MODA SEVERLERİN KAÇIRMAMASI GEREKEN 5 DİZİ VE FİLM

Hepimizin oldukça sevdiği aktivite olan dizi ve film izlemek kış mevsimde çok daha keyifli bir hal almakta. Özellikle soğuk kış günlerinde dışarıdaysak bir an önce eve gidip battaniye altında veya yatakta film/dizi izlediğimiz anı hayal ederiz. Bizde bu yazımızda kadınların en sevdiği ilgi alanlarından olan moda üzerine yazılan ve en çok sevilen 5 dizi/filmi izledik ve sizler için inceledik. Eğer film gecelerinizde size eşlik edecek film arayışındaysanız bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Şimdiden iyi seyirler.

1-) Breakfast at Tifanny’s

Breakfast at Tifanny’s

Truman Capote’nin romanından uyarlanan ve Dönemin en büyük Moda ikonlarından olan Audrey Hepburn başrolde oynadığı Breakfast at Tifanny’s müzikleri, konusu ve özellikle filmin çekildiği mekânları ile oldukça başarılı bir eser. Romantik komedi tarzında olan bu film New York sosyetesinin renkli simalarından olan Holly Golightly’nin ve karakter olarak ona taban tabana zıt yakışıklı Paul Varjak’ın yaşadığı eğlenceli olayları anlatmakta. Filmin en güzel yanları ise hiç şüphesiz Manhattan’daki lüks mekânları, göz alıcı Partileri ve Audrey Hepburn giydiği birbirinden şık kıyafetleri doyasıya görebilmek.

2-) Sex and The City

Sex and The City

New York’ta yaşayan 4 kadının ultra lüks hayatlarının anlatıldığı bir diziye hangi kadın kayıtsız kalabilir ki? Dizide giyilen kıyafetler, yapılan makyajlar ve verilen partiler sizi oldukça iddialı ve ışıltılı bir dünyaya sürükleyecek. Oldukça eğlenceli ama bir o kadar da hırslı kadınların bu renkli dünyasını bizde sakın kaçırmayın.

3-) Devil Wears Prada

Devil Wears Prada

Gösterişli Moda dünyasının arka planında neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? Eğer öyleyse sıradaki filmin size anlatacağı çok şey var. Andrea Sanchs mezun olduktan sonra Ünlü bir moda dergisinin hırsı ve otoriter olan genel yayın yönetmenin yanında asistan olarak işe başlar ve kendini birden bire bambaşka şatafatlı bir dünyanın içinde bulur. Bu eğlenceli ve başarılı filmin Başrollerinde ise Anne Hathaway ve Merly Streep var.

4-) Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

Dünyaca ünlü moda markası olan Chanel’in kurucusu Coco Chanel’in hayatının anlatıldığı bu film hem görselliği hem de işlediği konu ile oldukça etkileyici. Başrolde ise Amelia filminden tanıdığımız Audrey Tautou canlandırıyor. Gerçek adı Gabriella Chanel olan Coco Chanel’in ünlü olmadan önce yetimhanede başlayan oldukça derin ve trajik olan hayatı anlatılmakta.

5-) Gossip Girl

Gossip Girl

Moda ve lüks hayatlardan bahsettiğimiz listede Gossip Girl olmadan olmazdı. Birçoğumuzun oldukça iyi bildiği ve hala bazılarımız ara ara izlediği bu dizi Manhattan’ın sosyetik gençlerinin yaşadığı eğlenceli, ultra lüks ve oldukça aşk dolu hayatlarını anlatıyor. Özellikle karakterlerin giyim tarzları ve yaşadığı hayatlar modadan hoşlanan birçok kadının ilgisini çekebilecek şekilde oluşturulmuş.

Listemizin sonuna gelirken şimdiden hepinize iyi seyirler dileriz eğer sizin de moda ile ilgili aklınızda kalan filmler ve diziler varsa bizle paylaşın bir sonraki yazımızda onları da yayınlayalım.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap