Evde spor hareketleri

Kış aylarınsa spor salonuna gitmek zor mu geliyor? Üstüne bir de duş alıp çıkmanın verdiği üşütme korkusu da varsa işte evde ya da her an ve her yerde yapabileceğiniz  7 egzersiz ile kolayca form tutmanın yolları…

1. AŞAĞI BAKAN KÖPEK DURUŞU

Hedeflenen bölgeler: Omuzlar, kollar, sırt
Yoga yapanlar bu duruşa aşinadır. Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyarak dört ayak üzerinde gibi durun. Kalçanızı ve kuyruk sokumunuzu yukarı kaldırın ki vücudunuz V şekline gelebilsin. Başınızı aşağı indirin ve rahatlayın. Hareketi tekrarlayın.

2. GERİYE DOĞRU HAMLE

Hedeflenen bölgeler: Bacaklar, kalçalar, karın ve sırt
Sağ ayağınızla geriye bir adım atın. Sağ kalçanız yere paralel olacak şekilde ve sağ diziniz yere yakın olana kadar eğilin. Daha sonra zemine sol topuğunuzla basın, eğilin ve tekrar başa dönün. Bacakları değiştirerek tekrarlayın.

3. AĞIRLIK KALDIRIN

Hedeflenen bölgeler: Kollar, omuzlar ve sırt
1litrelik su şişelerini her iki elinizle kaldırın. Evde dambıllarınız varsa daha da iyi! Ayağa kalkın ve omuzlarınıza yakın iki şişeyi avuçlarınızda, avuçlarınız ileriye dönük şekilde tutun. Omuz hizasına doğru kaldırıp indirin.

4. SANDALYE YARDIMI

Hedeflenen bölgeler: Omuzlar, göğüs ve sırt
Ayaklarınız birleşik şekilde bir sandalyeye sırtınızı dönün. Kalça hizasında her iki elinizle sandalyenin ucunu tutun. Şimdi dirseklerinizi 90 derecelik açıyla bükün ve vücudunuzu yere doğru eğin. Daha sonra omuzlarınızı düzeltin ve vücudunuzu tekrar başlangıç pozisyonuna döndürün. Hareketi tekrarlayın.

5. PLİE HAREKETİ

Hedeflenen bölgeler: Kalçalar, bacaklar, ayaklar, karın
Kalçalarınızın yüksekliğinde, lavabo gibi bir yüzeye yüzünüz dönük durun. Elleriniz yüzeyi tutarken ayaklarınızı 45 derecelik açıyla kaldırın. Karın kaslarınızı kasarak dik durun. Sonra baledeki plie hareketinde olduğu gibi ayak tabanlarınızın üzerinde yükselin, dizlerinizi ayaklarınızın baktığı tarafa doğru kırın. Dizlerinizi düzleştirin. Hareketi tekrarlayın.

6. BACAK KALDIRMA

Hedeflenen bölge: Karın
Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınız düz, elleriniz yana doğru açık olsun. Ayaklarınızı düz bir şekilde dik uzatın. Bacaklarınızı aşağı indirin ve yere temas ettirmeden tekrar yukarı kaldırın. Hareketi tekrarlayın.

7. PLANK HAREKETİ

Hedeflenen bölgeler: Bacaklar, karın, göğüs, omuzlar
Plank hareketini yapmak için düz bir zemine şınav çeker gibi uzanın. Dirsekleriniz yerde, omuz genişliğinde açık olsun. Ellerinizi birleştirin veya yerde serbest tutun. Ayaklarınız şınav pozisyonundaki gibi parmak uçlarında olsun. Bacakları omuz genişliğinde açın. Dayanabildiğiniz kadar bu şekilde kalın.Zinde, mutlu ve güzelliklerle dolu bir yaşam için vücudunuza hak ettiği ilgiyi, gıdaları ve sağlıklı yaşam tarzını sağlamanız gerekiyor. Biz Oriflame olarak daha mutlu ve zinde bir yaşamı ABC rutini ile sistemleştirdik. Vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak bu temel sistemin 3 kolay adımı, aktif bir hayat için Omega 3’ü, güçlü bir bünye için antioksidanları ve yüksek proteinli ve lifli besinleri, daha canlı hissetmek için ise sporu hayatınıza almanız için yol gösteriyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap