Kas Yapmak Ne Kadar Zaman Alır?

Bu makale kas yapmak ve büyümesinin nasıl gerçekleştiğini, onları eğitmenin en iyi yolunu anlatacaktır. Ayrıca ne kadar dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu, ne yemeniz gerektiğini açıklayacaktır. Ne bekleyeceğinizi bilmeniz için doğru beklentileri belirleyecektir.

Kaslarınızı Büyüten Şey

Vücudunuzun günlük işi sizi hayatta tutmaktır; nefes alıp vermekten, yürümekten, yiyecekleri sindirmekten, hatta gülmeye kadar her şeyin gerçekleşmesi için enerji ve kaynaklara ihtiyacı vardır. Vücudunuz bu kaynakları yalnızca, bu eylemi garanti edecek kadar zorlandığını veya tehdit edildiğini hissederse ve ödünç verecek fazladan kaynakları varsa, kas yapmak için kullanacaktır.

kas yapmak

Basitçe söylemek gerekirse, vücudunuza gücünü artırması gerektiğini hissettirmek için düzenli ve ağır kaldırmanız gerekir. Ayrıca vücudunuza kas inşa etmek için yakıt verecek uygun bir diyet yemelisiniz.

Kaslarınızdan zorlayıcı ve alışılmadık bir şey yapmasını ilk kez istediğinizde, vücudunuz onları güçlendirmeye başladığında, hangi güç antrenmanını yapmayı seçerseniz seçin, vücudunuz bu hücreleri onarırken kas liflerinizde mikroskobik yırtılmalara neden olacaktır. Kas protein sentezi yoluyla, küçük hücreler vücudunuz tarafından yeni kasılma proteinleri bırakarak onarılır ve bu, kasınızın zamanla büyümesine neden olan şeydir.

Görünür Kas Büyümesini Görmek Ne Kadar Sürer?

Bu aslında hileli bir sorudur. Görünür kas büyümesini görmek, vücudunuzda ne kadar yağ bulunduğuna bağlıdır. Ortalama olarak, bir kuvvet antrenmanı rutininin yaklaşık 8 haftasında, gücünüzde ve antrenmanlarınız sırasında ne kadar ağırlık kullandığınızda bir fark fark etmelisiniz.

Bu zamanda vücudunuzda gerçekten bir fark görürseniz, ne kadar fazla yağ taşıdığınıza bağlı olacaksa, yeni inşa edilmiş kasınızın üzerinde bir yağ tabakası varsa, herhangi bir tanım görmeyeceksiniz Sorunları daha da kötüleştirmek için, aslında biraz daha fazla kilo aldığınızı görebilirsiniz, çünkü kas inşa etmek için, kas inşa ederken biraz yağ kazanmanızı sağlayacak bir kalori fazlalığına sahip olmanız gerekir.

Bu nedenle, vücut yağ oranlarınız % 12 ila 15 arasında olana kadar şişkinliğe başlamamanız tavsiye edilir, bu az miktarda vücut yağı ile bir kalori fazlasına devam etmek, fazla miktarda yağ depolamanızı önleyecek ve ayrıca daha kolay olacaktır.

Başlangıç Haftalarında Neler Beklenmeli

Ağrı

Öncelikle şunu ortadan kaldıralım, ilk birkaç egzersizinizden sonra, özellikle de ilk bacak rutininizden sonra ağrınız olacak. Bu, gecikmiş kas ağrısı nedeniyle, bu sadece kas liflerinizi parçalayarak hissettiğiniz ağrı ve bunun sonucunda vücudunuzun bunları onarmasıdır.

Yine de aşırı derecede ağrımamalısınız, eğer hareket edemeyecek kadar çok incindiyseniz, o zaman çok kilo almışsınızdır ya da birçok tekrar yaptınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da eklemleriniz ağrıyorsa, eklemlerinizde şişlik, ağrı veya rahatsızlık hissediyorsanız, egzersizi yanlış yapıyorsunuzdur ve bunu yapmaya çalışmadan önce uygun formu ve tekniği öğrenmeniz gerekir.

Kadınlara Karşı Erkekler (Kadınların Kas Yapması Ne Kadar Sürer)

Her iki cinsiyette de kas geliştirme söz konusu olduğunda tek bir fark vardır ve bu, her cinsiyette sahip olduğu testosteron miktarıdır. Ortalamalara bakarsanız, bir kadın erkekten daha yavaş kas yapar.

Ortalama bir erkeğin, ortalama kadından daha fazla testosterona sahip olduğu doğrudur, ancak farklı erkekler, kadınlar gibi farklı miktarlarda testosterona sahiptir. Kadınların erkek meslektaşlarından daha fazla testosterona sahip oldukları test edilen pek çok vaka var.

Burada vurgulamak istediğimiz nokta, ister erkek ister kadın olun, kuvvet antrenmanını fitness rejiminize dahil etmek için sayısız olumlu örnek var. Hedeflerinize ulaşmakta zorlanıyorsanız, o zaman bir fitness ve beslenme planı belirleyin.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap