Dünyaca Ünlü Yıldızların Karantinayı Geçirdikleri 8 Mükemmel Ev

karantina evleri

Bugün sizler için çok enteresan bir araştırma yaptık ve dünyaca ünlü isimlerin şu anda kendilerini tecrit ettiği inanılmaz yerleri bulduk. Peki listemizde olan isimler kimler ve karantina evlerine gelin önce onlara bir göz atalım;

  • David Beckham
  • Jennifer Lopez
  • Lady Gaga
  • Beyoncé ve Jay Z
  • Kim Kardashian ve Kanye West
  • Chris Hemsworth
  • Ellen DeGeneres
  • Richard Branson

Hepimiz evlerimizde, yazlıklarımızda dış dünyadan izole bir şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Bir kısmımız da çalışmak zorunda olduğumuz için karantina sürecinde sürekli dışarı çıkmak durumunda kalıyoruz. Bir kısmımız da evden çalışırken karantina sürecimizi çocuklarımız ve evcil hayvanlarımızla geçiriyoruz ancak bazı ünlüler için karantina süreci oldukça keyifli gözüküyor. Dünyaca ünlü film yıldızları, şarkıcılar ve milyonerler karantina sürecini kendilerine ait özel adalarında, geniş peyzajlı bahçelerinde ve görkemli evlerinde geçiriyorlar. Bu büyük evler, aslında malikanelerde karantinayı geçirmek hiç de fena durmuyor.

İşte bu isimler biraz sonra göreceğiniz muazzam evlerde karantina sürecini atlatıyorlar. Umarız ki bir gün bizler de böyle güzel evlere sahip oluruz ve tabii ki karantina için değil de ömrümüzün en güzel günlerini böyle evlerde geçirebiliriz. 

Haydi şimdi gelin de bu ünlü isimlerin karantinayı geçirdikleri mükemmel evlere birlikte bakalım…

David Beckham’ın Miami’deki Ultra Lüks Dairesi

Dünya'ca ünlü yıldızların karanti evleri
David Bechham’ın karantina boyunca yaşadığı ultra lüx dairesi

Birçok ünlü isim gibi, dünyanın en ünlü emekli futbol yıldızı David Beckham da kendini muazzam evinde karantinaya almış durumda. Bu ev Beckham’ın Miami’de satın aldığı yepyeni bir daire. Bu daire Zaha Hadid Mimarlık tarafından tasarlanan bir sitede yer alıyor. Binada 62 kata yayılmış 80’in üzerinde daireye sahip durumda. Beckham’ın satın aldığı dairede toplam 5 yatak odası, 7 banyo bulunurken daire tavandan tavana pencereler sahiptir. Evini konumu ve pencerelerin açısı sayesinde Miami’yi harika bir şekilde yukarıdan izleyebiliyor. Yatak odalarının yanı sıra salon ve balkon alanları, şık bir mutfakla tasarlanan dairesinden ışıklarla dolu olağanüstü Miami manzarasının tadını çıkarıyor olmalı. Ayrıca bu ultra lüks binada helikopter pisti, sağlıklı yaşam merkezi, banka kasası, özel etkinlikler için gökyüzü salonu, özel plaj ve bir tiyatro salonu yer almaktadır. 

Jennifer Lopez’in LA’deki Lüks Konağı

Jenifer Lopez Karantina Konağı

Jennifer Lopez, Los Angeles’ta kendini tecride alan bir başka ünlü isim. Lopez’in ultra lüks konağı tam 8 dönümlük kocaman bir arazide yer almaktadır. Fransız tarzı süslemesi, yüksek tavanları, çok sayıda penceresi ve peyzajlı bahçeye sahip bir konakta karantina sürecini geçirmeye çalışıyor. Jennifer şu anda ne kadar eğlenceli bir durum olmasa da, birçok insanın hayalini kurduğu muhteşem bir evde günlerini geçiriyor. Şömineli bir veranda, açık bar, 30 koltuklu ev sineması, 100 koltuklu bir amfitiyatro ve iki konuk evi de dahil olmak üzere çok büyük bir alanda anlayacağınız. Büyük ihtimalle çok fazla sıkılacak zamanı olmuyordur.

Lady Gaga’nın Malibu’daki Malikanesi

Lady Gaga’nın karantina evi

Malibu’nun ihtişamına katılan isimlerden birisi de Lady Gaga. Gaga, tüm karantina zamanını Malibu’daki malikanesinde geçiriyor. Dünyaca ünlü mimar Steve Giannetti tarafından tasarlanan malikane, Kaliforniya’daki en güzel evlerden biri konumunda yer alıyor. Zuma plajının karşısında yer alan malikane, bir yanda sahil, diğer yanda dağ manzarasına sahiptir. Beş yatak odasının hepsinde deniz manzaralı özel balkonlar yer alırken eğlence alanı ise geniş bir verandaya açılmaktadır. Anlaşılan Gaga’da karantinada pek eğlence sıkıntısı çekmeyecek. Unutmadan, evin kendine ait bir bowling salonu, bir şarap mahzeni, ev sineması, spor salonu ve tuzlu su havuzu vardır. Ayrıca, mülk boyunca bir ahır ve ata binebileceği bir alan bulunmaktadır. Sanırım biraz kıskandık… 

Beyoncé ve Jay Z’nin Konağı

Beyoncé ve Jay Z‘nin karantina evi

Bel Air’de bir yamaçta yer alan bu muhteşem konak, Beyoncé ve Jay-Z’nin tüm karantina sürecini geçirdikleri muazzam evleri. Bu havadar konakları, yaşadıkları lüks hayatı birçok yönden bizlere gösteriyor. Hayatları başarılarla dolu iki müzisyen eşin anlaşılan beğenileri de ortak. Birçok kata sahip olan bu evde tam sekiz yatak odası, on bir banyo, bir basketbol sahası, sinema salonu ve 15 araçlık bir garajları bulunmaktadır. Peki bu ihtişamlı konağın özellikleri bu kadar mı? Tabii ki daha fazlası var örneğin, gelen konuklar için bir helikopter pisti, bir spa ve sağlıklı yaşam tesisi de bulunmaktadır. Konak, Los Angeles siluetinin olağanüstü manzarasını ayaklar altına sermekte olup, 10.000 metrekareden fazla teras, bu manzarayı görmek için almak için fazladan bir alan sunmaktadır.

Kim Kardashian ve Kanye West’in Saklı Tepesi’ndeki Konağı

Kim Kardashian ve Kanye West’in Karantina Evi

Dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Kim Kardashian ve Kanye West, Los Angeles’taki eşsiz Hidden Hills evlerinde kendilerini karantinaya aldılar. Kanye tarafından fütüristik bir Belçika manastırı olarak tanımlanan evleri, iç mekanı dış mekanla karıştırıyor. Minimalist bir tasarıma sahip olan konak aslında inkâr edilemeyecek kadar zengin ve benzersiz. Kanye’nin tasarım ve mobilyalara olan takıntısı, onu evlerini tasarlaması için Axel Vervoordt ile bir araya getirdi. Ayrıca başka ünlü stilistler, tasarımcılar ve mimarlar da projeye katkıda bulunmuşlar. Bu konakta çocuklarının büyük bir oyun odası, ayrı ayrı tasarlanmış yatak odaları var ve eğlenmek için de bolca alana sahipler.

Chris Hemsworth ve Elsa Pataky’nin Byron Körfezi Konağı

Chris Hemsworth ve Elsa Pataky’nin Byron Körfezi Karantina Konağı

Son zamanlarda özellikle adından oldukça söz ettiren, dünyanın en yakışıklı oyuncuları arasında gösterilen Chris Hemsworth nam-ı diğer Thor! Byron Körfezi’nin yemyeşil bölgelerinde bulunan Chris Hemsworth ve Elsa Pataky’nin konağı henüz çok yakın bir zamanda tamamlandı. Bu lüks yeni konakları, karantina için mükemmel bir yer. Büyük konaklarında 6 yatak odası, okyanus manzaralı bir çatı ve sonsuzluk havuzu, geniş bir çim alan ve bir sinema odası bulunmaktadır. Ayrıca Thor’un formunu koruması için de yapılmış güzel bir spor salonu yer almaktadır. Tam da gök gürültüsü tanrısına yakışacak bir konak değil mi?  

Ellen DeGeneres’in LA’deki Konağı

Ellen DeGeneres, hapimizin tanıyacağı isimle seslenmek gerekirse eğer Ellen Show! Ellen ve karısı Portia DeRossi, Bali tarzında hazırlanan Montecito konağında kendilerini izole etmiş durumdalar. Ev estetiğin bir parçası olarak lüks yapı malzemeleriyle sergilenmektedir. Siyah kireçtaşı, meşe ve bambu ağaçlarından oluşan ev, büyük tabandan tavana cam pencereler, muhteşem okyanus manzarasına sahiptir. Ev 8.24 dönüm üzerinde kurulu ve 5 yatak odası, 1 spor salonu, 2 yatak odalı konuk evi ve bazalttan sonsuzluk havuzuna sahiptir. Tüm bu lükse rağmen Ellen geçtiğimiz günlerde instagramdaki bir videosunda evinin eksik olduğu şeyleri paylaştı. 

Richard Branson’ın Özel Adası

Richard Branson’ın Özel Karantına Adası

Baktığımız tüm ünlü isimlerin arasında bir kişi var ki hepsinden daha farklı bir konumda yer alıyor. Richard Charles Nicholas Branson’dan bahsediyoruz. Branson, ünlü bir İngiliz iş uzmanı, yatırımcı, yazar ve hayırseverdir. Branson da kendini karantinaya alan ünlü isimlerden biridir. Peki nerede mi? Hiçbir yerin ortasında kendisine ait özel bir adada! Adadaki ana bina, Bali tarzı büyük bir evdir. Buradaki odalar özel balkonlara açılmaktadır. Terasında hamaklar ve kanepeler bulunmaktadır ve Karayip rüzgarlarının keyfini çıkarmaktalar. Adada yapabilecekleri onlarda aktiviteleri bulunmaktadır. Bunlar arasında iki tenis kortu, barı da bulunan bir sonsuzluk havuzu, birden fazla spa küveti, plajı ve su sporları yapabilecekleri birçok aletlerini sayabiliriz. Bu arada ada aynı zamanda lemurlara, flamingolara, kaplumbağalara ve iguanalara da ev sahipliği yapıyor. Bu listedeki diğer ünlü evlerin aksine, bu evin bir özelliği bulunmakta. İsterseniz 5.000 USD’den başlayan fiyatlarla Necker Adası’nda siz de kalabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap