Gelinlik Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

Gelinlik satın alma hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenize yardımcı olmak için buradayız. Gelinliğinizi bulmanın gerçekte olduğundan daha karmaşık olduğunu düşünerek sizi korkutabilecek her türlü tavsiyeyi duyacak, birçok blog ve dergi okuyacaksınız. Ama korkmayın, size mükemmel elbiseyi bulmanız için tüm süreç boyunca size rehberlik edeceğiz! Elbise aramanıza başlamadan önce bilmeniz gereken önemli ipuçları;

Her Gelinin Kendi Yolculuğu Vardır

Bir gelin butiğine giren her gelin, bir gelinlik bulma konusunda kendine özgü bir deneyim yaşayacaktır. Unutmayın, deneyiminiz annenizin, kız kardeşinizin ve arkadaşlarınızın satın alma deneyimlerinden farklı olacak. Onların deneyimlerini sizinkiyle karşılaştırmak adil değil. Arkadaşınız gelinliği bulmak için birden fazla yere bakmak zorunda kalırken, ilk girdiğiniz yerde gelinliğe evet diyebilirsiniz ve bu gayet iyi! İlk mağazada mükemmel gelinliği bulursanız, başkalarının sizi aramaya devam etmeniz gerektiğini hissettirmesine izin vermeyin. Durduğunuzda olanı bulduğunuzda! Senin yolculuğun, bunu unutmamalısın!

gelinlik satın alma

Bütçe Belirleyin

Bir gelinlik satın alma veya bir gelin butiğine adım atmadan önce, ne harcamak istediğiniz konusunda gerçekçi olun. Ayrıca, gelinlik fiyatı dışındaki diğer maliyetler konusunda da dikkatli olun, ayakkabılar ve aksesuarlar için ek para harcamanız gerekecek. Başlangıçta amaçlanandan daha fazla para harcamamak için bu maliyetleri genel bütçenize dahil etmek isteyebilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, özel indirimlerden yararlanmalısınız veya iyi bir pazarlığa kim karşı koyabilir ki?

Planlamayı İyi Yapın

Karar vermesi gereken en zor gelinlerden biri, düğün günlerinde nasıl görünmek istedikleri. Temayı veya hissi anlamak veya genel vizyonunuzu ifade etmek iletişim kurmak zor olabilir. Gelin dergilerine bir göz atın, bir ruh hali panosu oluşturun ve genel düğününüz için farklı fikirler bulmak için biraz araştırma yapın. Belli bir gelinlik tarzına çekildiğinizi veya dantel, boncuk veya basit bir görünümden hoşlandığınızı öğrenebilirsiniz. Tüm bu bilgiler, sevdiğiniz şeyleri daraltmanıza ve mükemmel gelinlik bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kendinize Zaman Verin

Gelinliğinizi aramaya başlamak için asla erken değildir. Çevrenizi bir araya getirmek için randevunuzu birkaç hafta önceden planlayın. Gelinliği bulduğunuzda önemli kişilerin bu şekilde katılabilmelerini sağlamak isteyeceksiniz. Ayrıca, tüm sürecin gelinlik almanız yaklaşık 8-9 ay, 4-6 ay ve tadilatlar için yaklaşık 3 ay süreceğini aklınızda bulundurun. Gereksiz kıyafet stresinden kaçınmak için kesinlikle kendinize bolca zaman vermek istersiniz. Gelinliğinizi satın aldıktan sonra düğününüzün diğer unsurlarına odaklanabilirsiniz.

Büyük Çevreyi Getirmeyin

Randevunuza en önemli kişileri getirin. Anneniz, kız kardeşiniz veya nedime gibi temel kişileri getirin, herkesin karar verme sürecine dahil edilmesi gerekmez. Çok fazla görüşe ve sese sahip olmak bunaltıcı hale gelir ve sizi sevdiğiniz bir gelinliği satın almaktan vazgeçirebilir. Sesinizin duyulmasını istiyorsunuz, unutmayın ki bu sizin düğün gününüz, onlarınki değil!

Açık Fikirli Olun

Ne aradığınızdan emin değilseniz, bu tamamen sorun değil! Gelinlik denemeye başlayana kadar gerçekte neyi sevdiğinizi bilemeyebilirsiniz. Randevunuza açık fikirli gelin. Bir siluet istediğinizi düşünerek gelebilir ama sonunda tam tersini satın alabilirsiniz! Ama denemeye başlayana kadar bilemeyeceksin. Stilistiniz, asla kendi başınıza seçmeyeceğiniz birkaç gelinlik önerebilir. Gelinlik denemenin keyfini çıkarın! Gelinlikleri kaç kez deneme şansınız var? Kabinin dışına çıkmaktan korkmayın. Olabilecek en kötü şey, bir şeye hayır demenizdir. Ama sonunda mükemmel olanı bulabilirsin!

Doğru İç Çamaşırını Getirin

Favori askısız bir sütyeniniz varsa yanınızda getirin. Gelinlik denerken olabildiğince rahat hissetmek istersiniz. Belli bir iç çamaşırı sizleri rahat hissettiriyorsa, kesinlikle yanınızda getirin! Doğru iç çamaşırlarına sahip olmak, gelinliğin nasıl görüneceği konusunda daha da iyi bir fikir verecektir. İyi bir iç çamaşırı, gelinliği beğenip beğenmeme farkınızı yaratabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap