafetleri ve aksesuarları şık ve güzeldir. Kendini şımartmayı seven ve bunu da gösteren kişilerdir. İlk yıllarına konfor ve keyif unsurları etki edebilir.

Yükselen burç İkizler ise, bu kişi konuşkan, arkadaş canlısı, sportif, yerinde duramayan bir kişi olabilir. Elinin altında kitapları ya da her şeyi takip ettikleri telefon veya tabletleri olabilir. Zeki, akıllı ve meraklı görünümleri dikkat çeker. Yaşamının ilk yıllarına değişken şartlar hakim olabilir.

Yükselen burç Yengeç ise, bu kişiyi ailesi ve annesi ile birlikte tanıyabilirsiniz. Şefkatli, merhametli, empati gücü kuvvetli bir görünüme sahip olabilir. Çok konuşkan olmayabilir hatta çekingen, utangaç tavırlar sergileyebilir. İlk yıllarına ailesi ve annesi damga vurmuş olabilir.

Yükselen burç Aslan ise bu kişiyi başta saçları olmak üzere gösterişli duruşuyla bir toplulukta hemen fark edebilirsiniz. Koruyucu, kollayıcı, cömert, babacan bir tutum içinde olabilir. Sesi gür çıkar, hareketleri abartılıdır. İlk yıllarında baba etkili olabilir, ailenin ilk veya istenen ve beklenen çocuğu olabilir.

Yükselen burç Başak ise bu kişinin hassas ve narin yapısı dikkat çekicidir. Havadan nem kapabilen bir görünüm içinde olabilir. İnce, kırılgan bir izlenim yaratabilir ilk bakışta. Yaşamının ilk yıllarına değişken ve pek de stabil olmayan şartlar etki etmiş olabilir.

Yükselen burç Terazi ise, bu kişi duruşunda belli bir zarafet, kibarlık, nezaket taşır. Dengeli, uyumlu, akıllı ve entelektüel bir tablo çizer. Onu yalnız başına görmek zor olabilir, zira yanında hep biri vardır, ya yakın bir arkadaşı, ya sevgilisi, ya da eşi. Doğduğu şartlarda evlilik, birliktelik, ortaklık konuları önemlidir.

Yükselen burç Akrep ise bu kişinin gözleri etkileyicidir. Uzun bir boya ya da etkili ve gizemli bir duruşa sahip olabilir. Ketum, ser verip sır vermeyen, kapalı ve anlaşılmayan bir portre çizebilir. Görünenin ardında çok şey olabilir. Dünyaya geldiği şartlarda güçlü ve mücadeleci figürler egemen olabilir.

Yükselen burç Yay ise bu kişiyi kahkahaları, şen duruşu, dinamik yapısı ile hemen fark edebilirsiniz. Ele avuca sığmayan yapısı, rahat ve her ortama uyan giyimiyle her an yeni bir seyahate hazırdır. Etrafında hep yabancılar olabilir. Yaşamının ilk yıllarına maceracı ebeveynler, yurt dışı konular damga vurabilir.

Yükselen burç Oğlak ise bu kişi ciddi, mesafeli, zaman zaman soğuk ve düşünceli duruşuyla dikkat çeker. Resmi ortamlara oldukça uygun, olgun bir duruş sergiler. Kemikli veya zayıf bir görünüme sahip olabilir. Yaşamının ilk yıllarına zorlu şartlar hakim olabilir, ebeveynler kurumsal ve resmi yerlerde çalışabilir.

Yükselen burç Kova ise bu kişi oldukça sıra dışı hatta bazen marjinal bir duruşa sahip olabilir. Etrafında her daim arkadaşları bulunabilir, sosyal çevresi oldukça geniş olabilir. Yeniliklere açık, modern, teknolojiden yararlanan bir kişi portresi çizer. Çağından farklı bir ortama ve değişik, sıra dışı bir aileye doğmuş olabillir.

Yükselen burç Balık ise duruş alımlı ve çekici, gözler büyüleyicidir. Her şeyden ve her halden anlayan derinlikli bir izlenim bırakır, sinematografik bir duruşa sahip olabilir. İlk izlenimde büyüsüne kapılmanız da olasıdır. Doğduğu şartlara ve yaşadığı ilk yıllara karmaşık durumlar, belirsizlikler hakim olabilir.

Pınar Atmaca

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap