Bütçenizi Sarsmadan Alışveriş Yapmanın Yolları

Bütçenizi sarsmadan alışveriş yapın

Pahalı kıyafetlerin size daha çok yakışacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hem uygun fiyata kıyafet satın alıp hem de şıklığınızla etrafınızdakileri büyüleyebilirsiniz. İşte size bütçenizi sarsmadan yapabileceğiniz birkaç alışveriş tüyosu…

Önce ne alacağınıza karar verin

Alışveriş

Öncelikle nasıl görünmek istediğinize karar vermelisin. Stilinizi oluştururken zevklerinizi, yaşam biçiminizi ve en önemlisi vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Yaşınıza göre kıyafetler giymeye özen gösterin ve kıyafet tarzınızı belirleyin. Unutmayın ki; en önemlisi her zaman kendiniz gibi olmanız ve giydiğiniz her kıyafette kendinizi güvende hissetmenizdir. Bu şekilde bir yol izlerseniz mağazalardan olur olmaz kıyafetler alma olayınız da sona erecektir.

Modaya ve trendlere vakit buldukça göz atın. Stil sahibi görünmenin şartlarından bir tanesi modayı takip etmekten geçiyor. Bunun için de kendinize moda danışmanı bulmana gerek yok. Bunun en ucuz yolu; moda dergileri ve internet. Moda dergilerini karıştırın ve internette moda sayfalarına göz atın. Size yakışacağını düşündüğünüz, sizi yansıtan kıyafetleri bir kenara not edin ve ona göre alışveriş rotanızı belirleyin.

Klasik parçalar olmazsa olmaz

Akıllı Alışveriş

Zamansız parçalara yatırım yapmalısınız. Trendleri takip ederken, öte yandan onların kölesi olmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Zamansız parçalar, akıllıca yapılan yatırımlar sizin yıllarca işinizi kolaylaştırabilir. Alışveriş yaparken alacağınız kıyafetleri yıllar sonra da kullanıp kullanamayacağınızı düşünmelisiniz. Bu yüzden çok alışveriş yapmak yerine, paranızı biriktirip az ama öz alışveriş yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Alışveriş öncesi bütçenizi oluşturun

Alışverişe çıkmadan önce bütçenizi oluşturun ve “Alınması gerekenler” diye bir liste yapın. Belirlediğiniz bütçeyi yaptığın alışveriş listesinin en üstüne yazabilirsiniz. Böylece listeye her baktığınızda ayırdığınız para aklınıza gelecektir. Böylelikle hem akıllı alışveriş yapmış olacaksınız, hem de bütçenizi sıkıntıya sokmayacaksınız.

İndirimleri takip edin

Alışveriş indirimleri

Eğer kıyafete harcayacak çok fazla bir bütçeniz yoksa internetteki sitelerin yaptığı indirimleri takip edebilirsiniz. Ya da mağazadan alacağınız bir ürünün indirime girmesini bekleyebilirsin. Tabii eğer bir aciliyeti yoksa.

Kıyafet kadar tavır da önemli

Tarz kıyafetler

Tavrınız, etrafınıza ruh halinizdeki elektriği yayar. Kendinizi şık ve güvenli hissettiğinizde, insanlar da öyle olduğunu düşünecektir. Üzerinizdeki uygun fiyatlı kıyafetler, sizing duruşunuz ve kendinize yakıştırmanızla çok zengin görünecektir.

Farklı tarzdaki kıyafetleri bir arada kullanın

Farklı tarzdaki kıyafetleri bir arada kullanabilirsiniz. Yani aynı pantolonu farklı gömlek ve bluzlarla tamamlayabilirsiniz. Böylelikle hem sık sık alışveriş yapmanıza gerek kalmaz, hem de küçük değişikliklerle elinizdeki kıyafetleri değerlendirmiş olursunuz. Farklı görünmenin bir diğer yolu ise arkadaşlıktan geçiyor. Sizinle aynı beden giyinen arkadaşlarınızla kıyafetlerinizi değiş tokuş yapabilirsiniz.

En ideal zaman mevsim geçişleri

Sezon sonu indirilerleri

Mevsim geçişlerinde tüm mağazalar sattıkları ürünlerde yüzde 50’ye, bazen de yüzde 70’e varan indirimler yapıyor. Hal böyle olunca da alışveriş yapmak daha keyifli hale geliyor. İhtiyacınız olan ürünü tam mevsiminde değil de mevsim geçişlerinde alırsanız daha hesaplı bir alışveriş yapmış olursunuz. Mesela bir kabana ihtiyacınız varsa, ilkbahara girerken alıp bir sonraki kışa hazırlık yapabilirsiniz. Böylece bütçenizi sarsmadan beğendiğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap