Renklerin Dili: Giydiğiniz Renk Sizin Hakkınızda Ne Söylüyor?

Hepimizin giymeyi çok sevdiği bir renk illa ki vardır. Peki tercih ettiğiniz renklerin aynı zamanda kişiliğiniz, modunuz ve duygularınız ile ilgili birçok şey söylediğini biliyor muydunuz? Farklı renklerle ilişkili sembolik anlamların tamamen farkında olmayabilirsiniz, ancak, uzmanlara göre, bilinçaltı düzeyde, belirli renklerin sizi çekmesinin bir nedeni var.  İşte giydiğiniz renklerin sizinle ilgili çevrenize verdiği önemli mesajlar!

MAVİ 

Mavi Renk ve özellikleri

Mavi renk sizin sadık ve kendine güvenen bir kişi olduğunuz mesajını verir. En popüler renklerden biri olan mavi, sadakat, barış, güven ve başarıyı temsil eden bir renktir. Etrafınızdaki insanları rahat ettiren huzurlu bir renktir. Araştırmalar, bu rengin insan vücudunun sakinleştirici özelliklere sahip bazı kimyasallar üretmesine neden olduğunu göstermiştir. Mavi, “kontrolde” olma duygusunu canlandırır. Bu nedenle kurumsal ve eğitim etkinliklerine giymek için en iyi renklerden biri olarak kabul edilir. Partneriniz ile geçireceğiniz özel bir günde tercih edeceğiniz mavi renk bir elbise ile hem seksi hem de güven veren bir etki yaratabilirsiniz.

KIRMIZI

Kırmızı renk özellikleri

Kırmızı, cesur ve arzuları uyandırıcı etkiye sahip bir renktir. Aşk, romantizm ve tutkuyu akla getiren bu kışkırtıcı renk, sizin enerjik, kararlı, tutkulu ve dışa dönük bir yapıya sahip olduğunuz mesajını verir. Yeni ya da garip şeyler gözünüzü korkutmaz. Kırmızı, hızlı ilerlemekten korkmayan, yalnızca ilerlemeye odaklanan bir kişi olduğunuza işaret eder. Sizi kesinlikle ön plana çıkartacak olan bu renk, etrafınızdaki herkese sezgilerinizin gücünü ve kendinize olan güveninizi kanıtlıyor. Seksi ve cesur görünmek için kırmızıdan daha iyi bir seçenek olamaz.

SARI

Sarı renk ve özellikleri

Sarı renk enerjik, mutlu ve kolay iletişim kurabilen bir yapıda olduğunuz mesajını verir. Güneşin rengi olan sarı, etrafınızdaki herkesi yükseltme gücüne sahip, mutlu, eğlenceli ve pozitif bir ruh hali getirir. Eğer sık ​​sık sarı giyen bir kişiyseniz, hayat dolu, her zaman gülen ve inkar edilemez bir dişiliğe sahip bir kişisiniz demektir. Sarı bir elbise giymek, aktif, yaratıcı ve heyecan verici bir kadın olduğunuzu gösterir. Bu renk zekayı teşvik eder, bu yüzden fazladan iş gücüne ihtiyaç duyduğunuz ağır iş günleri için mükemmel bir seçenektir.

YEŞİL

Yeşil renk ve özellikleri

Yeşil renk sizin sakin ve huzurlu bir yapıda olduğunuza işaret eder. Hem göze hem de zihne hoş gelen bu renk, etrafınızdaki insanlar üzerinde etkileyici ve huzur veren bir etki yaratır. Genellikle yeşil elbiseler ve kıyafetler aldığınızı fark ederseniz, bu herkes tarafından sevilmek ve iyi tanınmak istediğiniz anlamına gelir. Bu renk aynı zamanda sizin sevgi dolu, empatik bir kişiliğe sahip olduğunuza işaret eder. Yeşil renk tercih edenler genellikle sosyal olarak aktif, hayatta iyi ve kaliteli şeylerden hoşlanan insanlardır. Karizmatik ve aynı zamanda gizemli bir auraya sahip olmak için yeşil mükemmel bir tercih.

SİYAH

Siyah elbiseli kadın
Siyah elbiseli kadın

Siyah renk zarif ve lüks şeylerden hoşlandığınızı gösterir. En gurur verici, şık ve çok yönlü renklerden biri olan siyah, özellikle kadın giysilerinde vücudunuza daha ince bir hava verme yeteneği nedeniyle çok sevilir. Güç, zarafet, lüks ve otoriteyi temsil eden siyah renk, iş yerinde ideal bir lider görünümü verirken, romantik bir gecede seksi ve etkileyici bir etki yaratır.

Bununla birlikte, kıyafetinizde siyahın çok fazla olması, ulaşılamaz, soğuk veya sert görünmenize neden olabilir. Bu yüzden görünümünüzü aksesuarlara veya farklı dokulara hareketlendirmekte fayda var.

BEYAZ

Beyaz renk ve özellikleri

Beyaz renk sizin saf ve pozitif bir enerjiye sahip olduğunuzu gösterir. Beyaz masumiyet, saflık, sadelik ve iyimserlik göstergesidir. Eğer beyaz kıyafetler sizi daha çok çekiyorsa, özgürlüğünüze düşkün, iyimser bir bakış açısına sahip güvenilir bir insansınız demektir. Yeni başlangıçları seven, doğru şeyleri takdir eden, mükemmeliyetçi bir kişisiniz.

MOR

Mor renk ve özellikleri

Mor renk asil ve etkileyici bir kişi olduğunuz mesajını verir. Geleneksel olarak kraliyet rengi olan mor, sofistike, zengin ve lüks bir etkiye sahiptir. Bu renk aynı zamanda yaratıcı, çekici, anlayışlı ve sanata duyulan sevgiye sahip bir kişilik tipini de gösterir. Mor, kırmızı ve mavinin bir karışımı olduğundan, bu rengi tercih eden insanlar, sakinleştirici bir mizaca sahip olan, ancak aynı zamanda karışık, tahmin edilemez bir kişiliğe sahiptir. Mor ya da leylak bir elbise giymek zevkinize ve kendinize güvendiğiniz anlamına gelir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap