Hacamat Nedir Faydaları Nelerdir?

Hacamat, alternatif tıp uygulamaları arasında yer alıyor. Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, kişinin direncini artırmak, vücudu toksinlerden arındırmak bedenen ve zihnen zindelik sağlamak için yapılıyor. Günümüzde tıbbi merkezlerde uzman kişiler tarafından yapılan hacamatın faydalarını merak ediyorsanız, buyurun…

Hacamatın Faydaları

Bağışıklık Sistemine Faydaları

Hacamatın Faydaları

Sırt, bel, bacak ve kafa olmak üzere 4 bölgeye yapılan hacamat, bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından son derece faydalı bir yöntemdir. Vücudun hastalıklara karşı daha çok direnç göstermesine yardımcı olur.

Hacamatın Kan Akışını Dengeleyici Etkisi

Vücuttaki kan akışını dengeleyen hacamat uygulaması olabilecek pıhtılaşma ve tıkanıkların da yok olmasına yardım eder. Bu yöntem, kanı inceltip akışkan hale getirir.

Toksinleri Attırırmada Yararı

Kılcal damarlardaki pis kanın süzülerek dışarı atılmasını sağlayan hacamat uygulaması, bu sayede kişinin vücudundaki toksinlerinden arınmasına da yardımcı olur.

Görme Bozukluklarına Çare

Hacamat, göz sağlığına da faydalıdır. Baş bölgesinden hacamat yaptıran kişilerin görme bozukluklarının ciddi oranda azaldığı tespit edilmiştir. Dolayısıyla bu uygulamayı yaptıran kişi etrafı daha berrak görür.

Ödemden Kurtulun

Vücutta oluşan ödemin de atılmasına yardımcı olan bir yöntemdir. Aynı zamanda kaslarda oluşan sertliği de yok eder.

hacamatın faydaları

Psikolojik Tedaviye Faydaları

Bedenen birçok faydası olan hacamatın psikolojik yönden de etkileri büyüktür. Kan akışını düzenleyen bu alternatif tedavi yöntemi, vücuttaki rahatlamanın yanında kişinin psikolojik olarak da kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur.

Hacamatla Daha Dinç Hissedin

Kan akışının düzene girmesiyle kişide yorgunluk, uykusuzluk hissi ortadan kalkar. Bu işlemi yaptıranlar kendisini daha dinç ve enerjik hisseder. Günde 10 saat uyuyup da hala uykusuz hissedenler bu sefer günde 7 saatlik uykuyla güne zinde başlayabilir ve gün boyunca bu enerjisini koruyabilir.

Tutulmalara Son

Tutulma, fıtık, kas ağrısı gibi problemi olan kişiler için hacamat yaptırmak son derece faydalıdır. Kasları gevşetip kulunç oluşumunu önleyen bu yöntem özellikle fıtık başlangıcında olan kişilerin sorunlarını ortadan kaldırmaya yardım edebilir.

Hacamat Tansiyonu Düşürür

Yüksek tansiyonu olan kişiler hacamat yaptırabilir. Tansiyonu dengeleyen bu işlem yüksek tansiyon problemi yaşayan kişilere bir çözüm yolu olabilir. Aynı zamanda yüksek kolesterolün de düşmesinde yardımcı olur.

Vücuttaki Metalleri Yok Eder

İlaçlar, hormonlu besinler vb. birçok faktör sebebiyle vücutta biriken kalıntı ve metalleri hacamatla yok etmeniz mümkün.

Hacamat Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

  • Karnınız aç olmalıdır.
  • Regl döneminde hacamat yaptırmamalısınız. Bu durum adet kanamasını durdurabilir, rahmin de tıkanmasına sebep olabilir.
  • Bu işlemi yaptırdıktan sonra 1-2 saat boyunca uyumamalı ve yemek yememelisiniz.
  • Organ nakli yaptıran, yakın zamanda ciddi ameliyat geçiren, kan sulandırıcı içen, kronik hastalığı olan kişilerin bu işlemi yaptırması sakıncalıdır. Yaptırmak isteyenlerin de mutlaka alanında uzman olan doktorlarından izin almaları gerekmektedir.
  • İşlem uygulandıktan sonra 24 saat o bölgeye su değmemesi gerekir. Aksi halde vücutta enfeksiyon meydana gelebilir.
  • Hamile olan veya bu konuda şüphe duyan kişiler hacamat yaptıramazlar.
  • Hacamatın klinik ortamında, uzmanları tarafından yapılmasına özen gösterilmelidir. Aksi halde fayda görmek yerine enfeksiyon, yara ve morluk gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap