Keten Tohumu

Altı bin yıllık geçmişe sahip olan keten tohumu, kısa sürede form korumak isteyenlerin yakın markajına girdi.

Keten tohumu Cildi pürüzsüzleştirme, hormonları dengeleme, kilo vermeye yardımcı olma gibi özellikleri olan bu besin, kanserle savaşta da önemli bir role sahip. İçeriğinde “lignan” “kadınlık hormonu” bulunan keten tohumu, özellikle menapoz dönemindeki kadınlar için altın değerindedir. Enerjisi oldukça düşük bu besin, lif, demir ve B vitamini açısından da oldukça zengin. Bütün bu özelliklerinin yanı sıra 3.422 mg bitkisel omega 3 içeren keten tohumu, potasyum, magnezyum, çinko, bakır yönünden zengin olmasıyla da tohumdan öteye geçiyor. Yapısında gluten barındırmayan keten tohumu, formda kalmak isteyenlerin de en büyük yardımcısı. İşte size günlük kullanımda yararlanabileceğiniz keten tohumlu yoğurt tarifi:

Not: Uzmanlar günde 2-3 tatlı kaşığı keten tohumu tüketilmesinin zayıflamaya yardımcı olduğunu vurgularken, vücut için yararlarına da dikkat çekiyor. Ancak keten tohumunun bol suyla tüketilmesi öneriliyor.

Malzemeler:

– Yoğurt

– 1 tatlı kaşığı keten tohumu

– 2 yemek kaşığı yulaf

– 1 tatlı kaşığı zerdeçal

– 1 çay kaşığı tarçın

– Yarım elma rendesi

– İsteğe göre bir çay kaşığı kırmızı biber ve karabiber

Bütün malzemeleri bir kaseye dökerek karıştırın. Bu karışımdan her gün bir adet tüketmek, metabolizmanızı hızlandırırken, kilo vermenize yardımcı olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap