Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Hangi şekilde olursanız olun, çok yönlü, rahat ve eğlencelidirler. Ancak ilk adım, vücut şeklinizi belirleyebilmektir. Çoğu kadın dört kategoriden birine girer: Armut Şekilli, Kum Saati Şekilli, Elma Şekilli ve Atletik Şekilli. Şeklini anladıktan sonra, sonraki adım vücut tipinizi mükemmel elbise, stil ve kesime uydurmaktır. Vücut tipine göre elbise seçiminden bazılarını bir araya getirdik.

Armut Şekli İçin Elbiseler

Armut vücut şekli genellikle daha büyük kalçalara sahip olmasıyla karakterize edilir. Armut vücut tipine göre elbise genellikle daha dar omuzları vardır, yani kalçaları çoğu zaman omuzlarından daha geniştir. Armut şekilleri genellikle daha belirgin bir bele ve kalçada daha geniş ve daha yuvarlak bir tabana sahip belirli bir eğriye sahiptir. Bu vücut tipine sahip bazı ünlüler Kim Kardashian, Rhianna ve Kate Winslet’dir.

Bir Elbisede Ne Aranmalı?

Herhangi bir durum için bir elbise seçmek kesinlikle belinizi odak noktası olarak düşünün. Zaten harika eğrileriniz var, bu yüzden onları vurgulamak ve tanımlamak istersiniz. Açık veya V yaka, genel görünümünüzü uzatmanıza yardımcı olacaktır. İsterseniz, üst bedeninize daha fazla hacim (fırfır veya kabarık kol gibi) ekleyerek, nispeten daha geniş olan alt bedeninizle dengelenmesi için bir kum saati figürü yanılsaması da yaratabilirsiniz. Ek olarak, gövdenize dikkat çekmek için daha parlak renklere sahip iki tonlu bir elbise deneyebilirsiniz.

Kum Saati Şekli İçin Elbiseler

Kum saati vücut şekli genellikle kıvrımlı olarak tanımlanır. Bu şekle sahip kadınların genellikle göğüs ve kalça ölçüleri kabaca eşittir. Yuvarlak bir alt ile daha dolgun bir göğüs olma eğilimindedirler. Simetriktirler (yani bacakları ve gövdesi yaklaşık aynı uzunluktadır) ve figürleri dengeli olarak tanımlanabilir. Bu vücut tipine sahip ünlülerin örnekleri arasında Jennifer Lopez, Christina Hendricks ve Beyonce bulunur!

Bir Elbisede Ne Aranmalı?

Eğrilerinizi sergileyin. Zaten dengeli bir figüre sahip olduğunuz için elbiseleriniz de aynısını yansıtabilir. Figürü kucaklamak ve forma uymak kesinlikle en önemli hususlar olmalıdır – bu güzel kıvrımları vurgulayabilir ve vücut çizginizi takip edebilirsiniz. Sadece elbisenin doğru yerlere tam oturduğundan emin ol. Kemerli elbiseler ve tulumlar da kıvrımlarınızı tamamlar ve belinizi güçlendirir. Boyun çizgileri için V yakalı veya yuvarlak yakalı bir yaka düşünün. Dar yakalar büstünüzü inceltir, görünümünüzü dengede tutar ve düşük yakalar gözü dar belinize yaklaştırarak doğal olarak en iyi özelliklerinizden bazılarını canlandırır.

Elma Vücut Şekli İçin Elbiseler

Tipik olarak, elma vücut şekli iyi orantılıdır. Daha büyük bir göğüs ve daha dolgun bir orta bölüme sahip olacaklar. Ayrıca ağırlıklarını orta kısımlarında veya üst yarısında taşıma eğilimindedirler. Elma vücut tiplerine sahip bazı ünlüler arasında Angelina Jolie, Mindy Kaling ve Oprah Winfrey bulunur.

vücut tipine göre elbise

Bir Elbisede Ne Aranmalı?

Elma şekli için elbiseler şekillendirme söz konusu olduğunda, dikkati yalnızca vücudunuzun üstünden çekebilecek şeyler dikkate değer. Daha dökümlü veya dolgun etekli veya alt kısmı olan bir elbise, daha dengeli bir görünüm kazandırmak için üst vücut ve orta bölümdeki vurguyu azaltmaya yardımcı olacaktır. V yakalar da dikkatleri belinize çekecek ve size ağır görünmeden anında gurur veren bir görünüm verecektir. Onu değiştirmek ve o muhteşem bacakları göstermek istiyorsanız, kısa bir tunik düşünün. Neyse ki, güzel görünecek birçok farklı elbisen var. Orta bölümünüzü gizlemeyi veya kıvrımlar oluşturan elbiseler bulmayı seçebilirsiniz.

Atletik Şekil İçin Elbiseler

Kare veya dikdörtgen olarak da bilinen atletik vücut şekli, genellikle eşit göğüs ve kalça ölçülerine sahip olarak tanımlanır. Göğüsleri ve kalçaları kabaca eşit olsa da, belleri kum saati şeklinde olanlar kadar iyi tanımlanmamıştır. Ağırlıkları, daha düz bir tabana sahip olarak vücutta daha eşit dağılma eğilimindedir. Atletik vücut tipleri de daha uzun ve daha zayıf olma eğilimindedir. Bu vücut tipine sahip bazı ünlüler Natalie Portman, Anne Hathaway ve Eva Longoria’dır.

Bir Elbisede Ne Aranmalı?

Atletik figürler için, figürünüzü daha fazla kum saati etkisi yaratacak şekilde geliştirmek tamamen mümkündür! Yuvarlak veya tatlı yakalar, vücudunuzdaki sert çizgileri kırarak size daha düzgün bir görünüm kazandırır. Omuz dışı yakalar tavsiye edilir ve omuzlarınızın daha geniş görünmesini sağlayarak size daha küçük bir bel görünümü ve daha fazla kum saati görüntüsü verir. Drapeli veya dantelli elbiseler veya belden kıstırılmış elbiseler kıvrımlarınızı canlandırabilir. Hacim, açılar, benzersiz yakalar, kıvrımlar veya süslemelerle çalışmak, vücudunuza biraz daha dolgun bir şekil vererek üst vücudunuzu dar kalçalarınızla dengelemeye yardımcı olabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap