Sezonun En Marjinal Modası: Kat Kat Giyinmek

Moda günümüzde her geçen gün kendi sınırlarını geliştiren ve değiştiren bir sektör. Hatta sektörde o kadar hızlı değişiklikler yaşanıyor ki bazen markalar bile bu duruma hemen adapte olamıyor. Fakat bu sene tüm kış severlerin içini ısıtacak ve görünüşe bakılırsa modası uzun süre geçmeyecek bir trend bizleri bekliyor.

Bu Kış mevsiminde aslında herkesin bir şekilde uyguladığı ve çoğumuzun sevdiği bir stil oldukça trend. Bu trend kat kat giyinmek evet yanlış duymadınız. Ceketlerin üzerine mont giymek ya da hırkalarınızın üzerine kabanlarla kombin yapmak şimdi oldukça moda.
Şimdi gelin İngilizce olarak “Layering style “ olarak adlandırılan Kat kat giyinme modasına gelin birlikte bakalım.

1-) Bir rengin birden fazla tonunu kullanın

Giydiğiniz kabanın ya da montun içine aynı renkte fakat farklı tonlarda ceketler ya da trençkotlar giyebilirsiniz.

2-) Kot Ceketler ile Stilinizi Tamamlayın

Nihayet kot ceketlerimizi buz gibi havalar da giyebileceğiz. Bunun için yapmanız gerekenler kalın bir kazağın üstüne kot ceket giymek ve daha sonra onun da üstüne kalın bir mont giymek işte bu kadar basit. Denim ceketler birçok kombine uyum sağlayabilen bir parça olduğu için rahatlıkla birden fazla görünüm elde edebilirsiniz.
[the_ad id=”6082″]

3-)Zıt renkler ile birbirinden iddialı kombinler yaratın

İçinize giydiniz ceketin ya da hırkanın zıt renginde kaban ya da mont giymek sizi stil sahibi bir görünüme kavuşturacaktır. Genellikle bu tarzı uygularken kullanabileceğiniz renkler siyah ve beyaz, krem ve kırmızı, kahverengi ve siyah olabilir.

[the_ad id=”6082″]

4-)Desenleri karıştırın

Ekose deseni bu sezon oldukça moda bu yüzden içinize giydiğiniz ekose ceketleri ekose kabanlar ile destekleyerek birden fazla tarzı kombininizde buluşturabilirsiniz.

5-)Farklı kumaşları bir arada kombinleyin

Artık tek kombinde bir den fazla tarza kumaşı kullanmak oldukça trend bir durum. Bu yüzden Kat Kat giyindiğiniz bir kombinde örneğin yün kazağınızın üzerine deri ceket onun da üzerine kaşe bir mont sizi çok daha marjinal ve modern gösterecektir.
[the_ad id=”6082″]

Şimdi isterseniz birkaç ipucu vererek bu trendi kolayca stil günlüğünüze nasıl ekleyebileceğinizi anlatalım.

Öncelikle stil oluşturmaya düz basic beyaz bir bluz giyerek başlıyoruz. Daha üzerine çok kalın olmayacak şekilde kot ceket ya da kot gömlek giyerek devam ediyoruz. Daha sonra ise gri ya da nude tonlarında uzun bir hırka ile görünümümüzü tamamlıyoruz. Bu sade şık kombinimize biraz hareket katmak için sıcak renkler de bir şal takabiliriz.

İkinci kombin önerimiz de yine ilki kadar pratik ve göz alıcı. İlk olarak fazla kalın olmayan ince beyaz bir kısa kollu giyiyoruz. Daha sonra üstüne desenli bir uzun kollu bluz giyiyoruz. Üzerine ise giydiğimiz bluzu gösteren şekilde yakası olan beyaz ya da krem renklerinde bir kazak giyiyoruz. Bu sıcacık ve tarz kombinimizi uzun kaşe bir kaban ile taçlandırıyoruz. İşte bu kadar.

Son kombin önerimizde ise ilk olarak içinize koyu renkler de bir gri tişört giyiyorsunuz sonra içinizde ki tişörtle uyumlu bir oduncu gömleği giyerek stilimizi oluşturmaya devam ediyor. Üçüncü olarak yapmamız gereken ise sevilen bir trend olan gömleğin üstüne kazak giymek. En sonda ise fazla kalın olmayan bir deri ceket ile kombinimizi tamamlıyoruz. Oldukça havalı ve pratik sokak stilimiz hazır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap