Genç görünmek için yapmanız gereken 10 basit ve etkili yol

Olduğundan daha genç göstermek her kadının isteyeceği şeylerden biridir. Yaşlanmanın önüne geçmek daha da genç görünmek için çok paralar harcamaya gerek yok. Ufak tefek detaylar bazı ince ip uçlarına dikkat ederseniz siz de genç görünebilirsiniz. İşte genç görünmeniz 10 basit ve kolay yolu…

1. Uyku düzeninize dikkat edin

Uyku sizin dinlenmenizi ve dinç olmanızı sağlayacaktır. Dinlenmiş ve dinç bir beden sizin daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Genç bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız yeteri kadar uyumanız şart. Uzmanlara göre yeterli bir uyku için en az 8 saat uyumak gerekiyor.

2. Mutlaka sosyalleşin

Genç görünmenin yollarından biriside sosyal olmak. Kız kıza yada erkek erkeğe dışarı çıkın ve biraz sosyalleşin.

3. Kahvaltıyı ihmal etmeyin

Genç görünmenin yolları arasında kahvaltı mutlaka olmalı. Kahvaltı belkide günün en önemli öğünü diyebiliriz. En uzun süre aç kaldığımız zaman uyurken geçirdiğimiz zamandır. Birde uyandığımızda kahvaltı yapmazsak daha fazla aç kalmış olacak ve bedenimizin dirençsiz düşmesine sebep olacağız. İşte genç göstermek istiyorsanız kahvaltı yapmadan güne başlamayın.

4. Sizi genç gösterecek kıyafetler giyin

Evet, doğru. Genç gösteren kıyafetler mi olur denir. Sizi hangi kıyafetler genç gösteriyor bunu öğrenin ve genç gösteren kıyafetler giyin. Özellikle sade kıyafetler kadınları daha genç gösteriyor. Sizi daha yaşlı ve kilolu gösteren kıyafetlerden uzak durun.

5. Genç gösteren saç rengi terci edin

Kızıl Kahve Tonları, altın sarısı saç rengi, koyu sarı saç rengi, toprak tonları, sıcak renklerden oluştuğu için doğal bir görünüme kavuşturur ve sizleri daha genç gösterir. Bu renkler genç gösteren saç renkleri arasında yer alırlar. Ayrıca kendi saç renginizden birkaç ton açık bir toprak tonu seçerseniz daha genç bir görünüm elde etmeniz mümkün.

6. Genç gösteren makyajı yapın

Sizi daha genç gösteren makyaj yöntemleri uygulayın. Genç gösteren makyaj nasıl yapılır öğrenin ve evde dahi olsanız bu makyajı yapan. Genç görünmeniz genç hissetmenizi sağlar ve size daha çok enerji vererek sizi motive eder.

7. Beslenmenizi sağlıklı yapın

Genç görünmenin yolları arasında sağlıklı beslenmek çok önemli bir rol oynar. Sağlık beslenen bir kişinin direnci düşecek ve daha çabuk yaşlanacaktır. Genç görünmek için sağlıklı beslenin ve meyve tüketmeye özen gösterin.

8.Hareket edin

Ne demiş atalarımız. İşleyen demir pas tutmaz. Yani vücudumuzu hantallıktan kurtarmamız lazım. Genç bir görüntüye sahip olmak için egzersiz ve spor yapmamız lazım. Egzersiz yaparak hem sağlıklı bir vücuda hemde genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Genç görünmek için egzersiz yapmak istiyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız egzersiz nedir başlıklı yazımızı okumanızda fayda var.

9. Gençlerle bir arada olun

Evet, doğru duydunuz. Genç kalmak ve gençleşmek için gençlerle takılın. Genç insanlara tanışın kaynaşın, onların deneyimlerine ortak olun. Onlarla sosyalleşin. Gençlerin enerjisi size de enerji verecek ve genç hissetmenizi sağlayacaktır.

10.  Ailenizi ihmal etmeyin

Genç hissetmek ve genç kalmak için aileniz ile sık sık görüşün. Onlarla irtibatı kopartmayın. Çünkü ailenizin yanında siz her zaman çocuksunuz.

Ayrıca bu basit 10 maddenin yanında nemlendirici kremler gibi kozmetik ürünlerde kullanırsınız genç görünmek için daha fazla bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Kadinca Özel - Doğada seçimi kadın yapar !

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Giriş Yap