Boyu kısa olan kadınlar nasıl giyinmeli?

Boyu Kısa Kadınlar İçin İpuçları

Boyu kısa olan kadınlar
Boyu kısa olan kadınlar

Boyu kısa olan kadınlar daha uzun bir görünüm elde etmek isterken kendilerine özel giyim tarzını yakalamakta oldukça zorlanmaktadır. Hem uzun görünmek hem de kendimize özgü kıyafetleri bulmaya çalışmak hiçte kolay değil. Boyu kısa olan kadınların alışverişe harcadığı vakit diğer kadınlara göre daha fazla. Giyilen kıyafeti kendine yakıştırmanın yanında, olduğundan daha uzun boylu gözükmek özen sarf edilmesi gereken bir çaba. Olduğunuzdan daha kısa görünmekten ve hatalı proporsiyonları hayatınızdan tamamen çıkartmak istiyorsanız sizler için ipuçları hazırladık.  Hadi gelin hep birlikte bir göz atalım;

Bluz deyip geçmeyin!

Düz renkli ya da küçük desenli bluzleri tercih etmelisiniz. Örneğin siyah renkli bir bluz sizi hem daha uzun gösterecek hem de zarif görünmenizi sağlayacaktır. Kısa boylu kadınlar çizgili bluz satın alırken, bluz çizgilerinin, boyuna doğru olmasına mutlaka önem vermelidir. Boyuna çizgiler siluetinizi belirgin şekilde uzatacaktır.

Pantolon seçimleriniz;

Boyu kısa olan kadınlar
Boyu kısa olan kadınlar

Dar ve kısa boylu kot pantolonları tercih etmelisiniz. Ne kadar mantıksız diyebilirsiniz fakat yüksek belli bir crop ve vücudunuzu saracak bir kot sizi uzun gösterecek. Bol pantolonlar bileklerinizin kalın görünmesine sebep olur fakat dar ve kısa boyu olan bir kotla doğru oranı yakalamış olacaksınız. Evinizdeki kapri boy pantolonları dolabınızdan çıkarın. Boru paça veya İspanyol paça pantolonlar sizi daha uzun gösterecek.

 

 

Uzun Hırkalar Giyin

Boyu kısa olan kadınlar
Boyu kısa olan kadınlar

Kış aylarında kat kat giyinmek size göre değil. Uzun hırkalar sayesinde, yüksek topuklu ayakkabı giymeden bile uzun gözükmek mümkün. Dikkat etmeniz gereken tek şey giydiğiniz hırkanın büyük olması ve hırka ceplerinin genişliği. Bedeninize uygun ve küçük ceplere sahip olan bi hırka sayesinde boyunuza birkaç santim kazandırmanız harika olacaktır.

Etekler ve elbiseler;

Boyu kısa olan kadınlar
Boyu kısa olan kadınlar

 

Çarpıcı ve zarif bir görünüm yakalamak ve uzun gözükmek için etek-elbise boyları oldukça önemli. Eteğinizin üstüne giyeceğiniz bol ya da uzun bir tişört bacak boyunuzu kısa gövdenizi ise uzun gösterir. Bu yüzden giydiğiniz tişörtleri eteğinizin içine sıkıştırın. Diğer bir seçenek ise eteğinizin üzerine giyilen kısa tişört seçimleriniz olabilir. Elbise tercihiniz ise dar olmalıdır. Tek renk ya da küçük desenli elbiseler giyerseniz zarif ve uzun gözüktüğünüze siz bile inanamayacaksınız.

 

 

 

Ayakkabılar;

Tercih etmeniz gereken ayakkabıların başında sivri burunlular geliyor. Boyunuzu uzun gösterme konusunda oldukça işinize yarayacak. Ben bilekten bağlamalı sandaletler, ayakkabılar seviyorum diyenler ise teninize en yakın olan kemerlileri tercih etmelisiniz. Çünkü teninize uzak bir renge sahip olan tokalı ya da bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu kesecektir. Arnavut kaldırımlarına bile taş çıkarırım diyen kadınlar stiletto tarzı topuklu ayakkabıları giyebilirsiniz. Düz yolda bile zor yürüyorum diyen kadınlar ise az platformlu ayakkabıları kombinleriniz de bol bol tercih edebilir ve boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap