Trend Alarmı: Parizyen Stil Nedir?

Parizyen still hakkında tüm merak edilenler

Geçtiğimiz sonbahar sezonun en çok kullanılan parizyen stili bu kış sezonunda birçok kadının severek takip ettiği bir stil. Minimal tarzın en doğal halini yansıtan parizyen stil özellikle Parisli kadınların Fransız kültürünü modayla harmanladığı ve dünya da severek kullanılan bir moda stilidir.

Özellikle moda haftalarında sokak görünümlerinde sıkça karşılaştığımız Fransız stili pratikliği ve doğallığı yüzünden birçok kadının favori tarzı. Oldukça çabasız bir şekilde uygulayabileceğiniz parizyen stilin birkaç temel parçası var.

İşte biz de bu yazımızda Parizyen Stilini günlük hayatınıza hangi parçalarla ve nasıl yansıtabileceğinizi küçük tüyolarla anlatmaya çalışacağız.

1-) Beyaz Gömlek ile Sadeliği Tarzınıza Yansıtın

Fransız kadınların bir numaralı favorisi tabi ki beyaz bol kesim gömlek, özellikle şifon kumaş kesim yakası açık gömlek modelleri iş hayatındaki kadınların vazgeçilmez parçası sayılıyor. Oldukça kullanışlı bir parça olması sebebiyle şehir hayatının günlük koşuşturmasında isterseniz spor parçalar kullanarak daha rahat bir gününüzde kullanabilirsiniz

2-)Blazer Ceketler Parizyen Stilin Vazgeçilmezi

Blazer ceketler artık sadece iş kadınlarının kurtarıcı parçası olmaktan çıkıyor. Bu sezon oldukça renklenen ve çeşitlenen blazer ceketler bir üst madde de bahsettiğimiz beyaz gömlekler ile oldukça şık ve zarif bir görünüm yaratırken günlük hayatta Parizyen stili uygulamak isteyen kadınların bir numaralı tercihi olacak.

parizyen stil blazer ceket
parizyen stil blazer ceket

3-) Dolabınızda Siyah Elbiselere yer açın

Geçmişten günümüze birçok kadının favori ve kurtarıcı parçalarından biri hiç kuşkusuz siyah renk bir elbisedir. Birçok tarza ve görünüme adapte olabilen siyah elbiseler Fransız stilinin de önemli parçalarından. Bu yüzden sizde zevkinize ve vücut hatlarınıza uygun bir siyah elbise ile parizyen stili denemeye başlayabilirsiniz.

parizyen stil siyah elbise
parizyen stil siyah elbise 1

4-) Düz ve Tek renk Basic Tişört ile Fransız stili oldukça basit

Özellikle yaz aylarında her kadının dolabında olması muhtemel olan tek renk baskısız tişörtler eforsuz şıklık için birebir. Parizyen stilin en sevdiği renkler olan beyaz ve siyah tişörtlerde de kendini gösteriyor. Kış aylarında ise tişörtlerin üzerine giyeceğiniz ince yün hırkalar bu stili yaz kış denemenize olanak sağlıyor.

5-) Boğazlı Kazaklar Parizyen Stilinde Favorisi

Kış mevsimin en gözde kazak modellerinden olan boğazlı kazaklar Fransız kadınlarının soğuk havalarda en sık kullandığı parçalardan biri. Özellikle kaşmir ipten yapılan boğazlı kazaklarda dikkat edilmesi gereken ise kazağın Kesiminin vücudunuza uygun olması çünkü çok bol olan kazaklar Parizyen stil tarafından kullanılmamakta.

6-) Kot Pantolon Olmazsa Olmaz

Sadece Fransız kadınların değil birçok kadın tarafından sevilen ve kullanılan kot pantolon anlattığımız stilinde kilit giyim parçalarından birisi. Yaz kış sokak görünümlerinde tercih edilen kot pantolonlar da ise önemli nokta yırtık detaylar taşımaması.

parizyen stil kot pantolon 2
parizyen stil kot pantolon 2

7-) Geniş Atkılar ile Parizyen Stile Merhaba

Sonbahar-Kış sezonun en talep gören aksesuarlarından olan atkı/şallar parizyen stilde oldukça yer bulmakta. Oldukça uzun ve büyük boyutlarda tercih edilmesi gereken bu atkılar soğuk havalarda sıcacık hissetmek isteyen kadınların favorisi oldu bile.

😎 Ve Tabi ki Kırmızı Ruj

Fransız kadın figürünü oluşturan en önemli parça kesinlikle gösterişli bir kırmızı rujdur. Giyim konusunda oldukça minimal ve sadeliği seven parizyen stil makyajda ise güzelliğinizi ön plana çıkartacak kırmızı ruju ortaya çıkarıyor ve sizleri bu göz kamaştırıcı ama bir o kadar da doğal tarzı denemeye davet ediyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap